- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Naviják nebo prut - na čem méně šetřit
Na čem ušetřit?
A) Rods31%
B) Reel 69%
Od 20.8.2015 hlasovalo 26 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NBorek-kerob - Profil | Čt 13.8.2015 17:54:31
NBin Ládin - Profil | Čt 13.8.2015 17:17:36
NBorek-kerob - Profil | Čt 13.8.2015 17:13:15
A další faktor je ten, že chci chytat s vybavením, který mi umožňuje chytat aniž bych se rozčiloval vrzáním, vakláním atd.
Každý má k cajku jiný přístup stejně jako k autům třeba - já radši jezdím starým mondeem a nemám s tim problém, ale na rybařině nešetřím a kupuju kvalitu.
Nsven - Profil | Čt 13.8.2015 16:27:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kupuje si povolenku na soukromák a to jen za účelem naplnění mrazáku sobě a příbuzenstvu.....
U vody potkávám řadu rybářů, kteří vercajk neřeší a jak píšeš, vystačí si celý život s laminátem Lipno ..
Osobně mám vercajk střední třídy a to, protože mám jisté specifické požadavky. Ale v mládí jsem vystačil s jedním bambusákem a kolečkem Tokoz a jak to šlo :-)
Na otázku, zda dražší prut nebo naviják neumím z voleje odpovědět . Záleží na spoustě faktorů...
Ovšem také dovolím si tvrdit, že se dá sehnat slušný prut i naviják za mírný peníz. Jen je třeba hledat, ptát se a číst recenze.
NŠlapeto - Profil | Čt 13.8.2015 16:06:45
Každopádně nakupuji na bazaru, buď zde na mrku nebo na jiných, kde se dají pořídit hodně slušné věci ve stavu novém za méně než polovinu. Jsem na to trochu ulítlý, ale už jsem takto ušetřil dost peněz a navíc mě tolik nebolí, pokud trn na prutu odřu třeba od písku...
NBin Ládin - Profil | Čt 13.8.2015 16:05:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Mám kamaráda, který chytá zásadně na retro (starý shakespeary navijáky, nebo MK100, pruty lipno, teleskopy sona a kdoví, co ještě) a bez problému tahá ryby, o kterých se tady půlce maximálně zdá v mokrých snech:-) Problém je v tom, že to není ani nahodilé, ale prostě to umí.. Taky je u vody pořád.
Ze zdejších diskuzí mám kolikrát pocit, že než znovu přišly děličky do módy, že se snad ani ryby nechytaly (teleskopy? co to je sakra?), že kdo nemá naviják alespoň za bůra, tak se mu po třetím namotání rozpadne, apod..
NFanaK - Profil | Čt 13.8.2015 15:42:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Njirisyky - Profil | Čt 13.8.2015 10:41:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 13.8.2015 10:35:01
Nu.x.a. - Profil | Čt 13.8.2015 10:33:12
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 13.8.2015 10:29:30
Nu.x.a. - Profil | Čt 13.8.2015 10:23:47
NBorek-kerob - Profil | Čt 13.8.2015 10:10:40
NS&F - pescador - Profil | Čt 13.8.2015 10:06:53
Jo jasně. Ono každý tahá nástrahy jinak. Osobně i na woblery pracuju spíše s prutem a navijákem smotávám volný konec šňůry stejně tak při jigování. Někdo ale oboje tahá přez naviják .... tím jsem myslel,že je víc namáhaný tak proto.
Nadam.diviak - Profil | Čt 13.8.2015 10:03:35
NP!F - Profil | Čt 13.8.2015 9:45:12
PS: podla mna aj pri woboch je podstatnejsi prut nez navijak, kvoli nahodom, zaseku a celkovo prijemnejsiemu pocitu pri chytani.
NPalusko - Profil | Čt 13.8.2015 9:01:14
Na druhej strane su pri privlaci najvecsie diferencie vo vlastnosti prutov podla sposobu lovu a ich vlastnosti, pokial sa niekto nechce specializovat len cisto napriklad na UL, alebo sumcov bude potrebovat minimalne 3-4 pruty.
NS&F - pescador - Profil | Čt 13.8.2015 8:10:57
NHupo - Profil | Čt 13.8.2015 8:06:52
Nadam.diviak - Profil | Čt 13.8.2015 7:39:56
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










