- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Začínám s multíkem a nevím proč kvílí
Zdravím všechny, prosím o upřesnění funkce. Chytám nově na multík. Jakš takš sem si poradil s brzdami ale při nahození strašně zakvílí magnetická brzda. Je to normální?
Ještě jedna věcná - jak nejlépe seřídi: když chci nahodit a vymáčknu "palec", má se cívka pomalu otáčet nebo nastavit tak aby nástrahy vysela na místě?
(Začal jsem používat Savage lowrider 52g, navi wft penzzil, 100g prut.)
Díky moc za pomoc!
Ještě jedna věcná - jak nejlépe seřídi: když chci nahodit a vymáčknu "palec", má se cívka pomalu otáčet nebo nastavit tak aby nástrahy vysela na místě?
(Začal jsem používat Savage lowrider 52g, navi wft penzzil, 100g prut.)
Díky moc za pomoc!
Autor diskuse: PP_Carp_Team_S - Profil , 10.10.2017 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NPP_Carp_Team_S - Profil | St 11.10.2017 21:50:44
Zdravím všechny a děkuji za nadšení v diskuzi. I když ten konec :-))) V pátek jdu pokračovat v testování brzdy! Krásný večer a život pln úlovků a úspěchů!
NRasto. - Profil | St 11.10.2017 19:02:56
doktor multiplikator >> j.sladkay - 11.10.2017 18:16:24 >> uz si jak moja zena :-)
NBorek-kerob - Profil | St 11.10.2017 12:38:16
P!F >> to zas až takovej shit není, čekal jsem něco výrazně horšího.
NP!F - Profil | St 11.10.2017 12:11:09
Modrý šílenec >> tie ložiská na cievke som zrušil za pol sezóny a to s tým iba vertikalujem. Jednoducho je to k 12kg brzde malé.
NP!F - Profil | St 11.10.2017 12:09:39
Borek-kerob >> mám práve taký lacak s asynchronnym radicom, stojí to za prd, človek vyslovene počuje, že to trpí. Ale máš recht, smekáč za 50 eur by tiež nevydržal večne.
NBorek-kerob - Profil | St 11.10.2017 12:00:44
poldeci >> a posrané jakým způsobem? Já zatím vyložene posranej řadič na multíku neviděl, ale je fakt, že multíků mi rukama prošlo jen pár (20?) oproti stovkám smekáčů.
U smekáče jsem to viděl podělaný cca 10x, ale vždy to bylo dáno blbostí uživatele, nekvalitou nebo nepřesností výroby, velkou vůlí mezi jezdcem a "dnem drážky" apod. Kupodivu nikdy to nebylo u navijáku Shimano...
U smekáče jsem to viděl podělaný cca 10x, ale vždy to bylo dáno blbostí uživatele, nekvalitou nebo nepřesností výroby, velkou vůlí mezi jezdcem a "dnem drážky" apod. Kupodivu nikdy to nebylo u navijáku Shimano...
Npoldeci - Profil | St 11.10.2017 11:50:11
Borek-kerob >> no neviem,,radice som posrane videl ,zdvihy cievok nie-vychadzam aj z toho
NBorek-kerob - Profil | St 11.10.2017 11:45:29
poldeci >> nesouhlasim. U smekáče ten systém pohybuje s mnohem větší hmotností (osa, cívka, návin vlasce nebo šňůry a pár součástek k tomu). Další odpor v pohybu tomu přidává napnutá šňůra. Každá rána do cívky ve smeru rovnoběžném s osou končí opět někde v tomto uskupení součástek.
Špína, mazání, slaná voda.... to je všechno hezký, ale u multíku je to udělaný z nerezu, takže slaná voda není problém v tomto případě, špína a podobně má možná vliv na opotřebení pokud je člověk prase, ale absolutně nemá vliv na síly, které na ten řadič působí.
Špína, mazání, slaná voda.... to je všechno hezký, ale u multíku je to udělaný z nerezu, takže slaná voda není problém v tomto případě, špína a podobně má možná vliv na opotřebení pokud je člověk prase, ale absolutně nemá vliv na síly, které na ten řadič působí.
Npoldeci - Profil | St 11.10.2017 11:38:06
Borek-kerob >> ja by som ti oponoval,zdvih cievky v smekaci dostane zabrat podstatne menej ako radic vlasca u multiplikatora,ty pises opak ale neni to tak uz len z podstaty pre aku pracu ten ktory cervik pracuje + u multi je to vsetko vonka,špina,mazanie,slana voda../
NBorek-kerob - Profil | St 11.10.2017 11:26:50
P!F >> pokud je radič synchronní, tak na něj žádná velká síla nepůsobí a vydrží věky (moje nejstarší Abu C3 je stará přes 20 let a je jako nová). Pokud je řadič asynchronní, sice na něj působí boční síla při náhozu a při zdolávaní přes brzdu, ale ta není nijak velká s ohledem na šírku cívky (asynchronní řadič maj obvykle jen malý multíky s úzkou cívkou) a úhel šňůry od řadiče k cívce. Technicky je řadič řešenej obdobně jako posuv cívky třeba u navijáků Shimano s "worm drive", jenže u smekáče na tuto součást působí větší síla než u multíku, přesto nejčastější důvod nefunkce je pouze "olítanej" jezdec (to co jezdí v tý drážce) a celkově se jedná o velmi spolehlivé a odolné konstrukční řešení.
Ložiska na cívce mají zásadní vliv na nához. Je potřeba použít ložiska kvalitnější a dělaná na vysoké otáčky. Výměna je v případě potřeby otázka pár minut a pár Euro.
Je fakt, že nesmrtelný není nic, nicméně konstrukčně má multík lepší předpoklady k dlouhé výdrži, než smekáč. Což ve finále potvrzuje nejen moje zkušenost.
Ložiska na cívce mají zásadní vliv na nához. Je potřeba použít ložiska kvalitnější a dělaná na vysoké otáčky. Výměna je v případě potřeby otázka pár minut a pár Euro.
Je fakt, že nesmrtelný není nic, nicméně konstrukčně má multík lepší předpoklady k dlouhé výdrži, než smekáč. Což ve finále potvrzuje nejen moje zkušenost.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...













