- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vázání vs. sakování sumce
Tady by se melo ukázat kdo je pro a kdo je proti jedné či druhé metodě. Pokud chytím sumce, kterého si chci ponechat a neni možnost ho hned zabít a odvézt, tak co s ním. Předpokládejme horké letní dny a noci, kdy by se po zabití začal kazit. Je lepší odírat ho ve vezírku, popr. dusit v ekosaku, nebo uvázat?
Jen slušně a bez urážek!
Jen slušně a bez urážek!
Autor diskuse: Kubalorenc - Profil , 25.8.2014 dravci - techniky lovu
jaký způsob ponechání sumce je podle vás šetrnější? Neberte teď v ohled co je a co není povolené.
A) šetrné vyvázání76%
B) ekosak18%
C) klasický vezírek6%
Od 26.8.2014 hlasovalo 125 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NKubalorenc - Profil | Út 26.8.2014 14:37:31
Malda512 >> jaký nervíky? :-D ne ne. Mě jen tak něco nerozhodí.
Nkakr - Profil | Út 26.8.2014 14:31:12
Malda512 >>
Z karty vazače -
absolvent SRŠ Vodňany Student JČU fakulta Rybářství a ochrany vod
Z karty vazače -
absolvent SRŠ Vodňany Student JČU fakulta Rybářství a ochrany vod
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 14:09:50
rapalla >> rapalla - ® Út 26.8.2014 8:08:49
Diskuse: Vázání vs. sakování sumce
PETLOV >> 200 nebo 500 km - jak říká Mopík - zabít, zabalit a táhnout domů a když se ti nechce, tak ho pustíš a poslední den (ideálně v poslední minutu si čapneš jinýho a jedeš). Jak jednoduchý :-)))))
myslím, že si pěkěn protiřečíš. Dole píšeš že pustit a ted zase, že uvázat,. tak se rozhodni
Diskuse: Vázání vs. sakování sumce
PETLOV >> 200 nebo 500 km - jak říká Mopík - zabít, zabalit a táhnout domů a když se ti nechce, tak ho pustíš a poslední den (ideálně v poslední minutu si čapneš jinýho a jedeš). Jak jednoduchý :-)))))
myslím, že si pěkěn protiřečíš. Dole píšeš že pustit a ted zase, že uvázat,. tak se rozhodni
Nrapalla - Profil | Út 26.8.2014 14:03:56
Na jasně položenou otázku jasná odpověď. Za moji osobu "A" Jako 1. z 23 hlasujících pro A vylejzám na světlo božího MRKu.
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 13:50:03
Bacha >> nedávno jsme viděl jak se zabíjí uhoř :-))
týpek lapl hada kolem 90 cm a názorně ukázal kamaradovy co s ním rybařil jak zabít hada uderem o zem.
Vemeš hada do ruky
Hodíš s ním o zem
Tím se mu zláme páteř a pak ho jen vykrvíš u ocasu.
Vzal hada a jak sním hodil o zem tak mu vyklouzl a rovnou letěl do vody. země se ani nedotkl :-)))))¨
Viděl jsem kdysi u starých rybářů ty drátěné vezirky ale měl jsem zato, že se to už nevyrábí nebo neprodává. ŽE to je home výroba .
týpek lapl hada kolem 90 cm a názorně ukázal kamaradovy co s ním rybařil jak zabít hada uderem o zem.
Vemeš hada do ruky
Hodíš s ním o zem
Tím se mu zláme páteř a pak ho jen vykrvíš u ocasu.
Vzal hada a jak sním hodil o zem tak mu vyklouzl a rovnou letěl do vody. země se ani nedotkl :-)))))¨
Viděl jsem kdysi u starých rybářů ty drátěné vezirky ale měl jsem zato, že se to už nevyrábí nebo neprodává. ŽE to je home výroba .
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 13:46:48
Kubalorenc >> počkej počkej.... Kovis právě že napsal velice chytrou poznámku. je zřejmé že se tobě nehodí právě do krámku ale to jeho názor . nikde není psané, že se bavíme o zahraničí. je to nesmysl co jsi napsal. Protože ne každej jezdí ven na sumce. Kovis má pravdu, že uvazování sumců se neděje z důvodů ponechaní ale skrz ego a fotku. a netvrd mi, že to není pravda. Dopln anketu o bod D)... uvazání skrz fotku a uvidíš těch %
NFRANK71 - Profil | Út 26.8.2014 13:35:29
mascha >> ryba se dává do vezírku z důvodu ponechání úlovku.
Nmascha - Profil | Út 26.8.2014 13:28:14
Takže dát rybu do vezírku není trápení a cvaknout rybu na šňůru ano? Si to někdy vyzkoušejte. Za půlhodiny je candát (štika, sumec) ve vezírku břichem vzhůru. Na rozdíl od cvaknutí na stringer Viz http://www.ebay.com/sch/i.html?_kw=Stringer+Clip, kde vydrží v pustitelné kondici. Určitě se už spoustě lidí stalo, že kvůli jedné rybě nechtěli roztápět gril a tak čekali na další a ta nepřišla. Cvaknutou rybu lze stále pustit.
Prostě ve vezírku je rybě fajn, je happy a moc spokojená a proto o jiných způsobech uvažovat nebudeme?
Prostě ve vezírku je rybě fajn, je happy a moc spokojená a proto o jiných způsobech uvažovat nebudeme?
NBacha - Profil | Út 26.8.2014 13:21:32
Malda512 >> Jsou drátěné vezírky na hady. Vyzkoušeno, neuteče. Já úhoře hned po vytažení usmrtím a uvážu na strom. Usmrtím tak, že ještě před odháčkováním (aby neutkl) ho vezmu do rukou za hlavou a u ocasu a naplacato s ním udeřím o zem. Pak mu proříznu páteř za hlavou. Po úderu je omráčený. Pár už jsem jich takto usmrtil a je to sichr. Jo, a ruce před tím do písku, nebo hadr, aby nevyklouznul.
NKubalorenc - Profil | Út 26.8.2014 13:18:33
kakr >> máš pravdu, velevýsostně se ti tu před všemi omlouvám. Přehlídl jsem se a u odpovědi jsem tě označil omylem.
Doufám, že mi bude prominuto.
Doufám, že mi bude prominuto.
Nkakr - Profil | Út 26.8.2014 13:09:01
Kubalorenc >>
Bubláš z mrákot.(copyr. M.D.)
Když neumíš číst kdo co napsal, nesnaž se moderovat diskuzi, nemáš na to..............
Bubláš z mrákot.(copyr. M.D.)
Když neumíš číst kdo co napsal, nesnaž se moderovat diskuzi, nemáš na to..............
Nmarmyš - Profil | Út 26.8.2014 13:05:38
MrKos >> Když může být humanitární bombardování,tak to už může být i šetrné vyvázání:-))) můj názor je,že pokud někdo uchovává sumce z důvodu konzumace,tak jak tak čtu se jedná o menší kousky kolem 10 kg a ty se dají normálně šoupnout do saku,tak nevím co se tady řeší-nějaké uvazování.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFotky ryb pouze na přívlač107179
NÚhoří sezona 201210514
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NLodě a jejich úprava1035
NDyje 1,Morava 176
NJak na sumce ?128
NTuning přívlačového vybavení536
NVěříte na štiky?183
NPřívlač ze břehu na moři v Polsku.16
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNFotky ryb pouze na přívlač 107179
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.













