- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Klopkanie v navijaku pri vacsej zatazi
V priebehu roka som vystriedal 3 navijaky na lahku privlac:
Cormoran k-don 2500 10 pif
Shimano Sedona C3000fe
Daiwa Freams 2500A (aktualny)
Vsetky tieto navijaky som pouzival na lahku a ultralahku privlac. T.j. Jigy do3g, Vobelery do 5cm (Salmo minnow, rapala original) a rotacky velkost max2.
V kazdom z tychto navijakov pri velkosti nastrah na hranici hore spomenutych gramazi, zacalo nieco vo vnutri klopkat. Ak taham rotacku c.2 pomaly je to ok, ak rychlejsie, nieco vo vnutri klope, ak velmi rychlo, je vsetko vporiadku. Je to u vsetkych navijakoch s klasickou oscilaciou tak? ( doposial som pouzival len zauberi a red arci roznych velkosti so snek.prevodom) a taktiez male shimano exage 1000fc, ktore to robi tiez, avsak pripisoval som to velkosti a urcebiu navi...
Je mozne, ze som chytil 3x za sebou od roznych vyrobcov vadne kusy?
Dakujem za kazdu informaciu.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Nu.x.a. - Profil | So 2.1.2016 16:11:31
NS&F - pescador - Profil | So 2.1.2016 16:05:31
Nkaňka - Profil | So 2.1.2016 16:03:15
No já zatím vyloženě žádný nový reel nepotřebuju ale jeden nikdy neví :-))
Nu.x.a. - Profil | So 2.1.2016 16:01:17
Nmurphyy - Profil | So 2.1.2016 15:57:48
Nmurphyy - Profil | So 2.1.2016 15:55:44
(mozno je to aj inym systemom sprevodovania)
napr ked to porovnam so sustain FG 4000 (6,2:1), tak tam uz citim ten rychlejsi prevod a ze treba dat vacsiu silu do navijania.
u tohoto stradica vo velkosti 2500 to tak nevnimam, sice je pravda ze nejako extra tazke veci som s tym netahal, mam to na gumy to tych 15 gr, za mna pohoda.
mozno casom prikupim aj 4000, tak potom budem vediet porovnat pri rychlom tahani woblerov ako sa chova v porovnani so sustainom
Nkaňka - Profil | So 2.1.2016 15:41:37
Nu.x.a. - Profil | So 2.1.2016 15:37:53
Nkaňka - Profil | So 2.1.2016 15:26:23
Navi moc pěkný , líbí se mi to nové řešení matice brzdy , jenom škoda, že pro eu nedodávají ,,normální " převod .
Nmurphyy - Profil | So 2.1.2016 14:11:04
na obr nova verzia FK
http://fishing.shimano.co.jp/product/reel/4073
NAzeal - Profil | Čt 31.12.2015 14:57:31
NMartinbati - Profil | Čt 31.12.2015 14:48:46
Nspeed641 - Profil | Čt 31.12.2015 14:48:33
Jedná se o levné,komerční třídy nav,kterém,svým charakterem odolají-tak plavané,nebo polořené i když se někdy,jako přívlačové tváří...
Na vláčku - i když se to nezdá,je třeba použít -např. u Shimana modelové řady - od - Stradica -směrem nahoru.
Pak je vše OK...
Já mám Stradic , Abu Garcia -Soron ,2 ks Daiva-Lexa a zatím jen jeden Daiwa Luvias a budou i další Daiwičky...Trochu mě to chytlo....:-)))
Tam se nic takového neděje - tedy-pokud jsou nové,nebo při nákupu v pořádku...
U těch Ryobi Zauber je to divné...Mám jeden také-už nějaký ten pátek a vše v naprostém pořádku.Řekl bych,že jsou to zmáknutý mašinky - jak na přívlač,tak na feeder,kde dostává občas pořádný kopr.../ těžký method feeder ap... /
Zkus tu Abu-Soren...Budeš mile překvapen.Mám ho na větší dravce-přívlač a už dost dlouho a uřčitě bych neměnil...
Tak,at se daří v Novém roce a někdy...pic.....:-)))
NAzeal - Profil | Čt 31.12.2015 14:32:24
NAzeal - Profil | Čt 31.12.2015 14:29:52
NMartinbati - Profil | Čt 31.12.2015 14:00:15
niekto chyta s catanou 10g jigy a je spokjojny celych 10 rokov pokym sa mu navi nerozpadne na suciastky :D nam narocnejsim uz nizke rady nestacia. kup rarenium, alebo sustaina ten je silnejsi jak rarko a stale dost lahky 245g pri 2500. a potom nebudes take problemy riesit :)
vanquish a stella su urcite fasa, ale zas aj dost take hracky stoja. niekedy som nebol ochotny dat 200e za navi, dnes uz pozeram aj po 300 eurovych navijakoch :D
Vsetko dobre v novom roku Marecku, naj ti krutia navijaky a ryby beru, a mali nech su zdravi :) pozdravuj doma
Kde to žije - dravci
17:40NBurza na přívlačové nástrahy 33424
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
Camping MEVA🏕️ Buďte připraveni na každé dobrodružství! S vybavením Meva si užijete pohodlí při kempování, rybaření i cestování. Vařiče, kartuše i další spolehlivé vybavení, na které se můžete vždy spolehnout.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
















