Prut na lehčí vláčku

Ahoj, zahájení je za dveřmi, proto jsem se rozhodl, požádat touto cestou o radu s výběrem nového proutku na vláčku. V současné době mám pouze jeden vláčák a to ABU Conolon 2,4m 20g a ten mi nepřijde na lehčí gumy úplně ideální. S novým prutem budu lovit hlavně na menších vodách, stojatých a mírně tekoucích. Jak jsem již psal chytám na menší gumy a někdy na woblery. Cílová ryba, hlavně okoun a candát.
Má představa je: 2,1-2,4m, vrh.zátěž: max.15g, cena: +-1500Kč.

Zamlouvá se mi třeba tento: http://www.podberak.cz/rybarske-pruty/prut-daiwa-procaster-spin-2-10m-3-15g.html

Předem moc děkuji za rady a tipy.
Klidně SZ
Autor diskuse: Jirka75 - Profil , 27.5.2015 dravci - náčiní, doplňky

Nsliver - Profil | St 27.5.2015 19:18:09

Bachy >> to je právě tvůj největší omyl. Jen nechci používat ohnutý prut až do mrtva, kdy už nepruží. Až jednou konečně zažiješ rybu, co leží na hladině a jen lehce pohybuje ploutvemi a ty ji nejsi schopen úplně ohnutým prutem přitáhnout k sobě nadosah, tak tehdy tě ty pičoviny přejdou. Anebo , až ti ryba pojede do vázky, nevíš co to je za rybu , úplně ti do mrtva ohne prut a švihne hlavou, to se posměješ . A věř tomu, že ty ryby cítí, kdy to přestává pružit.

    Nalžběta - Profil | St 27.5.2015 19:17:36

    schiwa >>
    1) O zdolávání candátů jsem už v této diskusi napsal dosti.
    2) Nevím, kde jsi vzal něco o rychlém rvaní ryb z 20 m. To sis s prominutím prostě jen vymyslel, protože se ti to hodilo. Jsme lidé, máme také to, čemu se říká cit, a umíme ho používat. Víš, ono jde o to, v určitou chvíli rybě ukázat, co může a kam může, a naopak, co může a kam nemůže, a v té chvíli se spolehnout na kvalitní odpovídající vybavení. S tvým přístupem můžeš jít s UL do 15g a vlascem 0,15 a nechat 40kg sumce prohánět po Vranově, on se taky někdy unaví.

      NBachy - Profil | St 27.5.2015 19:08:26

      sliver >> se bojíš ohnutého prutu :-))

        Nsliver - Profil | St 27.5.2015 18:58:16

        Bachy >> okoun-jemná tlamička candát-tvrdá huba okoun-do kila candát-do deseti kil okoun-běžný terén candát-bordel atd.
        Podle mě je škoda chytat jemnější okouny na candátí vercajk.

          NBachy - Profil | St 27.5.2015 18:47:01

          sliver >> :-)) ... proč ne? :-)

            Nsliver - Profil | St 27.5.2015 18:44:16

            Bachy >> schvaluješ teda jo ? Tyvole, já neska neusnu. Já bych nikdy nechytal na jeden prut okouny a candáty , nikdy nikdy, i kdyby mě mučili . Nikdy
            A chytat candáty na malé gumky, to je vhodná disciplína pro hovnochyty.

              NBachy - Profil | St 27.5.2015 18:40:47

              sliver >> To je dobrý přístup, ale jaký máš tedy oblíbený prut na malé gumky pro okouny a candáty?

                Nraduch - Profil | St 27.5.2015 18:32:33

                Ať nevypisuji další otázku limit 3 500 Kč, ne chvějivku max 2,4 m Na výstavě jsem měl v ruce Spro Boost Stick 80 ML 3-15 g/ rychlej, ostrej, kvalitní zpracování /.Chytám jen silon. Něco podobného a poprosil bych tipy kde se dá osahat v kamenné prodejně Praha, Plzeň, Ústí. Díky za odpovědi.

                  Nsliver - Profil | St 27.5.2015 18:26:51

                  Bachy >> nesmysly ? A kdo by šel s destinkou od kaprů přes štiky až na sumce ? Nooo ?
                  Já přizpůsobuju prut hlavně zátěži a nejhlavněji háčkům. Háčkům podřizuji zbytek sestavy.

