NDetreux - Profil | Ne 12.2.2012 16:52:17
Mjaška >> tak byla to jen sezoní záležitost, odvařil jsem ho a šel do koše. Je to už pár let zpátky.
NMjaška - Profil | Ne 12.2.2012 16:44:20
Detreux >>Tak to je tvoje chyba, že jsi podcenil výdrž tohoto navijáku z pohledu tvých nároků, pokud máš hodně hodin v přívlači musíš přitlačit na financích a tím snad i zvedneš trvanlivost, jaký je poměr cena výkon nikdo nezjistí. Když vláčím, feedrařím a chodím na plavku dělím počet hodin třema/čtyřma a pak naviják vydrží n-krát víc. Tak bych viděl spíš naivitu u tebe - a to nemyslím ve špatným - prostě jsi si udělal svoji vlastní zkušenost.
NDetreux - Profil | Ne 12.2.2012 16:30:10
Polčis >> jsem zastáncem starerjch shiman typu Sahara, Sedona se zadní brzdou a bojovkou z devadesátejch let. Luxusní držáky made in japan, žádná malaysie. Dost je používaj závodní plavačkáři na odhoz. Exage jsem odvařil za jednu sezonu.
NSIOLA - Profil | Ne 12.2.2012 16:28:06
SIOLA >> Ještě koukám, že ten Sargus se od 2011 dělá i v 1000 verzi. Ta ma jen 220g a to není vůbec špatný.
NGregor - Profil | Ne 12.2.2012 16:26:46
Každej preferuje to svoje, já jsem se Shimanem spokojenej, cajk drží a servisní zastoupení u nás je dobrý. Před asi sedmi rokama jsem si kupoval nějakýho Byrona asi za 1800 kil, prodavač mi ho doporučoval a na plavajdu jsem si řikal, že je víc než dobrej. Po dvou tejdnech ruplo péro v překlapěči (a to ho překlápim rukou, nikdy u žádnýho navijáku kličkou) a asi za měsíc se zarážka zpětnýho chodu zastavovala jen na jednom místě. Po třech reklamacích už jsem neměl sílu a prostě ho hodil do skříně a tuhle značku už nechci ani vidět. Ale nikomu nebudu tvrdit, že je to shit, a nebudu se hádat, že to co mam, je to nejkvalitnější. Já jsem spokojenej a to mi booohatě stačí :D
NMjaška - Profil | Ne 12.2.2012 16:24:35
Polčis >> Ba, protože pokud se někdo věnuje jen vláčce a jiný způsoby lovu nemá, tak bych považoval za nejlepší investovat víc peněz než cca 1500 za Exage. Každý podle svých finančních možností, problém je že dáš dvojnásobek ale 100% jistotu ti stejně nikdo nedá.
NVAlos - Profil | Ne 12.2.2012 16:19:29
Ladineeek >> zauber pod matici nemotá:-)
NSIOLA - Profil | Ne 12.2.2012 16:17:47
Mam první sezonu Penn Sargus 2000. Navi má z mého pohledu super desing, a v DE je k mání za 60Eur.Chod je také velmi hladký. Leč bohužel okamžitě na něm odešla vačka překlapěče, tak se už do dalších kousků trochu bojím.
NPolčis - Profil | Ne 12.2.2012 16:13:11
Detreux >> A co máš ty za stroje?Na tvých fotkách není vidět něco lepšího než exage.Jinak sem ale názoru,že exage je slušnej naviják,ale ne pro někoho kdo vláčí hodně,ale je to taky kus od kusu,někomu vydrží,někomu odejde rychle.Já měl tři,2500s bojovkou na feder a ten mám doteď,2500fb a ten po dvou letech vláčení odešel a 4000 s bojovkou a ten už jako novej zaostával v chodu oproti ostatním o 50%.Když budu chtít naviják aby vydržel bez újmy 1000hod vláčky,tak bych si rozhodně nekoupil exage.
