- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov štik 100 a více metrů od břehu bez lodě - jak na to?
Máte zkušenosti s lovem štik na volné vodě? Např. na přehradách daleko od břehu, 100 a více metrů. Jak na to? Na živou, nebo na mrtvou? Lze vůbec na tu dálku spolehlivě zaseknout? Berou? Těším se na Vaše zkušenosti.
Autor diskuse: Alabalik - Profil , 10.9.2011 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NPaulus - Profil | So 10.9.2011 16:21:16
Alabalik >> Jistěže - očekávat, že na přehradě bude kudla s nadšením vyhledávat mrtvou kořist na dně je bláhovost. Následuje hejna fišek v jejím velikostním zájmovém okruhu a kobyly si jen počkají na svých několika málo místech (třeba na ty céčka).
Edit - to s mrtvou na dně co tě zklamalo platí na řekách, na přehradě by se spletla skutečně vyjímečně a ještě bys jí to musel hodit přímo před zobák ...
Edit - to s mrtvou na dně co tě zklamalo platí na řekách, na přehradě by se spletla skutečně vyjímečně a ještě bys jí to musel hodit přímo před zobák ...
NCarchy - Profil | So 10.9.2011 16:16:18
Paulus - 10.9.2011 16:13:28
""Tolik k Halenově blekotu. ""
:o))
""Tolik k Halenově blekotu. ""
:o))
NPaulus - Profil | So 10.9.2011 16:13:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kamarád má z přehrady všechny kobyly přes metr výhradně z volný vody, na jednoháček bez lanka při lovu candátů. Hloubka 9-9,5m a maximální hloubku pro rybku nastavuje tak 3,5m, bo choulostivější druhy nepřežijí teplotní šok.
Tolik k Halenově blekotu.
Alabalik - ty si pořiď nějakou kocábku a nešpekuluj o)
Tolik k Halenově blekotu.
Alabalik - ty si pořiď nějakou kocábku a nešpekuluj o)
NAlabalik - Profil | So 10.9.2011 16:06:59
Díky všem, tu knihu znám, ale více věcí je tam v rozporu s tím, co jsem zažil nebo slyšel jinde. Se štikami nemám moc zkušeností, ale např. jejich lov na mrtvou rybku, zde tolik vychvalovaný, mi nepřijde jako zrovna moc úspěšná metoda, candáty takto chytám na přehradách běžně a štiky nějak nepotkávám.I proto jsem chtěl znát vaše názory a zkušenosti s lovem tohto dravce na volné vodě. Škoda, že se zatím neozval někdo, kdo tohle skutečně praktikuje. Teorie je jedna věc...známe to, ne.
Ntuzemak - Profil | So 10.9.2011 13:28:21
Halen >> tak to si mě dostal,rybařím už nějaký pátek,ale teprve Ty si mě řekl,že štiku najdu jenom poblíž břehu,děkuju:o)))
Npepa-č - Profil | So 10.9.2011 12:40:28
já bych si koupil loď a tím bych vyřešil ten problém "že bez lodě" a pak by se vidělo co dál.
NDalas - Profil | So 10.9.2011 12:32:33
Halen >> jen za prvé- co to hulíš kolego ?- nechápu, proč by se neměly štiky vyskytovat daleko od břehu- bud si jistý, že ano..
Nzaplosak - Profil | So 10.9.2011 12:31:02
Chce to nástražni rybku na vysílačku - běžně ke koupi, její výhoda je v tom že ti dá vědět o záběru i velikosti štiky....... :-)
NFrancJosef - Profil | So 10.9.2011 10:14:14
Nikdy jsem to nezkoušel, ale prej to jde s kačenama s velkuo lopatkou (taková plachta nad vodou), jen musí foukat dobrej výtr :-)), ale těžko říct, jak to jde v reálu...
NHalen - Profil | So 10.9.2011 9:25:20
Nejsem si vůbec jist, že se štiky na otevřené vodě, tak daleko od břehu budou vyskytovat, to za prvé. Za druhé, jde to udělat přes kotvící olovo. a pomocný prut. Připravíš si hlavní lovící prut, který musí být schopen odhodit 250-300g olovo do potřebné vzdálenosti. Na konci, pod tím těžkým průběžným olovem je karabinka či obratlík, do které uvážeš slabý vlasec od pomocného prutu. Na pomocném prutu odklopíš na navijáku řadič a hlavním chytacím prutem odhodíš těžké olovo. To s sebou odnese na místo lovu i vlasec z pomocného prutu. Po nahození pomocným prutem opatrně přes očko pomocného olova tak, abys s ním nepohnul přitáhneš karabinku s vlascem hlavního prutu ke břehu. Odstřihneš pomocný vlasec, připojíš kačenu s rybkou a hlavním prutem opatrně, abys nepohnul nahozeným olovem tuto přes kotvící olovo dotáhneš na místo, kam jsi pomocné olovo nahodil.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
6:25NFotky ryb pouze na přívlač 107192
ČtNÚhoří sezona 2012 10516
ČtNBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















