- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
KAPR - Jako nastrazni rybka
Neb jsem zacinajici rybar a na tuto otazku jsem zatim nikde nenasel odpoved ptam se zde : Mohu pouzit KAPR jako nastrazni rybu ( myslim si ze na 98% jo ) ale pak jak to mam udelat? Myslim tim abych neporusil RR? To ho musim zapsat kdyz je to nastrazni rybka? Prosim o radu - nebo jak to delate Vy? Jde mit dva kapry jako nastrahu na sumce?
Predem dekuji za normalni odpovedi...
na jak velkeho sumce by jste dali kapra jako nastrazni rybycku? ( v cm )
A) 1007%
B) 1102%
C) 1200%
D) 13010%
E) 1402%
F) 15031%
G) 1602%
H) 1700%
I) 180 a vys14%
J) Nikdy bych KAPR neubizil.Kapr libam pri pousteni... 31%
Od 31.7.2015 hlasovalo 42 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
SirRozzyr - Profil | Ne 2.8.2015 7:28:33
Jako toho skoro metrového Sumce vytáhl na toho míráka Kapř nebo 150 ? To už je rozdíl vo 50!
To je jako kdyby jsi jel místo 50 v obci 100 - to je taky vo pade rozdíl chápen Sie bitte.-)
MirkoKovis - Profil | Ne 2.8.2015 7:17:15
SirRozzyr - Profil | Ne 2.8.2015 7:00:46
A chtěl bych se zeptat toho co by dal toho mírového kapra jako nástražku na Sumce METROVÉHO estli s tím má nějaké zkušenosti. A hodil sem nějaké info.
Já mám zkušenost takovou, že mi toho kapra Sumčák docela slušně prohnal - já ještě neměl žádnou zkušenost tak jsem si myslel - " že je tam " - ale byl to jenom útok takže si myslím, že by ho nenarval ani do držky. V nejlepším případě by se mohl seknout vo nějakej trojhák ale pravděpodobnost je takmer 21,24 % je to přesně počítali jsme to s UXOu dvakráte....
SirRozzyr - Profil | Ne 2.8.2015 6:51:14
Pvl - Profil | So 1.8.2015 20:35:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
u.x.a. - Profil | So 1.8.2015 20:30:56
SirRozzyr - Profil | So 1.8.2015 14:51:36
Přitom uleženej Kapř s bramborovým salátem k ranní snídani ... lahůdka...
Stejně si myslím že většina chyť - polib - a pusť ryby nejí...Něco jako Wágner...
Nikdy nezapomenu na Wágnerův filmeček, když byl na Aliašce na těch štikách a jak tam s tím místním domorodým dědečkem vytáhli tu štiku , tuším že v síti, a von mu povídá - tak co pustíme ji a dědek se na něj kouká jako na blázna a poudá mu a co budeme jíst:-DDD
u.x.a. - Profil | So 1.8.2015 13:34:41
SirRozzyr - Profil | So 1.8.2015 13:19:57
u.x.a. - Profil | So 1.8.2015 11:14:27
SirRozzyr - Profil | So 1.8.2015 6:38:06
Pane Mistr vy řeknete a, ale už neřenete b. proto Vás tu někteří Mrkáči líbokapraři nemají rádi.
Takže to b ) ve Wašinktónu D.C. podle jedné studie zjistili že pohnojené pole kapř uměle geneticky naklonované upravené obiloviny roustou až 3x rychleji, tudíž mají sklizeň 3x do roka a my pak máme chleba vo korunu v marketech lacinější!!!
Ať žije pánové Amerika ... !!!
Čest
rover - Profil | So 1.8.2015 4:24:16
u.x.a. - Profil | So 1.8.2015 1:48:24
SirRozzyr - Profil | Pá 31.7.2015 20:49:03
Netvrdím, že by mě to dělalo potěšení napichovat rybu na háček pro sumce - ale jestli Ty chytáš ryby děláš defakto to samé ( nebudu sem rozepisovat, že rybu můžeš podseknout, nebo jí háčkem bezprotihrotu vypíchnout oko...). Snažíš se být lepším, ale jestli lovíš ( a klidně i pouštíš ) tak jsi stejně " špatný " jako my ostatní co rádi loví ryby.Takže jsi úplně stejný moula jako my ostatní, jenom si nedokážeš přiznat že tvoje houno smrdí úplně stejně jako naše.-)
Tímto bych tu naši diskuzi ukončil a příští tvé urážení smažu plus nějaká karta.
Ale děkuji za druhou část tvého příspěvku - tedy za tvůj názor.
Takže pak nám napiš co Ti na to řekla RS že máš za hubu uvázanejch pět kaprů u břehu.
Měj se dobře...Petrův zdar....
mascha - Profil | Pá 31.7.2015 14:09:35
A teď k věci: Ano, kapra je možné použít jako nástražní rybu (pokud jsem dostatečně mentálně nedostatečný, že chytám na živou ...viz výše). Ano, mohu mít nastraženy i dva kapry současně. Ano, mohu mít v haltýři narváno ryb kolik se vejde. Haltýř musí být v souladu s obecně i místně platnými pravidly (velikost, specifikace, označení...). Každá (a zejména tzv. "ušlechtilá") ryba nastražená či umístěná v haltýři musí mít něco jako "průkaz původu". Tedy třeba zápis v úlovkáči, paragon o nákupu či darovací smlouvu. To je celé, netřeba v tom hledat tajemství. Btw, pokud si oba kapry na nástražku chytím na místě, je potřeba v místních pravidlech ověřit, že je možné lovit dál. Obecně lze, pokud jejich váha nepřesahuje 7kg, ale na některých revírech je úprava, že přisvojením druhé "ušlechtilé" ryby končí lov.
Červené karty: Malda512
Kde to žije - dravci
6:47Fotky ryb pouze na přívlač 107181
StBurza na přívlačové nástrahy 33409
StPoradna: Sumcařina 2572
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.








