- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
prut na sumco vlacku novy sportex nebo shimano beastmaster
privlacove sezone je sice v nedohlednu, ale mel bych dotaz na vyber prutu na vlacku na sumce (delku chci 2,7m):
1.) bude lepsi osvedcene smimano beast master BX xh 270 50-100g
http://www.fishhunter.cz/www-rybarskepotreby1-cz/eshop/9-1-RYBARSKE-PRUTY/6-2-Privlacove-pruty/5/1198-Prut-Shimano-Beast-Master-BX-Spinning-270-XH
2.) nebo se mi jeste libi nove sportexy (2,7m ale nevim jestli 60 nebo 80g)
http://www.sportex.de/EN/produkte/spinning_rods/black_pearl.html
k tomu navijak penn slammer 360 (ten jiz mam)
urceni: lov hlavne ze brehu, velky woblerey, jerky, slidery, plandy, tezsi gumy
diky za radu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | St 15.2.2012 21:32:46
( sem takhle zlomil ten Yad při cca 3. náhozu )
NPiscicapus - Profil | St 15.2.2012 18:26:43
:-) :-)
Jo a ještě se zeptám: jak se ti jerkuje s prutem o délce 270cm?
NP!F - Profil | St 15.2.2012 18:23:50
Nrybomil - Profil | St 15.2.2012 18:18:37
Nkaňka - Profil | St 15.2.2012 18:03:32
Nrybomil - Profil | St 15.2.2012 17:34:23
Kua, moje starý blbý voko vidí na obrázku danýho odkazu black pearlu těch oček 9 , přitom dole píšou u všech klacků oček 8..... a to jsem nic necucnul :§)
Asi tam dali nějakej zmetek ?
NLukas J - Profil | St 15.2.2012 17:32:54
Nrybomil - Profil | St 15.2.2012 17:26:21
Zpočátku jsem koketoval s Dragon Glowatka 40- 80g ,ale dost tvrdý prut.
Jak velký voblery ??? specifikuj !
Pokud pro úplný začátek, bych se vůbec nebál Daiwa Exceler 40 - 80 nebo 50 - 100g, ale vláčel jsem s tím 40 - 80 pouze 2x po cca 2 hod., mě se šikoval, no ale co už, když mám jiný.
NPiscicapus - Profil | St 15.2.2012 17:00:48
Jen tak mimochodem, budeš schopen, na danou vzdálenost a s danou výbavou, zaregistrovat každý záběr ryby?
:-) :-)
Nkaňka - Profil | St 15.2.2012 16:35:59
Ale je to čistě můj názor a nemám to nijak vyzkoušené ale dobrá inspirace na malý testík :-))
NPiscicapus - Profil | St 15.2.2012 16:13:08
Co je to tvrdý prut?
Co udělá jakkoli "tvrdý" prut s V.Z. cca 100g při záseku na vzdálenost 50m? Nic, jen vykoná pohyb vocamcať pocamcať, ale nemůžeš pořádně zaseknou, protože na takovou vzdálenost máš průvěs jako prase. A když Kuba použil vlasec, tak je situace ještě jasnější.
Ale je možné, že se pletu a doufám, že budu přesvědčen přesvědčivými argumenty.
NSethy - Profil | St 15.2.2012 16:08:42
Pádím pryč a ty se zatím do léta nauč zaseknout na 50m :)
Nkaňka - Profil | St 15.2.2012 16:06:30
Netvrdím ,že se dá , vyzkoušené to nemám , jenom mě zajímá proč by to nešlo ?
NPiscicapus - Profil | St 15.2.2012 16:00:20
:-) :-)
Jsi. Ale to už také známe.
Definuj "to je kolem...".
Nemůžeš. Za podmínek, které jsou dány to prostě nejde. Anebo nevíš, co je to padesát metrů, protože neumíš měřit.
:-) :-)
Máš, nebo mě přesvědč o opaku. A nepřijedu.
Desítky? No, to jo, ale i tak ne.
I obyč Berkley je dobrý, ale jsou věci mezi nebem a zemí, které jsou dané a nic s tím nenaděláš, nic ti nepomůže (ani vlasec Berkley).
Tak to tedy kecáš a nekecej, že nekecáš...
:-) :-)
NSethy - Profil | St 15.2.2012 15:52:15
nejdřív ukaž a pak se ukáže, jestli jo nebo ne - ukážu dojeď :)
Jsi si jist? Skutečně jist? On totiž v dálce nejerkuje kde kdo v dálce. Snad jen Ty??? Hmmm... - jsem
Co je to kolem padesáti metrů? Třicet? Osmdesát? - to je kolem 50m tečka
A víš co je to padesát metrů? To s běžným prutem (i kdyby měl V.Z. 100g) a při použití šňůry nemůžeš v podstatě zaseknout. A nepiš, že můžeš. Nemůžeš! - můžeš :-D ale ne vše, vím co je 50m měřeno.
Ten prut neznám a i kdyby byl lepší než nejlepší viz. výše, tak máš prostě smůlu - nemám
A jaké slidery jsi použil - 10
A jaký vlasec Berkley jsi měl navinutý? Ještě že průměr už známe... - nevím nějaký obyč
Tak to kecáš, to je jako bys souložil v dálce s robotickým, na dálku ovládaným brabčákem. Ty chcíplotino - a nekecej... - nekecám, já nikdy :-D
NPiscicapus - Profil | St 15.2.2012 15:48:45
Jsi si jist? Skutečně jist? On totiž v dálce nejerkuje kde kdo v dálce. Snad jen Ty??? Hmmm...
Co je to kolem padesáti metrů? Třicet? Osmdesát? A víš co je to padesát metrů? To s běžným prutem (i kdyby měl V.Z. 100g) a při použití šňůry nemůžeš v podstatě zaseknout. A nepiš, že můžeš. Nemůžeš!
Ten prut neznám a i kdyby byl lepší než nejlepší viz. výše, tak máš prostě smůlu.
A jaké slidery jsi použil?
A jaký vlasec Berkley jsi měl navinutý? Ještě že průměr už známe...
Tak to kecáš, to je jako bys souložil v dálce s robotickým, na dálku ovládaným brabčákem. Ty chcíplotino - a nekecej...
:-) :-)
NSethy - Profil | St 15.2.2012 15:18:40
hlavně mi to ukaž - přijeď, ukážu.
Jo a jednou jsem v dálce cosi zaslechl a loni jsem zahlédl v dálce někoho jerkovat v dálce... Nebyl jsi to ty? - nebyl
Ale co je to dálka? Co si mám představit, dvacet metrů? Padesát metrů? - jo kolem 50m.
Jaký jsi použil prut? rozemeijer 270 40-70g
Jaké jerky jsi použil? - slidery a neříkej že to není jerk :)
Jaký vlasec jsi měl navinutý? nějakou 0,50ku od Berkley
Jo a jak se ti "jerkovalo" s tak dlouhým prutem - jo pohoda, nejsu žádná chcíplotina :)
NPiscicapus - Profil | St 15.2.2012 15:01:33
:-) :-)
Ale co je to dálka? Co si mám představit, dvacet metrů? Padesát metrů? Jaký jsi použil prut? Jaké jerky jsi použil? Jaký vlasec jsi měl navinutý?
Mohl bych samozřejmě v otázkách pokračovat a diskuze by možná byla zajímavá.
Jo a jak se ti "jerkovalo" s tak dlouhým prutem?
Kde to žije - dravci
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
10:17NBurza na přívlačové nástrahy 33406
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













