- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je tloušťka silonu rozhodující na candáty na rybičku?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s lovem candátů na rybičku. Jaké používáte silony a zda jste si všimli nějaké změny v braní při použití jemnějšího či silnějšího průměru silonu?Moje zkušenosti jsou takové, že když jsem chytával na 0,22mm tak jsem neměl problém udělat za pár hodin (3-4 hodiny) klidně i 5 záběrů. Na oném místě při použití silnějšího vybavení (př: šnůry (0,22mm), nebo silonu 0,28 a 0,30 se záběry dostavovali max 1-2 za den (3-4 hodiny lovu).
Takhle jsem to zkoušel cca 4 měsíce minulého roku. Po přemotání cívek zpět na silon nižšího průměru teď už 0,20mm se opět dostavovali záběry ve vyším počtu.
Štěstí? Haluz? Co myslíte? Má někdo podobné zkušenosti? Nebo chytáte pořád na stejný průměr?
Jediná nevýhoda. Větší ryba na match prut s 0,20mm je už celkem adrenalín.
Zkoušel jsem i silný kmen a slabší návazec ale taky to nefungovalo.
P.S. takto mi to funguje na dvou ze tří lokalit které navštěvuji, na třetí si nedovolím použít slabý silon z důvodu vázek a hran.
Uvítám vaše zkušenosti Petrův zdar.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NOld Wolf - Profil | So 17.5.2014 13:12:25
NLeorim - Profil | So 17.5.2014 13:05:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Bohuzel candátu hodne ubejvá a tam kde jich bylo hafo uz není hold mají dobrý maso...At se vám daří...
NOld Wolf - Profil | So 17.5.2014 12:57:01
NRadunak - Profil | So 17.5.2014 12:42:17
NOld Wolf - Profil | So 17.5.2014 12:39:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NRadunak - Profil | So 17.5.2014 12:35:15
Ndada11 - Profil | So 17.5.2014 12:24:23
Nzaplosak - Profil | So 17.5.2014 12:17:00
NKozič origin - Profil | So 17.5.2014 12:10:29
NOld Wolf - Profil | So 17.5.2014 11:56:38
ardyv : nic ve zlém pane kolego,ale já už chytám drahně let a za tu dobu si pamatuju několik takovýchto případů ,méně s candáty ,více se štikami.Prostě se to stává a je to příjemná náhoda ,ale je to zcela vyjímečné.Pokud se tu objeví kolega ,,moje nervy,, :-) dá myslím několik příkladů.
Dělat z toho zásadnější závěry je (a nenapíšu to,ať nejsem ředitel zeměkoule) :-))
NStanly1989 - Profil | Pá 16.5.2014 23:59:51
NRadunak - Profil | Pá 16.5.2014 21:17:48
Nardyv - Profil | Pá 16.5.2014 21:13:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - dravci
21:06NBurza na přívlačové nástrahy 33411
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
18:50NKayakfishing a kajakorybaření 20685
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













