- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Používáte na pstruhovou přívlač monofil či pletenou šňůru?
Výhody a nevýhody. Jaké průměry používáte u pletenek či vlasce. Návazce na pletenou šňůru. Doporučení značek atd.- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NHamon - Profil | Čt 21.5.2015 15:59:03
A teraz priemery. To furt zavisi od toho, kam tu snuru, vlasec namotavas a s cim budes chytat.
Mam prut nextino area 1-5g a tam silnejsi silon ako 0,10 nedam, lebo ten prut by to nemusel vydrzat. A teraz k samotnej zdolavanej rybe. Na normalnu rieku tento prut beriem velmi malo.
Ak vezmem tuhsi, co mam na 2-7, tam 10 nedam, lebo jeho akcia(ex. fast) by to trhala ako nitku a tam ma 14 opodstatnenie. S nou je to znova akurat zladene na prut a ocakavane ryby. To iste by som nedal 10 alebo 12 vlasec na prut 5-15g. Naco, ked prut zvladne viac sily, v tej chvili to streli vo vlasci. Podla toho zvol aky silon bude pre teba optimalny
Nsemi5 - Profil | Čt 21.5.2015 15:54:39
Nu.x.a. - Profil | Čt 21.5.2015 15:06:00
Npetrikveprik - Profil | Čt 21.5.2015 12:57:22
NTiIak - Profil | Čt 21.5.2015 12:42:17
Nu.x.a. - Profil | Čt 21.5.2015 12:19:04
NTiIak - Profil | Čt 21.5.2015 11:54:29
Naleš vavřina - Profil | Čt 21.5.2015 11:51:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Používané průměry jsem zesílil z toho důvodu, že velmi často mezi rybou a rybářem jsou vázky a nebo z důvodu chycení velké ryby na krátko. Pro nevěřící Tomáše - pokud má pstruh více než 1kg a naplno to napálí to tak na 2-3m od špičky prutu, je v pohodě schopen urazit vlasec o průměru 0,12-0,14mm. Ten šokový náraz je obrovský a krátkodobé přetížení je větší než jinak dostatečná pevnost vlasce pro následný boj.
NJarin - Profil | Čt 21.5.2015 11:37:09
NJarin - Profil | Čt 21.5.2015 11:22:28
NTiIak - Profil | Čt 21.5.2015 11:22:01
Nmartcv - Profil | Čt 21.5.2015 11:16:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
níž už bych nešel, ale chytám na velké řece kde není nouze o pstruhy i kolem 50cm
loni kapra za držku 78cm a určitě 10kg+...nevím jak bych ho tahal na vlasci 0,12mm..:-)
NPstruh27 - Profil | Čt 21.5.2015 11:09:17
NJarin - Profil | Čt 21.5.2015 11:03:51
NGregor - Profil | Čt 21.5.2015 10:04:30
NPstruh27 - Profil | Čt 21.5.2015 10:00:44
0,10 mm chytávam v lete keď je nízka a čistá voda - vtedy chytávam malé gumky na hlavách aj 0,5 g - za celú minulú sezónu som aj s nástrahou utrhol na pstruhovke 1 rybu - nemám dôvod niečo meniť....
Je to o prúte, o navijáku, o nastavení brzdy a o rukách lovca ....
NKnapík - Profil | Čt 21.5.2015 10:00:44
Pro mě za mě, ať si každý chytá jak chce, ale doporučovat někomu na pstruhovku vlasec 0,10mm mi nepřijde jako rozumný. Zkrátka a dobře, jsou i jiné způsoby jak přijít o slušnou rybu a není nutné jít jim naproti.
Nhraji - Profil | Čt 21.5.2015 9:50:45
Otázka je, zda si lovící dovolí takové nastavení brzdy navijáku, aby toho pstruha skutečně zastavil.
NKnapík - Profil | Čt 21.5.2015 9:44:15
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














