- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kouzlo lovu na splávek
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
100x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Petr64 - Profil | Pá 4.9.2015 20:49:19
Petr64 - Profil | Pá 4.9.2015 19:53:38
Kondrakar - Profil | Pá 4.9.2015 18:31:53
Lovec Fišma - Profil | Čt 3.9.2015 18:36:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
tak sem šoupnu jednoho línka z plavačky....
RK - Profil | Út 2.6.2015 12:03:27
Je to hodně individuální a každej si najde tu svojí nej:-) Taky záleží, jaké anglány budeš používat. Tady má zase každej jinej názor. Někdo nedá dopustit na balsu a paví brk - třeba Exnery. Někdo radši plast, tedy Cralusso. Já už jedu jenom Cralussa, protože to jejich dovažování pístem mi převáží na jejich stranu, i když asi hůře létají. Dnes už ale seženeš s výměnnými podložkami(ne s kuličkami zátěže v tělu splávku), kteří létají v poho. To dovažování je skvělé hlavně proto, protože během lovu si můžeš při změně povětrnostních podmínek přeladit. Dáš třeba větší vztlak a přidáš další brok dolů. Nebo ve vlnách potřebuješ , aby byla víc vidět anténa. A to je pro mne pomoc, která se nedá odmítnout. Snad ještě poslední věc- anténa. To znamená posledních dejme tomu 5 cm. Rád chytám na splávky, které mají anténu na grafitovém trnu. To znamená, že hlavní zátěž(třeba zmiňované 2-3g) Ti potopí splávek až přesně po uhlíkovou tyčku, která nemá žádný vztlak. To znamená, že jejích třeba 10cm potopí až k anténě právě třeba 0,3g brok. Potom, při zvedáku od ryby Ti může splávek skrze tento zvedlej záběrovej brok vyjet z vody až o těch 10cm. Což je vidět krásně i ve vlnách a na dálku. Při nosných anténách ti tento záběrový brok stopí po proklesání sloupcem třeba jenom půl cm. Tedy při zvedáku i pořádném Ti splávek vystoupá jenom o těch půl cm. Což při klidné hladině a cikcak zbarvené anténě bohatě stačí, ale ve vlnách a větru ne.
Kondrakar - Profil | Po 1.6.2015 18:12:59
Ale dík moc za tu vyčerpávající odpověď (hotovej román :-p Cením si toho.
Kondrakar - Profil | Po 1.6.2015 18:03:47
RK - Profil | Po 1.6.2015 17:57:25
Silon kmen já používám od začtku listopadu až do dubna 14tku. Zbytek roku 16tku. S rozumnou mačkou s tím dáš vše, kdy dáváš návazec o řád níže. Tedy na 16tku -14tku, nebo 12tku a na 14tku-12tku až 10tku a níže. Proč dávám kmen slabší v zimně? Hlavně pro komfort. Náhozy jsou jako by očkama netahal ten splávek nic. Voda se do menšího průměru opírá méně-prostě se chytá lépe.Ohledně silonu, kterej bych doporučil. Abych se přiznal , v tomhle jsem nepopsanej. Chytám na http://www.shoprybar.cz/index.php?route=product/product&path=51_95&product_id=1034, ale já jsem v tomhle tykev. Prostě je k tomu určenej, je potápivej a je levnej. Co je spíš důležité a bez čeho se nedá obejít je http://www.shoprybar.cz/image/cache/Znackovac-120x120.jpg , protože značit silon, abys chytal v zakrmeném je alfa a omega chytání anglánem. Prakem se dá uplně přesně krmit na 30m. Po pár zastřelení za bezvětří do 40m.To znamená, že na cca 30 m se dá chytat odhadem na 1,5x1,5 m2. Prostě házíš na nějakej bod na druhé straně a stáhneš si označený silon před naviják a jsi v zakrmeném. A to je to, co se s pevnym splávkem prostě nedá. Na blízko a bezvětří jakž takž, ale tady nahodíš, potopíš silon, daš špičku pod vodu a splávek je pořád na jednom místě a fakt i za větru a povrchovém tahu vody.Určitě to vyzkoušej, klidně mi hoď dotaz a uvidíš. Hloubku musíš mít nastavenou tak, aby záběrovej brok byl ideálně co nejblíže dna. To znamená, že když si nejsi jistý jaký je reliéf dna, tak radši ubrat o pár cenťáku hloubku a radši prodloužit návazec, který je bez broků, abys měl jistotu, že jsi vždy na dně. Čím více dokážeš být brokem blíže dnu a zkrátit návazec(třeba10cm) tím je záběr rychleji identifikován. Nicméně na velkou dálku a hloubku je lepší dát návazec třeba 20čísel, abychom měli jistotu, že chytáme vždy na dně(samozřejmě, když nechceme chytat třeba bílou ze sloupce).Určitě se vyplatí na stojačkách chytat s anglánem, věnovat se tomu, protože rozdíl třeba proti feederu je fakt markantní. Ale jsou tu zákonitosti, bez kterých se to nedá. To znamená dokoupit Cralussa a vzhůru na ně.......:-)
marmyš - Profil | Po 1.6.2015 17:56:46
Kondrakar - Profil | Po 1.6.2015 17:30:34
marmyš - Profil | Po 1.6.2015 17:27:40
Kondrakar - Profil | Po 1.6.2015 17:18:49
Revír to je pěknej, akorát mi v něm chybí cejni, líni a amuři :-( Jen kapři, plotice, perlíni, okouni a dravci (bez bolena).
marmyš - Profil | Po 1.6.2015 17:13:20
Kondrakar - Profil | Po 1.6.2015 17:12:39
A k tomu pátku. Mě spíš překvapilo to cos napsal (pevnej na průběžno), než abych si z tebe dělal kašpárky.
Kondrakar - Profil | Po 1.6.2015 17:06:38
ladan1303 - Profil | Po 1.6.2015 16:01:17
marmyš - Profil | Po 1.6.2015 15:50:05
Kde to žije - plavaná
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNNaviják Centrepin 5883
PáNSamo domo splávky 1923
StNKlub přátel Bolognese 1759
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













