- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
První prut na přívlač?
vím že je tady takových dotazů spousta ale přesto se chci zeptat. Začínám s přívlačí a sháním nějáký prut délky cca 2,4m a vrhací zátěží 10-40g - to je podle mě ideál. Chci aby prut něco vydržel ale zase ne nějaké přemrštěné ceny. Do oka mi padl tento:
http://katalog.mrk.cz/?kw=Daiwa+Sweepfire+Spin
ve verzi 2,4m a 10-40g. Co na něj říkáte?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nnofish - Profil | St 19.2.2014 15:26:14
Že zabere větší ryba při nahánění okounů? To beru. Při nahánění nástražek taky může zabrat něco většího, ale to už je jiná věc.
že ryba jen tak spadne? No člověče, to mi nepřipomínej. Infarktový stav je, když se ti to stane víckrát za den. Stalo se, je to o nervy. Ale co je taky "fajn" je jak umí i vlasce pod vodou krásně simulovat záběr a zdoláváí ryby... :-)
Beru to co jsi psal. Že se se s každým prutem dá zdolat cokoli. Když má člověk štěstí a trošku to umí. Ale přece s tím nejde počítat jako že "půjdu na revír kde často přijde záběr od sumce, s light prutem, a uhlídám si to" :-)
NFlip - Profil | St 19.2.2014 8:10:10
Nosprey - Profil | Út 18.2.2014 22:18:51
Samozřejmě, že blank takového prutu není extratřída, ale ve 220 cm se to tolik neprojeví a jinak je ten prut fajn. Ubral bych mu akorát jedno očko. Má jich na té délce tuším 9 a to není třeba. No a ten pouťovej design taky není nic moc, ale na chytání to nemá vliv.
Nosprey - Profil | Út 18.2.2014 22:13:10
Nejhorší je, když ti ryba spadne. Prostě jen tak - najednou je dole a ty nevíš proč.
Noční můra je vázka, o které nevíš. Takhle jsem ztratil největší kapry a parmy.
NHawk123 - Profil | Út 18.2.2014 21:00:52
Grauvell je taková firma která si na nic nehraje a za ty prachy je to opravdu OK.
Nrybomil - Profil | Út 18.2.2014 20:22:57
Pokud catáňu považuješ za klacek s fantastickou užitnou hodnotou, tak to už není vo čem.
Jako vyfláknout klacek co má 3,30m a dát mu jenom 7 oček, joo to chce vodvahu, to umí málokdo :-(
NStandič - Profil | Út 18.2.2014 17:19:51
Npetaryb - Profil | Út 18.2.2014 17:04:33
Ve čtvrtek si ho půjdu vyskoušet do obchodu, tak uvidím jak mi sedne.
Nretrívr - Profil | Út 18.2.2014 0:22:17
NPalusko - Profil | Út 18.2.2014 0:00:21
Nnofish - Profil | Po 17.2.2014 20:52:14
Ntenodvody - Profil | Po 17.2.2014 20:48:45
Nosprey - Profil | Po 17.2.2014 20:47:46
A pak se stanou věci jako to, že známý podsekl za povodně bolena kolem šedesátky a běžel za ním 300 m protože ho s prutem do 50 g nemohl zastavit.
Já mám s prutem do 14 g sumce cca metr a do 18 g většího - 118 cm. A to mě mrzí, že nenarostli větší. Když není silný proud a nejsou vázky, nic na tom není. Je to jenom o tom, jak dlouho budeš muset ten klacek držet.
Nčokoládový lanýž - Profil | Po 17.2.2014 20:46:00
Ntenodvody - Profil | Po 17.2.2014 20:38:06
Nnofish - Profil | Po 17.2.2014 18:41:41
Vlasec, nebo pletenka? Těžko říct. Nejlépe snad vyzkoušet oboje a porovnat. Vlasce drahé nejsou a pletenku kup klidně cívku za 200. Všichni "machrují" se superkvalitními, drahými šňůrami, ale tobě v klidu postačí třeba fireline, nebo za mě (subjektivní) sufix performance fuse 0,10-12. Tohle je o tom, co ti sedne víc. Rotačky nebudeš tahat na pletence, do vázek a na gumy mi připadá lepší pletenka.
Neblbni, do června času dost, pokud teda nebereš pstruhovku.
Kde to žije - dravci
16:14NDivoký potočák nebo granulák? 62
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













