- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčecí prut s navijákem
Potřeboval bych radu.. moc ve vláčení nechodím ale chtěl bych si na tuto techniku koupit novej proutek i s kolovrátkem a zdokonalovat se... Který by jste mi poradily? Poměr cena výkon. Chtěl bych chytat candáty a štiky na gumy do cca 10cm a menší voblery... chodím na jezero a nádrž kde mám kolem sebe dobrý prostor..tudíž bych nechtěl 150cm prut. Za rady moc děkuju. :-)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NRavachol - Profil | So 29.8.2015 18:10:44
Nnofish - Profil | So 29.8.2015 0:53:15
Ja nevim. Dneska uz bych asi nevedel co koupit. Shimana maji pry dobry servis, alespon.
Nu.x.a. - Profil | Pá 28.8.2015 23:41:56
Nmickey marauder - Profil | Pá 28.8.2015 23:26:19
Nmickey marauder - Profil | Pá 28.8.2015 21:11:36
NRavachol - Profil | Pá 28.8.2015 19:39:35
Nnofish - Profil | Pá 28.8.2015 19:29:09
Letím na ryby :-) Neber to ve zlém, to byla jen taková hloupá připomínka :-)
PS: Co jsem se si nechal prolézt spro passion a vím co jsem s ním dělal, tak mu věřím víc, než těm levným shimanům, takže i té kopii od rovexu.
NStarej rybář - Profil | Pá 28.8.2015 19:22:33
S tím bych souhlasil, jenom se mi zdá tazatel spíš kaprař a vláčku bude dělat jen rekreačně a tak mu budou stačit pro začátek i levnější navijáky, samozřejmě i od jiných výrobců. Navijáky kolem 1500 Kč a více jsou už dnes velmi kvalitní a v kombinaci s grafiťákem do 2 tisíc natočí spoustu tzv. prutohodin. Jinak obecně a to nejen u Shimana jsou nejlevnější modely spíš honbou na peníze zákazníka a jen o málo dražší jsou zpravidla kvalitativně daleko výš. Je to většinou tak, že levným zbožím skoro každý začne a pak velmi rychle zjistí, že za pár stovek navíc je úplně jiné kafe. Tím holt ale musí projít skoro každý...
Nnofish - Profil | Pá 28.8.2015 19:10:47
NStarej rybář - Profil | Pá 28.8.2015 19:03:53
Na vláčku na candáty by stačil vláčák 2.40 nebo 2.70 se zátěží 25gr., nástrahy se na takovém prutu dobře vodí. Naviják ve velikosti 30 nebo 35, vlasec cca 0,20 nebo slabou pletenku.
Na štiky pruty stejných délek, ale malinko tvrdší, nejlépe 45gr. nebo i 75 gr. Velikost navijáku 35, maximálně 40. Je třeba si uvědomit, že prut s navijákem musí být vyvážený a že ho budeš celou dobu chytání držet v ruce. Šel bych určitě do grafitu, ale ne do šitu z laminátu, kterej se jako grafit tváří. Já i někteří mí známí používají legendární pruty Magna Silver od Balzeru, ale tam najdeš nové řady, z kterých se dá vybrat. V navijácích asi neuděláš chybu, když půjdeš do Shimana, jsou v praxi prověřené a nebývají tam žádné špatné modely.
NS&F - pescador - Profil | Po 24.8.2015 10:19:12
NRavachol - Profil | Po 24.8.2015 9:12:28
NAtikAnanas - Profil | Ne 23.8.2015 23:10:52
NIza - Profil | Ne 23.8.2015 22:28:48
Nkkkarlos - Profil | Ne 23.8.2015 8:13:54
NS&F - pescador - Profil | Ne 23.8.2015 7:42:56
Nšmája - Profil | Ne 23.8.2015 7:25:05
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













