- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Odolný naviják na vláčení sumců
Ahoj, na sumčí vláčce jsem uvařil Penn Slammer 360 za 1,5 sezony, potřebuji novej odolnější stroj v cenové relaci 4-5tis...... Má někdo zkušenosti s navi, který opravdu vydrží dlouhodobě vláčení nástrah 30g-70g, nejlépe bronzové převody....
Jde mi o zkušenosti zda nemá někdo navijáky např....
Penn Conflict 5000
Black Cat - Shadow Spin FD
Fin-Nor Inshore Spinning 5000
SPRO - Gigantis 840
Abu Garcia Soron STX 60
Jde mi o zkušenosti zda nemá někdo navijáky např....
Penn Conflict 5000
Black Cat - Shadow Spin FD
Fin-Nor Inshore Spinning 5000
SPRO - Gigantis 840
Abu Garcia Soron STX 60
Autor diskuse: Nafftak - Profil , 23.6.2015 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NHawk123 - Profil | Út 23.6.2015 11:40:27
Arctica 5000 a 6000 má prakticky to samé tělo jako 4000. Na takhle velké nástrahy není vhodná.
Až ta co má těch 580 gr tj velikost 8000. Ale to už je člověk zase na té váze.
Ona tu chybí mezera na trhu na naviják na sumcovláčku velikosti 4500, který by vážil se šnůrou cca 500 gramů a měl vnitřnosti ze žlutého kovu.
Až ta co má těch 580 gr tj velikost 8000. Ale to už je člověk zase na té váze.
Ona tu chybí mezera na trhu na naviják na sumcovláčku velikosti 4500, který by vážil se šnůrou cca 500 gramů a měl vnitřnosti ze žlutého kovu.
NHawk123 - Profil | Út 23.6.2015 11:38:19
Martinbati >> Mám to taky tak na sumce zhruba těžké (prut 300 a navi 580 gr) a taky to vydržím s přestávkama chvíli a pak mám dost. Loni jsem měl ale 2X na slabším prutě rybu kdy jsem litoval, že nemám něco silnějšího.
NMartinbati - Profil | Út 23.6.2015 11:34:47
Nafftak >> to bude podla mna nejaka 5000 s vacsou cievkou a malym telom
http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/6-1-Navijaky-RYOBI/0/5/1958-RYOBI-ARCTICA-CF-5000
v tej vahe celokov nemoze byt velky navijak
7000 uz ma 580gramov
http://www.adler-wft.cz/adler-wft/eshop/6-1-Navijaky-RYOBI/0/5/1958-RYOBI-ARCTICA-CF-5000
v tej vahe celokov nemoze byt velky navijak
7000 uz ma 580gramov
NNafftak - Profil | Út 23.6.2015 11:32:33
Černásmrt : myslíš toto? http://www.podberak.cz/rybarske-navijaky/ryobi-arctica-6000.html
nevím zda to vydrží.............. Má někdo zkušenost, zdá se mi moc lehký :-) Ryobi Artica 6000
nevím zda to vydrží.............. Má někdo zkušenost, zdá se mi moc lehký :-) Ryobi Artica 6000
NMartinbati - Profil | Út 23.6.2015 11:29:35
Hawk123 >> ja som s 570g vlacil na mori, plkre a olova, je to zaberak, dobre ze sme sa v kuse presuvali, lebo si neviem predstavit neustalu privlac 5 hodin s 300g prutom a 570g navijakom, k tomu nastraha 100g alebo i viac
NHawk123 - Profil | Út 23.6.2015 11:27:31
Zajímavej je fin nor lethal, měl jsem ho taky v ruce v prodejně - ale zase skoro 600 gr ingot.
NHawk123 - Profil | Út 23.6.2015 11:24:21
Black cat mají stejný střeva jako fin nory, dělá je stejná firma.
NMartinbati - Profil | Út 23.6.2015 10:35:25
Nafftak >> ten inshore vraj ma nedobre perko u preklapaca a obcas pri nahode sa to preklopi, toho by som nechal tak, conflict som v rukach mal, ale doveru vo mne nevzbudil. sorona som mal v rukach len mensieho ktory siel celkom dobre len ci zvladne co chces.., tiez suhlasim s chlapcami ze slammer 360 je mala, to ma jeden kamos na zubace, to neje velkost na sumce. skus ist do 560 alebo este vacsieho, urcite ho neuvaris, je to kus zeleza, alebo tiez spinnfisher, tiez drzak, no tie vahy hroza des, ja na megaryby mam starsi twin power 6000PG, vaha 570g, a ide hladko ako po masle, ale tam cena je niekde inde, tiez velky drziak je fin nor offshore, tu to megastroje s hrubym hriadelom cez cely navijak, ktore len velmi tazko znicis, na tie offshory pozri si videa na youtube, tahaju na tom zraloky a morske obludy, spro a black cat nepoznam..
N: vydrák - Profil | Út 23.6.2015 10:24:23
Hawk123 >> Spheros bych na sumčí přívlač rozhodně nedoporučil (mám 3.sezonu)
Možná SW,ale s tím nemám zkušenost.
Možná SW,ale s tím nemám zkušenost.
NNafftak - Profil | Út 23.6.2015 9:52:03
Ano váha bude větší s tím počítám, jde mi hlavně o výdrž navi........ Dle youtube atd.... zatím jako držák vypadá Fin-Nor Inshore Spinning 5000 (je celkem lehký a zdá se být odolný dle videií a recenze).......... Shimano nechci vůbec ani vidět, jsou lepší navi jak Spheros (můj osobní názor)
Nemá někdo osobní zkušenosti s navi viz. má základní otázka? Přivítám i jiné návrhy pokud má někdo osobní zkušenost na těžké vláčce (dlouhodobě)........ s navijáky nad 3tis., pač kvalita něco vždy stojí........
Dále jsem zagoogloval tento kousek od bratrů SK naviják DELPHIN CATKONG Enormo pokud někdo zná.....
Nemá někdo osobní zkušenosti s navi viz. má základní otázka? Přivítám i jiné návrhy pokud má někdo osobní zkušenost na těžké vláčce (dlouhodobě)........ s navijáky nad 3tis., pač kvalita něco vždy stojí........
Dále jsem zagoogloval tento kousek od bratrů SK naviják DELPHIN CATKONG Enormo pokud někdo zná.....
NP.&.S. - Profil | Út 23.6.2015 9:39:43
Nafftak - >> na takúto prívlač sa používajú väčšie navijaky, ako ryobi applause či zauber vo veľkostiach 4000-5000, na takéto záťaže by som sa priklonil viac k tej 5000-ke možno aj 6000-ke. Je to síce váha no pri love sumcov sa nerobia žiadne kompromisy.
NHawk123 - Profil | Út 23.6.2015 9:32:13
Slammer 360 je na takhle velký nástrahy malej. Cívka odpovídá tak vel 3500 u šima. To se není divu. Na nástrahy v týhle váze budeš potřebovat naviják vel. 50 - a počítej s tím, že bude něco vážit. Jsou kolem 550-580 gramů. Novej nebo starej Spheros například. podívej se na Haldoradu na naviják Nevis magnum - celej vnitřek ze žlutýho kovu. Ale zase kolem 600 gr.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













