Naviják Centrepin

Používá někdo tento naviják? Podělte se o zkušenosti.
Autor diskuse: Ati - Profil , 19.3.2011 plavaná - náčiní, doplňky
Dále moderuje: berlinan Profil

NMike - Profil | Út 2.4.2019 8:22:35

aguirre >> najdi si na youtube nějaká videa s Johnem Wilsonem (dej mu Pán Bůh lehké nebe) a tam se snaž něco odkoukat. To, co jsi sem postnul, je trochu jiný level, na který máš dost času.

    NMike - Profil | Út 2.4.2019 8:18:16

    PepanD >> jo Pepane, neposmívej se mu:-)

      NPepanD - Profil | Po 1.4.2019 17:26:41

      aguirre >> Nemyslel jsem to sarkasticky, ale v tom videu je prut přímo na pina, a závaží má kolem 10g. To je o něčem jiném. A já už nějaký ten den s pinem mám zkušenosti.

        Naguirre - Profil | Po 1.4.2019 17:20:22

        PepanD >>
        nerozumiem, na co teraz reagujes. Myslel som, ze chces poradit a nie sa posmievat:-(

          NCalex - Profil | Po 1.4.2019 17:07:15

          vicx >> No tak to jó.:-))) Okraj cívky je jediná brzda na pinu a cvrček, nebo jak píšeš rapkáč, mně dokáže nádherně vzbudit při záběru. Chytám teda bez něj a nic se mi nepřetáčí...

            NPepanD - Profil | Po 1.4.2019 17:05:17

            aguirre >> Zkus to sám, a pošli video. Jsem na tebe zvědav..:-)))))

              Naguirre - Profil | Po 1.4.2019 17:02:06

              PepanD >>
              https://www.youtube.com/watch?v=zNAUHV1qAk8
              v 1:06 to neroztaca rukou, ale necha odvinut zatazou na vlasci a po svihnuti len dobrzdi prstom.

                Nvicx - Profil | Po 1.4.2019 10:16:00

                Calex >> http://www.reelantiqueangling.co.uk/allcock-aerial-​551.html ale áno, aj starý Allcock ju má. A tiež rapkáč, čo je tiež spôsob ako zabrzdiť bubon a zamedziť pretáčaniu. Nehovoriac o vrúbkovanom okraji cievky, čo slúži ako trecia brzda na palec. CP bez akéhokoľvek spôsobu brzdenia by sa stále pretáčal a bol by teda nepoužiteľný.

                  NCalex - Profil | Po 1.4.2019 0:32:39

                  vicx >> Klasickej starej pin nemá ložiska ani brzdu .Tohle už je nějakej novodobější hybrid....To by nikdy James William Young nedopustil. A z Allcocksu, když jim rozjížděl výrobu centrpinů by ho asi vyhodili......😂😂 Ne fakt, tohle jsem nevěděl......

                    Nvicx - Profil | Ne 31.3.2019 23:41:45

                    Calex >> môžme tu slovíčkariť kľudne aj do rána. Klasický CP ako young purist https://johnsonrosstackle.co.uk/j-w-young-centrepin​-reels/14108-j-w-young-purist-ii-centrepin-reel-4-1​2-inch-x-34-inch.html treciu brzdu ma. Čiže TRENÍM BRZDÍ rýchlosť bubnu.

                      NCalex - Profil | Ne 31.3.2019 23:29:57

                      vicx >> Děkuju za radu, centrpin prostě brzdu nemá....

                        Nvicx - Profil | Ne 31.3.2019 23:20:39

                        Calex >> tak si to naštuduj. Dal som sem nedávno videá. Treciu aj vzdušnú.

                          NCalex - Profil | Ne 31.3.2019 23:01:12

                          vicx >> Žádnej centrpin nemá brzdnej systém .......

                            Nvicx - Profil | Ne 31.3.2019 22:50:37

                            aguirre >> ak si pozeral tie ruské videa co som dával dolu, tak tie majú brzdné systémy nahadzovania ako multiplikátor. Iné CP to nemajú.

                              NCalex - Profil | Ne 31.3.2019 21:25:18

                              aguirre >> Dělal jeden a podle všeho už ani ten nevyrábí...http://www.greysfishing.co.uk/greys/?q=Centrepin

                                Naguirre - Profil | Ne 31.3.2019 20:33:20

                                PepanD >> ok, na niektorych videach to vyzera, ze sa to roztocilo svihom prutu a letiacim olovkom... Mne sa to dnes domotalo, hladam, kde som spravil chybu.

                                  Naguirre - Profil | Ne 31.3.2019 20:31:54

                                  Calex >> greys uz nevyraba center piny??

                                    NPepanD - Profil | Ne 31.3.2019 20:20:38

                                    aguirre >> Musí se roztočit. Ale není to jednoduché. Roztočit tak, aby se to nezamotalo.Opravdu to není jednoduché. Do dnes nemůžu říct, že to umím perfektně.

                                      Naguirre - Profil | Ne 31.3.2019 17:54:39

                                      Pri odhode sa vam pin sam roztoci vahou olova, alebo ho musite rukou roztocit?

                                        Naguirre - Profil | So 30.3.2019 19:06:01

                                        rybář Luk >> neviem, nemam s tym skusenosti. Zajtra idem prvykrat s pinom. Ale rozumiem, ze ak zaberie kapor, mrena a pod., treba nanovo namotavat vlasec?