- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rekreační lov kaprovou odkládačkou
Zajímalo by mě kolik z vás chytá rekreačně kapry atd. na 13m odkládačku (děličku) a jak jste s touto technikou spokojeni, případně jakou používáte montáž, nebo další vychytávky a informace, O téhle moderní technice se nikde moc nepíše.
Autor diskuse: Šinic - Profil , 23.11.2012 plavaná - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
38x v oblíbených a 15x v ignorovaných.
NŠinic - Profil | So 12.3.2016 14:31:29
Kdo chce chytat na průhlednou bublinku s anténkou s vlascem vedeným středem tělíčka a anténky, může si jednoduše upravit čiré oválné plovátko Cormoran velikost 23. Má průměr průběžného otvoru 3mm a přesně se do něj vejde modelářská uhlíková trubička 3/2mm. Po nastříkání podkladovou bílou barvou pod reflexní nátěr drží v plovátku akorát fest. Na druhou stranu plovátka je nutno ještě epoxem přilepit olověný prstýnek kvůli vyvážení aby anténka ve vodě pěkně stála. Vlasec se po provlečení zajistí zespoda dodávanou s plovátkem plastovou trubičkou. Plovátko se dováží uvnitř vodou. Pro chytání kaprů např. na rousnici nadednem na mělčině jakýmkoliv prutem zajímavá alternativa.
NŠinic - Profil | Čt 10.3.2016 12:07:58
Řez splávkem:
http://www.mrk.cz/Data/Pics/2011/332/614960_f6ab3.jpg
http://www.mrk.cz/Data/Pics/2011/332/614960_f6ab3.jpg
NŠinic - Profil | Čt 10.3.2016 11:54:10
MartinPr >> Tohle je dle mých zkušeností vyhovující splávek do stulíků, zejména na kapry. Vlasec středem tělíčka a anténky, upevněný hadičkama na dříku.Předvážený pro nástrahu na dno a zátěž dva miniobratlíky, hladina v půlce anténky.
NŠinic - Profil | Čt 10.3.2016 11:38:26
MartinPr >> Asi máš pravdu s tím Avonem, ale splávky bez anténky nemám rád. Antenka je antenka, A čím delší, tím lepší. Pokud je krátká, vypomáhám si ani ne centimetrovým konduktérkem cca 10cm nad splávkem. Mimo jiného signalizuje co se děje dál, když zmizí splávek pod vodou. Často se stává, že ryba stáhne jemný splávek pod vodu a tam se zachytí montáž o rostlinu a splávek nevyplave. Kondukterek ukazuje že záběr nepokračuje.
NMartinPr - Profil | Čt 10.3.2016 11:23:16
Šinic >> chápu, že jsi plavačkový guru v chytání ve stulíkách, ale tenhle splávek co jsem vyfotil je splávek na stojáky, nikoliv do žádného proudu, vnitřní vedení vlasce znamená, že prochází shora dolu do tělíčka, kde z něj z boku vychází a upevňuje se klasicky pomocí bužírek. Ano je to tak, je to splávek na revíry, kde je větší výskyt rostlin o které se při tomto provedení nebude ničit a zasekávat. Velikost splávku odpovídá hloubce na které se používá, má něco málo okolo 5 až 10 cm. Anténku nemá aby se neulomila. Typ splávku, který ty popisuješ je Avon sloužící pro přidržování v proudu, což je něco úplně jiného.
NŠinic - Profil | Čt 10.3.2016 11:22:44
hraji >> Ale jinak se mi líbí, na hnojáčka by byly bezvadný, ale na našem trhu jsem na ně nenarazil a nevidím je ani v našich ešopech.
NŠinic - Profil | Čt 10.3.2016 11:01:21
hraji >> Zdravím. Že by Crystal Dibber byl určen především pro lov na děličku? Tomu se jenom pousměju, protože nevidím sebemenší důvod. Nikdy jsem netvrdil, se se použít nedá, ale do rostlin určitě ne, protože obvykle nemá vlasec vedený středem. In Line Crystal, nebo Dibber, který navrhuje MartinPr, ten se použít dá, ale já splávky bez anténky nemusím. Neumí zřetelně signalizovat jemné varovné zvedáky na počátku záběru větší ryby. Pokud budeš chytat odkládačkou v hustejch stulíkách tak dospěješ k poznání, že úplně nejhorší je nezaregistrovat počátek záběru kapra a dojde k jízdě, kdy ti ryba ohne spičku topsetu do vody. Pak je zaděláno na velký problém, protože se nedostaneš špičkou prutu nad rybu a je zle. Jemný splávek je nutnost.