                    NBachy - Profil | St 27.5.2015 18:19:59

                    sliver >> Kdybys radši napsal s jakým prutem chytáš na malé gumky, než takové nesmysly.

                      Nsliver - Profil | St 27.5.2015 18:08:24

                      Bachy >> no hraješ, protože tak mluvíš. Už to asi ani nevnímáš. Ale samozřejmě , když zadavatel chce chytat na stejný prut okouny i candáty, už to o něčem svědčí a přívlač podle Bachyho na to sedí.

                        NPepanD - Profil | St 27.5.2015 18:03:58

                        schiwa >> Nazdar ty starej candátobijče. Propaluješ? :-))))))))))))

                          Nschiwa - Profil | St 27.5.2015 17:53:30

                          alžběta >> A myslíš,že když ho vyrveš rychle z 20metrů tak to rozchodí?Právě naopak pomalu a postupně tahat a pouštět kolmo hlavou do vody.Na tvrdém prutu ,když candáta zasekneš tak dá všechnu sílu hned do výpadu a unaví se akorát rychleji.Nehledě na to,že candát vztekle mlátí hlavou a s tvrdou špicí o něj akorát přijdeš a tak polovinu záběrů není ani cítit.Candáty do 80ti,jsem s přehledem chytal v Praze na Vltavě v proudu na vláčák do 12g.doba zdolávání byla cca do 10min.

                            Nalžběta - Profil | St 27.5.2015 17:33:44

                            schiwa >> Proč se musí nechat unavit a vysílit? Proto, abys ho pohodlně podebral a hodil na pánev? No, pokud ano, tak tam už je to opravdu celkem jedno. Ale pokud chceš rybu, tím spíše pstruha, vrátit do běžného života, měl bys ho vysílit, co nejméně. Jinak pokud bys chtěl konkrétnější odpověď tak si o tom něco zjisti ve vlastním zájmu, bylo by to na přednášky a diskuse na semestr a ani nemám chuť se do toho pouštět. Mě to baví, tak jsem si to zjistil ve svém volném čase.

                              NBachy - Profil | St 27.5.2015 17:30:50

                              sliver >> Je jedno jaký prut jsem použil tenkrát, jde o to jaký prut bych použil teď. Nehraju si na žádného vyhlášeného lovce candátů, jen tu píšu, že na candáty stačí jemný proutek, nic víc. Otázka je o jemném prutu, když se mu 20g zdá tuhý, tak mu tu napíšu svůj názor. Chceš tu mít jen názory se kterými budeš souhlasit? Tak mu tu všichni napište jak má malé gumky tahat na 40g klacku, to si ty okouny a běžné candošky náramně užije. Dokonce i obrovsky silného 90cm candoša na tom Jednou vytáhne.

                                Nschiwa - Profil | St 27.5.2015 17:23:20

                                alžběta >> Proč by si jí měl ničit?A co muškařina?Takový 50cm potočák se musí taky nechat unavit a je choulostivější než velký candát.Já osobně teda vybírám prut podle toho na jakou nástrahu budu v danou chvíli chytat(je jasný,že s 9cm ristorapem nepoužiju ul a zrovna tak 5g hlavu nedám na žádnej utahovák a klidně použiju lehčí vláčák ),a ne podle toho kdyby náhodou jednou za rok zabral velký candát ,abych ho nemusel unavovat.

                                  Nu.x.a. - Profil | St 27.5.2015 17:22:41

                                  Už se těším na výsledky měření, podle mě Pedro bude mít sílu záseku max. 4,1newtonu..

                                    NRybkin - Profil | St 27.5.2015 17:17:06

                                    alchymistr >> Jsi se s tima rákoskama letos nějak rozjel:-))
                                    Už jen ta nová štella,nebo ta už je taky?

                                      Nsliver - Profil | St 27.5.2015 17:15:10

                                      Bachy >> nějak v tom rozhorlení zapomínáš, že by tu mohl být někdo, kdo ví, kolik takových jsi za svoji velmi úspěšnou kariéru vyhlášeného lovce candátů teda vlastně chytil a zrovna u tohoto jaký prut použil. Tak už brzdi, ty brepto :-)
                                      EDIT : a že tak s jistotou přesně víš, jak se tydle výjimečné ryby brání.

                                        NJirka75 - Profil | St 27.5.2015 16:24:59

                                        Sakra, tady se to rozjelo :-)))