- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Montáž na štiky a boleny
Jako kmen mám Power pro 0,15mm 9kg a lanko mám Jaxon Micro Plus 3kg a 6kg.
Viděl bych to tak, že když půjdu vyslověně stím že jdu na štiky tak dám lanko na 6 kg a když na boleny tak dám lanko na 3kg ( co kdyby náhodou přišla zubatá).
Představoval bych si to tak, že bych si na šnůře udělal očko, které provleču přes očka a na něj si kdykoliv bude potřeba vyměním návázec. Karabinka s obratlíkem 40cm lanko karabinka s obratlíkem a nástraha. Co vy na to?
Jaké uzly mám použít tak aby se to vázalo bez problémů. uvítal bych nějaké návody.
Ještě k tomu lanku jak dlouho a v jaké vzdálenosti mám držet nad svíčkou aby se lanko netřepilo.Díky za vaše rady a názory
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NPedro1 - Profil | St 15.1.2014 15:42:12
Boleni jsou prefíkaní a už to znaj nejen podle výrobce,ale běžnej českej bolen pozná na 10 metrů přesný druh,barvu a velikost nástrahy a ti nejlepší určí i druh a velikost trojháčků.
Ncukrik - Profil | Ne 12.1.2014 19:10:39
NErik T - Profil | Ne 12.1.2014 18:55:47
Ncukrik - Profil | Ne 12.1.2014 18:12:03
NErik T - Profil | So 11.1.2014 19:27:19
Ncukrik - Profil | So 11.1.2014 18:44:54
NSiven Polní - Profil | Pá 10.1.2014 13:33:20
Nosprey - Profil | Čt 9.1.2014 21:35:06
Wolfram i ocel se dají zpracovat vícero způsoby - síla a počet vláken, způsob splétání,...
Na woba 4 cm můžeš dát ocel i wolfram, ale těch wolframových lanek spotřebuješ víc. Štika mi wolfram nikdy neukousla, ale po pár vázkách vypadá wolframové lanko jako péro z gauče.
Takže pro tebe bude ideální tenká ocel. Konkrétní výrobek si budeš muset najít. Já nic pod 5 kg nekupuju a malé woby mám jen pro speciální příležitosti, kde většinou lanko není třeba.
Ntenodvody - Profil | Čt 9.1.2014 21:18:49
Myslel jsem na vláčku třebas nástrahy woblerka o rozměru 4cm, vím ze tyto prcky nechytáš, ale beru tě jako velice bohatého na zkušenosti. :)
Nosprey - Profil | Čt 9.1.2014 21:09:30
Pokud FC, tak 0.80 - 0.90 mm. Slabší jen na věci s BL jednohákem (třeba při muškařině).
Tenké kovové lanko, pokud se neleskne, je z pohledu většiny situací lepší než silný monofil.
Jako spoj uzly nebo trubičky - podle konkrétního materiálu. U trubiček je i víc způsobů jak je zamačkat.
Ntenodvody - Profil | Čt 9.1.2014 20:54:20
Děkuji za odpověď.
Nosprey - Profil | Čt 9.1.2014 20:45:31
A mě se neptej. Nejsem ten pravý. Tvrdím, že cesta je důležitější než cíl. Tebe cesta nezajímá, vidíš jen cíl. Divil by ses kdy, kde, jak a na co všechno se nechá uvláčet bolen. Nebo taky nenechá...
NErik T - Profil | Čt 9.1.2014 18:57:05
Nbobik666 - Profil | Čt 9.1.2014 18:49:47
Kde to žije - dravci
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