Montáž pro Crystal Dibber:
Montáž pro Crystal Dibber:
Nhraji - Profil | Čt 10.3.2016 10:35:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ještě přidám to video. Inline Crystal Dibber je splávek s vnitřním vedením, ale není potřeba žádná zarážka ano nad ním, ani pod ním. Je to hezky vidět na videu. Splávek se připevňuje pomocí silikonových bužírek.
https://www.youtube.com/watch?v=Zt-lfXbux2w
https://www.youtube.com/watch?v=Zt-lfXbux2w
Nhraji - Profil | Čt 10.3.2016 10:02:25
Šinic >> nevím odkud čerpáš informace o používání splávku In line Crystal Dibber, ale kdyby sis pustil aspoň jedno video, kde například Alan Scotthorne vysvětluje použití tohoto splávku, zjistil bys, že tento splávek je určen především pro lov na děličku, na komerčních vodách, dokonce se prodávají již navázané sestavy pro lov na pelety a podobně.
Určitě není určen do proudu. Protože se vyrábí v nosnostech 0,2, 0,4 a 0,6 gramu a takový splávek se v proudu zadržet moc nedá.
Píšeš nesmysly.
Ještě ti přidám odkaz na tento splávek:
http://www.nathansofderby.com/coarsematch/floats/drennan-floats/drennan-inline-crystal-dibbers
Určitě není určen do proudu. Protože se vyrábí v nosnostech 0,2, 0,4 a 0,6 gramu a takový splávek se v proudu zadržet moc nedá.
Píšeš nesmysly.
Ještě ti přidám odkaz na tento splávek:
http://www.nathansofderby.com/coarsematch/floats/drennan-floats/drennan-inline-crystal-dibbers
NŠinic - Profil | St 9.3.2016 23:27:56
MartinPr >> Zdravím. Tohle je splávek Dibber s vnitřním vedením vlasce. Tudíž musí být pod a nad ním zarážka. Do rostlin taky použitelný. Nemá anténku kvůli tomu, že při nadržování v proudu, kam je hlavně určen, se nepotopí, ale jen naklopí a jeho oblý konec vyčnívá z vody stále stejně. Do mělké vody se doporučuje ve verzi Crystal tj. průhledný. Zejména na stojáku je místo něj mnohem praktičtější obyčejný konduktérek. Na odkládačce splávek bez anténky je docela děs, ale použít se dá, nakonec se taky potopí, že jo.
NRK - Profil | St 9.3.2016 12:48:17
MartinPr >> Poprosíme o erudovaný výklad, popisky, lepší foto a nějakou vtipnou vsuvku.
Teď vážně-trošku vysvětli-díky
Teď vážně-trošku vysvětli-díky
NRK - Profil | St 9.3.2016 8:24:17
Šinic >> Tak jsem zase chytřejší a má to logiku-díky za vysvětlení-:)
NŠinic - Profil | Út 8.3.2016 19:33:29
RK >> Ještě podotýkám, že tyhle angličáčky používám výhradně pro uvedené chytání na hnojáčka, který svým pohybem láká na sebe ryby. Do rostlin upřednostňuji splávky s vlascem vedeným středem tělíčka i anténky, které i když mají anténku, tak v rostlinách neváznou: http://www.mrk.cz/Data/Pics/2013/146/885294_99855.jpg
Využívám u nich velkou výhodu odkládačky, občasný velmi lákavý pohyb s nástrahou vzhůru, nebo do stran. Navíc je doplňuju o maličkého konduktérka, který má své určité výhody. Angličák se k tomu nehodí. Při zvednutí se rušivě překlopí anténou dolů.
Využívám u nich velkou výhodu odkládačky, občasný velmi lákavý pohyb s nástrahou vzhůru, nebo do stran. Navíc je doplňuju o maličkého konduktérka, který má své určité výhody. Angličák se k tomu nehodí. Při zvednutí se rušivě překlopí anténou dolů.
NŠinic - Profil | Út 8.3.2016 18:31:56
RK >> Zdravím. Tihle prckové mají určitou výhdu proti klasickým splávečkům nikoliv v odhozu, ale díky jednobodovému spodnímu uchycení v bezproblémovém snadném proklouzávání hustým rostlinstvem tam i zpět. K tomu také pomáhá je neupínat na téčko, ale do karabinky s obratlíkem navlečeným na vlasci mezi dvěma korálky zajištěnými uzlíky. Malý konduktérek proleze rostlinami také dobře, ale nemá citlivou anténku. U klasického splávečku, který anténku má, se o ní při zpětném pohybu rostliny zachytávají a hrozí její ulomení. Na čisté vodě samozřejmě uvedená výhoda odpadá, ale tady se bavíme o chytání v rostlinách a jejich těsné blízkosti, ve kterých mazané ryby hledají záchranu.
NRK - Profil | Út 8.3.2016 17:03:52
Šinic >> Jakou výhodu mají tyhle anglánci, teda, proč nechytat s nějakým pevným splávkem, třeba gramovým. Anglán je dobrej na větší dálku, ve větru, ale tady mi smysl uniká........... To nejni rejpání, jenom to nechápu. Když vezměš malinkej pevnej splávek a houpneš ho spodem kousek od břehu, tak i ta manipulace bude lepší, než s tímhle ani rakem ani rybou:-)
Červené karty: Bernard
Živě na MRK.cz
Kde to žije - plavaná
2:55NNaviják Centrepin 5895
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim

















