- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut do lodi stredni privlac
Ahoj, poradil by mi nekdo proutek kolem 2m na delku a gramazi max do 40-50g do lode? Na veletrhu jsem zkousel Black Savage, 2,31a tusim 32g - super prut, ale moc dlouhej. Pak jsem zkousel prut od kluku tusim z FRA, pruty kolem 7cky a extra tvrde- 40g byl tuhy az moc. Shanim neco na vetsi candaty a stiky, aby byl dostatecne citlivy pri skubani od okounu, ale dostatecne tvrdy pri zaprahu sumce kolem 120cm. Diky za pripadne rady.
Mira
Mira
Autor diskuse: Majra7 - Profil , 20.2.2018 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nkubas. - Profil | Pá 23.2.2018 19:50:42
GTdpcfix >> Tak na to že je to prut za pár korun, tak mu není co vytknout. Samozřejmě lepší se najde určitě, jako všude.
Nkubas. - Profil | Pá 23.2.2018 19:42:04
GTdpcfix >> Jo, taky to vozím už navázaný, nemám s tím problém, jen říkám, že to problém být může, jinak na ten prut nedám dopustit a jednodíl je jednodíl, o tom žádná.
NGTdpcfix - Profil | Pá 23.2.2018 16:55:11
Iza >> ja nevim no asi ma kazdej jine podminky nebo tak neco ale za me jednodil ano a vozil jsem jej aji v renoltu clio od tchyne.
Jasne pokud jezdis busem muze to byt trochu vopruz .
Vsak jasne, kamos ma kombika pasika a mysliz ze kdyz jsme byli na muchu a prejizdeli jsem ze se budem soukat z brodaku a skladat musaky?no vubeeeec😂😂😂
V prejizdel jsem i tak ze jsme musaky drzeli venku z okna...takovy ten amerikansky styl😂😂
Jasne pokud jezdis busem muze to byt trochu vopruz .
Vsak jasne, kamos ma kombika pasika a mysliz ze kdyz jsme byli na muchu a prejizdeli jsem ze se budem soukat z brodaku a skladat musaky?no vubeeeec😂😂😂
V prejizdel jsem i tak ze jsme musaky drzeli venku z okna...takovy ten amerikansky styl😂😂
NIza - Profil | Pá 23.2.2018 16:27:17
GTdpcfix >> To je fakt, jde to jako nic. Já třeba s kolegou vozím na krátké popojížďky kolem řeky, vozím složený taky i 3metr. No a když sem mušil Vozil sem vevnitř složenej 12ti stopák :-D byl sice do oblouku, ale vlezl se a já v broďákách no a jednou mě stavěli benga a málem se počůrali smíchy, když sem vyleul z auta a měl broďáky u kolen abych si nenamočil sedačku :-) Pokecalo se o rybách a uháněl na další pool :-D
NGTdpcfix - Profil | Pá 23.2.2018 15:41:56
kubas. >> ja treba jezdim na ryby vetsinou sama s jednodilem(speedem)nemam problem vlastne mi to lepsi...vytahnu prut z auta a uz je pripraveny chytat😂do 220cm nemam v osobaku absolutne problem....dokonce nekdy
i dvoudilne pruty vozim slozene
Ps: a to nemam ani combika
i dvoudilne pruty vozim slozene
Ps: a to nemam ani combika
Nkubas. - Profil | Pá 23.2.2018 12:00:23
Iza >> Speed je skvělej, akorát ta skladnost jednodílu :-)... Je to holt něco za něco.
Nzodak - Profil | St 21.2.2018 21:00:59
Iza >> Tak proto neumím chytit candata( hned zejtra si dám drskovou)
NIza - Profil | St 21.2.2018 20:57:38
zodak >> Polívka je grunt a kdo jí nejí bude (zůstane) špunt :-D
NMajra7 - Profil | St 21.2.2018 20:19:23
Majra7 - >> tedy Okumu bych v doporucenich (a hned dvakrat) necekal. Catanu jo -chapu, ze to je asi nejdokonalejsi prut, kterej kdo kdy vymyslel a hodi se od muskareni az po plachetniky, ale moc dlouhej ;) Proklepnu si zatim tedy tu Okumu, diky za reakce, chlapi:)
NCarpkiller - Profil | St 21.2.2018 11:14:10
Z vlastní zkušenosti OKUMA ONE rod, mám je ve všech gramážích, ale ten nejsilnější do 45g je na velký nástrahy skvělej, hlavně nepochopíš, jak s takhle krátkým prutem lze i daleko nahodit, v poměru výkon cena nevím o lepším jednodílu... Házel jsem s tím i těžší nástrahy s 50g jig hlavou, takže reálně 70g+ a naprosto v pohodě.
hlavně je neuvěřitelně lehkej, citlivej a je prostě krásnej, navíc díky absenci korku či pěny máš nejlepší kontakt přímo s blankem, takže cítíš vše, co potřebuješ a nemusíš natahovat ukazováček k blanku jako u jiných prutů.
Komponenty Fuji, co více si za ty love přát...
hlavně je neuvěřitelně lehkej, citlivej a je prostě krásnej, navíc díky absenci korku či pěny máš nejlepší kontakt přímo s blankem, takže cítíš vše, co potřebuješ a nemusíš natahovat ukazováček k blanku jako u jiných prutů.
Komponenty Fuji, co více si za ty love přát...
NIza - Profil | St 21.2.2018 11:11:24
Majra7 - >> starej jednodílnej speedmaster bych Ti doporučil, ale je to na nástrahy tak do 20gr, ale spíš lehčí. No a potom zase jednodíl Okuma One Rod a tady máš možnost volby v 5-20gr, 10-30gr a 15-40gr. Ten 40gr je silnej jak silnice a zvládne toho dost. Já mám 120 suma na toho speeda (21gr) z boatu a bylo to úplně v pohodě. Celkově bych v tvém případě uvažoval o jednodílu, má větší silové rezervy v nižší gramáži. Ta okuma se dělá ve verzi spin i cast, stačí si vybrat :-)
Nmartcv - Profil | St 21.2.2018 1:14:55
Ahoj Favorite Jig Gun 2,03m a 9-28g...to už je solidní vykoštovák...za velmi příjemnou cenu
osobně mám raději ale verzi do 21g...sumec 120cm do 5 min na 10lb Sunline....a zas tak velký candáty tu nechytáme pravidelně....jestli neplánuješ teda nějaký velký nástrahy
i tak je tahle řada tužší než je u nás zvykem
osobně mám raději ale verzi do 21g...sumec 120cm do 5 min na 10lb Sunline....a zas tak velký candáty tu nechytáme pravidelně....jestli neplánuješ teda nějaký velký nástrahy
i tak je tahle řada tužší než je u nás zvykem
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
13:13NDivoký potočák nebo granulák? 61
12:59NBurza na přívlačové nástrahy 33411
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