NMjaška - Profil | Ne 12.2.2012 16:08:58
Mám Exage na feedru, plavačce i vláčce - ruzný velikosti a vždy s bojovkou - tenhle víkend jsem ten nejstarší 2500RA rozdělával pro kontrolu a musím říct, že vazelína byla jak nová - těsnění a krytování je tedy zcela dostačující a to jak u ložisek na klice tak i na tom centrálním ložisku. Naviják jsem kupoval v roce 2007, čili má pět let a bude dál někde na nějakém prutu fungovat dál. V tomhle prvním vydání občas "zašustilo", ale na funkci to nemělo a nemá žádný vliv.
Jít do obchodu si něco vyzkoušet a pak si to koupit v e-shopu je vychcánkovství, které se u některých stává jakousi chytristikou - prostě někdo se neumí rozhodnout sám s trochou rizika ....
NDetreux - Profil | Ne 12.2.2012 15:54:51
Exage je megashit,jseš naivní.
NGregor - Profil | Ne 12.2.2012 15:53:18
Ladineeek >> Pravda, že jsem jeden tenkrát taky kupoval na e-shopu, a dodnes je na jednom feederu, dneska už ale raděj vychytávam jarní akce v kamenejch obchodech a naštěstí už ty ceny tak řešit nemusim :)
Nlada78 - Profil | Ne 12.2.2012 15:52:03
Ladineeek >> No,já osobně bych takhle naslepo nekupoval. Nejprve jsem si ho v prodejně vyzkoušel(mají ho snad všude)-jestli mi bude sedět na prutě,velikost,váhu,jaký má chod.... No a pak si ho objednal-kvůli ceně,jak říkáš.
NLadineeek - Profil | Ne 12.2.2012 15:48:56
Gregor >> Je z e-shopu, nižší cenu vykupuji tímhle riskem, že si ho nemůžu ošahat....
NGregor - Profil | Ne 12.2.2012 15:42:25
Ladineeek >> Určitě to zkus, ale pro příště ti doporučim pořádně si osahat naviják už v obchodě. U každýho výrobce se může tu a tam stát, že se do nějakýho kousku dostane vadnej díl a čim dřív to podchytíš, tim jednodušší je pak vyřízení reklamace.
Nlada78 - Profil | Ne 12.2.2012 15:34:41
Ladineeek >> Já na cenové relace moc nehraju. Buď je naviják dobrý,nebo ne. Vyšší cena ti možná přinese určitý požitek z toho,že vlastníš nějakou luxusní věc ,ale nezaručí ti bezporuchovost. Já si Exage koupil proto,že je s ním spokojeno hodně lidí. A to je myslím dobré měřítko. Jsem spokojen a neměnil bych.
NLadineeek - Profil | Ne 12.2.2012 15:29:08
Gregor >> Ta 3000 FC je přední brzda, mám to samý exage s bojovkou a chod teda má určitě lepší, než to fcéčko. Proto přemejšlím, zda je to vada a mám to poslat na reklamaci....
NLadineeek - Profil | Ne 12.2.2012 15:27:33
lada78 >> Jo měl :-) Ale to byly navijáky jiných cenových relací. Mám ho asi 14 dní, akorát jsem navinul na obě cívky podkladovou 0,22. Právě přemejšlím, zda ho poslat na reklamaci, nebo to mám vydržet do dubna po prvních vycházkách.....
NGregor - Profil | Ne 12.2.2012 15:18:27
Ladineeek >> U mě určitě néé, a to se vláčák několikrát do roka koupe, tahá i větší wobblery a zatim fakt bez problémů. Rozhodně si nemůžu stěžovat na žádnej svůj naviják, ale pokud chceš něco na UL, popř. L vláčku, zkus přední brzdu, je konstrukčně jednodušší, tudíž mín poruchová.
NMartinbati - Profil | Ne 12.2.2012 15:12:59
Ladineeek - >> Team dragon FD720ix, spokojnost