- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nanofil nebo pletenka
Za pomoc a rady budu rád...
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
85 32 56 - Profil | Út 9.9.2014 11:46:03
Palusko - Profil | Út 9.9.2014 9:03:52
poldeci - Profil | Po 8.9.2014 23:42:26
a či to bude problém na "x faste" si odskúšaj sám,každá palica sa správa inak a brzda na navijáku sa da vždy povoliť
85 32 56 - Profil | Po 8.9.2014 23:41:56
85 32 56 - Profil | Po 8.9.2014 23:34:07
Palusko - Profil | Po 8.9.2014 21:27:46
Ravachol - Profil | Po 8.9.2014 20:31:07
poldeci - Profil | Po 8.9.2014 20:22:38
používam od 8lb.....50lb
85 32 56 - Profil | Po 8.9.2014 20:09:40
Marcelzubac - Profil | Po 8.9.2014 18:20:57
Palusko - Profil | Po 8.9.2014 14:28:47
Pletenka Urcite lieta menej, bez debaty, pri UL(1-3g) je to aj o tretinu menej. Vela pleteniek sa neprijemne mota pri nahadzovani, nanofil je na tom myslim kus lepsie aj ked monofil to nie je.
Slaba sila v uzle u nanofila je podla mna tak trochu mytus, ked sa tam da poriadny dvojity grinner s 8-10 ovinmi vydrzi hodne, aj ked mozno nie tolko ako not knot alebo ako pletenka... ktora sa mimochodom v uzloch tiez rada odreze.
Nanofil ani nahodou nie je gulaty, preto sa moze zdat jeho priemer ovela vecsi. Koniec koncov ziadnej pletenke nesedi priemer ktory sa navyse meni, nova ho ma vzdy iny ako po par vychadzkach.
Nanofil je zapekany, no pouzivanim sa chlpati. Ale uplne to iste plati aj o snurach, niektore sa chlpatia az tragicky, niektore menej. Mimochodom aj nova FL je uz zapekana a cistonova je tvrda ako drot, casom zmekne. Co sa tyka oderu, napnuty nanofil sa prereze o cosi lahsie ako snura, ale napnuta snura sa dokaze tiez prerezat v zlomku sekundy.
Osobne pouzivam nanofil na UL, tam je neporazitelny, hlavne ked sa da na koniec meter FC kvoli oderu a viditelnosti. Na strednu a tazsiu vlacku pouzivam ale kvalitne snury, s velkymi nastrahami je to uz vecsia prasacina tak treba nieco co vydrzi.
bobik666 - Profil | Ne 7.9.2014 16:15:02
Bachy - Profil | Ne 7.9.2014 14:30:57
Bachy - Profil | Ne 7.9.2014 14:25:46
Rytíř - Profil | Ne 7.9.2014 12:28:30
To takhle nedokážu posoudit ale nešustí zas tolik v očkách jako nějaké pletenky např,Stren,FL.
Bachy - Profil | Ne 7.9.2014 12:24:10
Je to tak, nanofil je placatý, teď jde o to, jestli je to výhoda nebo ne. Jak vidíš tu jeho "hladkost" třeba oproti vlasci? :-)
Rytíř - Profil | Ne 7.9.2014 12:16:50
Ale zjistil jsem jedno,jestli pořádáš tyhle všechny možné testy,tak nic jinýho nemůžeš ani dělat,natož jít k vodě:-))
Bachy - Profil | Ne 7.9.2014 12:10:10
Kde to žije - dravci
21:29Rybářská videa: Podvodni zabery na Šírave - sumce, kapre a zubáče 1
21:01Úhoří sezona 2012 10524
19:05Trofeje - lín obecný 1
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
12:50Burza na přívlačové nástrahy 33425
11:08Fotky ryb pouze na přívlač 107201
SoRare woblery - Rapala 14054
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . Úlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.










