- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
První prut na přívlač?
vím že je tady takových dotazů spousta ale přesto se chci zeptat. Začínám s přívlačí a sháním nějáký prut délky cca 2,4m a vrhací zátěží 10-40g - to je podle mě ideál. Chci aby prut něco vydržel ale zase ne nějaké přemrštěné ceny. Do oka mi padl tento:
http://katalog.mrk.cz/?kw=Daiwa+Sweepfire+Spin
ve verzi 2,4m a 10-40g. Co na něj říkáte?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nmamutt - Profil | Ne 16.2.2014 18:32:59
NPepanD - Profil | Ne 16.2.2014 18:32:05
Npetaryb - Profil | Ne 16.2.2014 18:18:36
Nhraji - Profil | Ne 16.2.2014 18:04:07
Proč by si měl koupit začátečník prut, který po půl roce odloží jako špatný a znovu kupovat jiný. Není lepší vybrat na poprvé ten správný?
Dobrý prut nemusí být drahý, ale musí splňovat určité požadavky. Požadavky, které jsou dané právě odlišnostmi různých metod lovu přívlačí.
Nmamutt - Profil | Ne 16.2.2014 17:51:09
ten to prut jsem vlastnil pro začátečníka v rámci mezí dobrý pak když se do přívlače víc dostaneš budeš mít možnost si třeba od nejakáho kamaráda pujčit jiný prut tak zjistiš že tenhle je moc tuhej ten prožitek stoho lovu není takovej,jak zde píšou nekteří kolegové je to pravda stačí mít menší gramaž.A co bych ti rád řekl,že své zkušenosti také jsem kupoval pruty na netu ale o 100% je lepší zajít to kameného obchodu tam si prut osobně osahat nechat si z lehka poradit někdy ti budou cpát věci co nemuzou prodat štastnou ruku při výberu Martin
Ntenodvody - Profil | Ne 16.2.2014 17:40:32
Nnofish - Profil | Ne 16.2.2014 17:26:00
NStandič - Profil | Ne 16.2.2014 17:22:53
Npetaryb - Profil | Ne 16.2.2014 17:21:20
NDavid. - Profil | Ne 16.2.2014 17:16:07
Nnofish - Profil | Ne 16.2.2014 17:05:41
NMacros - Profil | Ne 16.2.2014 17:05:18
NMacros - Profil | Ne 16.2.2014 17:04:07
Ted mám mitchela 210 do 40 g a abu garcia do 25 g 270 + navi menší na vláčku .pravda že mám tam vlasec na šnuru zatím jsem nedospěl i když mám powerku na šokovku .Zatím mě to stačí i na jerkování ,které se učím .
Npetaryb - Profil | Ne 16.2.2014 17:03:38
NStandič - Profil | Ne 16.2.2014 16:58:22
Nnofish - Profil | Ne 16.2.2014 16:50:26
Hele kdy jsi měl v ruce naposled teleskop. Mám tu třeba jednoho mitchella ve 2,40, gramáž odpovídá tak do těch 30g a možná je to lepší, než půlka těch levných přívlačáků. Já určitě nemyslel koupit teleskop na přívlač, ale když nějaký prut leží doma, tak to s ní zkusím ne? :-)))
edit: Mi se ve 2,4 líbily pruty od rovexu. Má to myslím aquazona. A stojí to pár korun.
NStandič - Profil | Ne 16.2.2014 16:44:24
Nnofish - Profil | Ne 16.2.2014 16:35:38
Já mu řeknu prut na to co chce. Ale ve finále se mu bude lépe chytat s něčí jnýn. Znám to. Chytáme 3 kolegové na stejných místech a každý s trošku něčím jiným. Není lepší počkat, naučit se co mají dělat dělat ruce, pujčit si prut "od toho", pak "od támhletoho" a koupit až když má člověk trošku představu, co koupit? Vyhazovat peníze za pruty co pak prodáš v bazaru, protože nesednou, je přece blbost.
Začínal jsem s plným laminátem a taky to šlo. Nedovolím si tvrdit, že koupit přívlačák je špatně, to určitě ne, ale ten prut sám o sobě nic neudělá. Podle mě je nejlepší se s někým domluvit a vyzkoušet si to, než koupit blbě, jen podle rad na mrku.
NStandič - Profil | Ne 16.2.2014 16:25:59
NHawk123 - Profil | Ne 16.2.2014 16:23:47
Měkčí -
http://eshop.byron.cz/byron/eshop/2-1-PRUTY-UDICE/5-2-Privlacove/5/251-Deleny-privlacovy-prut-Byron-Predator-Team-Spinning-2-PT-S2-270
Tenhle jsem měl, je to ultimativní tloušták, na menší woby do 6 cm, rotačky a gumy. Štiku 69 cm jsem vytáhl asi tak za 3 minuty na vlasci 0,12 (s lankem, po tom co mi uhryzla nymfu). Měkký prut, který báječně pracuje. Házení jiné než s rychlým prutem - je potřeba tu špičku pořádně "myknout" a on i lehkou nástrahu hodí sám. Gramáž odpovídá tak do 15 gr.
Ze stejné kategorie, ale trochu výkonější jsou výprodejové Warbirdy které má na prodejně Vipa v cenách kolem 600,- Ten 7-25 gr ve 2,70 mám a užitné vlastnosti za ty prachy jen tak něco nepřekoná.
Kdybych chtěl prut vysloveně na gumy tak bych si tamtéž koupil Antrax picker 2,70 - což je překvapivě rychlý a tvrdý prut s pevnou páteří ale citlivou špičkou. Za 699,- není co řešit.
Stejné volby jsou i pro 2,40 - ale kdekoli je jen trochu vyšší břeh, stulíky atd. tak tě ta délka bude omezovat v tom jak přes to vést nástrahu, potažmo rybu. Pokud nechceš chytat ve fakt hustém podrostu, tak jdi do delšího.
Pokud bys hledal rychlej prut v "levnější" kategorii tak se podívej po sportex black pearl, ale pozor gramáže jsou hodně nadhodnocené - pruty 20 gr jsou ve skutečnosti do 28 a pocitově ještě tak 10+ a malé nástrahy se na nich blbě hází a blbě vodí, protože při hodu prostě nedokáže ten blank udělat ten "trebuchet efekt" . BP 40 gr mi nejdál hodil 38 gramovýho waterscouta - což je kompaktní těžkej wobler a byla to první nástraha, kdy jsem cítil, že ten blank pracuje se mnou. Je to ale silák, nebál bych se s tím ani na sumíka běžné velikosti.
Kde to žije - dravci
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:24NBurza na přívlačové nástrahy 33412
14:50NFotky ryb pouze na přívlač 107190
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...











