Shimano Alivio 4000RC nebo Shimano Catana 4000RB - naviják na lehkou a středně těžkou přívlač?

Ahoj. Můžete mi poradit, který z navijáků bych si měl koupit pro lehkou až středně těžkou přívlač? Rozhoduji se mezi Shimano Alivio 4000RC a Shimano Catana 4000RB. Děkuji za odpovědi a zkušenosti.
Petrův Zdar.
David
Autor diskuse: davidostrava2 - Profil , 16.2.2012 dravci - náčiní, doplňky

Nharry.callahan - Profil | Út 21.2.2012 19:09:09

Jestli mohu otázku, jaký naviják a velikost k prutu Dragon EXPRESS 2,45m 5-25g by jste doporučili cena tak 1000,- až 1500,- max . (vlasec i pletenka, chytání na menších plochách ze břehu)

    NMartinbati - Profil | Út 21.2.2012 10:45:34

    Ivan. >> je to kopia, designed in japan

      NIvan. - Profil | Út 21.2.2012 0:43:23

      Ako tak pozeram, ten Dragon vyzerá ako Ryobi, konkrétne aj so Zauberom má niektoré časti úplne alebo takmer rovnaké../ zaujímavé.. keby sa priblížil aj kvalitou, za tú cenu by to bol veľmi dobrý navijak.

        Nminatrix - Profil | Po 20.2.2012 21:37:24

        http://www.rybarstvo-saenger.sk/detail/10/3516/oasi​​s.html

        Velikost 30.... A ani ten Team Dragon není vůbec špatnej za ty prachy. Na Šímo bych v týhle cenový relaci zapomněl

          NGregor - Profil | Po 20.2.2012 20:37:46

          davidostrava2 >> Tak bohužel, s tím u mě moc nepochodíš, krom jednoho SPRA mam jen Shimo, tudíž nejsem kompetentní k tomu, abych hodnotil navijáky jinejch výrobců, zkus otázku nadhodit po sekce Přívlač a dravci, někdo ho třebas mít bude ;)

            Ndavidostrava2 - Profil | Po 20.2.2012 20:33:14

            Gregor >> Ahoj, a tenhle o kterém píše kolega níže "team dragon fd720ix" si myslíš, že je dobrý?
            Posílám odkaz na stránku: http://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/nav​ijak-team-dragon-fd720-730-735ix.
            Předem děkuji za odpověď.
            Petrův Zdar.
            D.

              NIza - Profil | Po 20.2.2012 18:14:21

              ani jeden

                NDante1987 - Profil | Po 20.2.2012 13:50:26

                tiež by som ti odporučil skôr veľkosť 2500, ale skôr asi s prednou brzdou, a z tých dvoch jednoznačne Catanu. Catanu používam už dva roky a zatiaľ žiadne problémy. Na nástrahy do tých 30 gramov ti to v pohode stačí, ak chceš používať aj ťažšie nástrahy tak radšej väčšiu veľkosť, ale z tých dvoch pochybujem že to jeden z nich vydrží. 4000-ku Catanu som mal na ťažšiu prívlač, na nástrahy do tých 60gr., slúži, ale nie je to ono, je to fakt skôr na feeder

                  NGregor - Profil | Ne 19.2.2012 21:42:50

                  davidostrava2 - >> Na vláčku?? Ani jeden z těch dvou ;) Ve výbavě mam převážně Shimano a pokud chceš naviják na vláčku, chce to o nějakej ten model vejš, tak od exage. Pokud nechceš bojovku, tak určitě předobrzdu. A bohatě ti bude stačit velikost 2500.

                    NIvan. - Profil | Ne 19.2.2012 17:37:48

                    V podstate je to len o tom, koľko človek investuje peňazí.. priama úmera platí..

                      Nmannice - Profil | Ne 19.2.2012 17:22:33

                      Catanu mám na feeder,ale i tam je to pořádnej záhul, ikdyž se to nezdá.

                        NJarda Š. - Profil | Ne 19.2.2012 17:20:17

                        Martinbati >> Asi tak. Na přívlač to chce bytelnější strojek. Sice by s tím jednu sezónu odvláčet měl, ale při intenzivním používání na přívlač naviják jako Alivio nebo Catana rychle odchází.

                          NIvan. - Profil | Ne 19.2.2012 17:19:13

                          davidostrava2 - >> nazdar, 4000 je na ľahkú až strednú vláčku veľa, nebude si sedieť s prútom a bude to zbytočne ťažké. 4000 ja mám na prúte na ťažkú prívlač. Keď už vyberáš z týchto dvoch, tak Catana je vyššia rada, bral by som tú. Ale jednoznačne vo veľkosti 2500 alebo 3000. 4000 pusti z hlavy, na tvoju prívlač nepotrebuješ kapacitu 260 metrov 0,25 !! Hodne zdaru :)

                            NFerdas 007 - Profil | Ne 19.2.2012 12:09:23

                            Ani ja ti nedoporuji ani jeden stech co si psal Catana je dobrej mam ho i ja ale na plavanou na privlac skus jinej

                              NMartinbati - Profil | Pá 17.2.2012 0:25:17

                              davidostrava2 - >> trocha priplat a vezmi team dragon fd720ix, ja som max spokojni, na vlacku ti posluzi par rokov

                                NŠlapeto - Profil | Čt 16.2.2012 23:47:33

                                Na privlac ci jine castejsi a hrubejsi pouzivani ani jeden. Porad se opakuji, ale radeji bych si dal inzerat sem na mrk. Nedavno jsem koupil nove super aero za cenu Alivia.

                                  NMartinbati - Profil | Čt 16.2.2012 23:16:59

                                  davidostrava2 - >> pri stredne tazkej vlacke sa ti rozpradne aj jeden aj druhy do roka, i ked catanka je dobry navijak, ale skor na feeder ci plavanu. na vlacke dostava navijak zabrat

                                    Nmates202 - Profil | Čt 16.2.2012 23:10:58

                                    Tomejker.Carp >> jj, je to tak......

                                      NTomejker.Carp - Profil | Čt 16.2.2012 23:01:12

                                      rozhodně catana - lepší chod brzdy a a stylový zvuk a chod cívky - Alivio bych nedoporučoval a to kvůli údržbě - alivio je náchylný na nečistoty- snadno a rychle se zadře - >>Rozhodně Catana

                                        Nmates202 - Profil | Čt 16.2.2012 22:40:47

                                        davidostrava2 - >>
                                        Ahoj,
                                        určitě Catana = Alivio je opravdu základní naviják = mám oba a Catana je jednoznačně lepší = má pevnější převody, (jedno ložisko navíc je znát) = lepší chod brzdy a tak.

                                        Když by jsi měl možnost je na prodejně porovnat, rozdíl je znát na první otočení kličky atd.

                                        A hlavně , Alivio jsem musel po pár použití reklamovat(vůle v převodech) a Catana šlape celou dobu(rok) bez problému.

                                        Přeji úspěšný výběr, MŠ.