- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Beastmaster BX heavy 3,90m
Zdravím fídraře. Rád bych si pořídil zmíněné rákosky, tak mám prosbu o názory a zkušenosti s těmito pruty. Chci je na Labe, řeky mírnějších toků, ale občas i na stoják. Díky i za nekladné názory a zkušenosti.
Autor diskuse: bobina - Profil , 5.1.2011 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Ngonokok - Profil | Ne 16.1.2011 10:24:10
Mám Beasta medium BX a rúčku umyjem 3x za sezónu a stále vyzerá ako nová.
NSethy - Profil | Ne 16.1.2011 8:58:23
kasch >> solich76 - 15.1.2011 23:21:12 >> teď jsi mě pobavil. Ukaž mi prosím nepórovitou zátku. Na pruty se kvalitní korek dává, že jsi takový prut neviděl, to je věc druhá. Vždy tam nějaké výplň bude, ale u kvalitního korku bude minimální. A ktomu dalšímu je škoda se vyjadřovat, některé lidi, třeba jako jsi ty, nepřesvědčí nic.
Ale vím že se tě už snažilo (v jiné otázce) přesvědčit víc lidí. Je to marné :)
Ale vím že se tě už snažilo (v jiné otázce) přesvědčit víc lidí. Je to marné :)
Nsolich76 - Profil | So 15.1.2011 23:21:12
Sethy >> kvalitní korky jsou....... ale nikdo je nedává na pruty. Tam ty pórovité polátance potmelí a je klid. Už jsi někdy viděl popraskaný korek na vínech? Tam se vybírá korek, který je ze stromu min.40 let starých. Je krásně zavřený a bez chyb. Na pruty je jen ten co zůstane. A k vlastnostem korku. Jaké jsou vlastnosti korku a dřeva. Co tím ztratí když je přelakuješ? A to že korek neklouže a po nalakování klouže. to je kravina a hovadina jako prase. Korek bere vodu. Málo ale bere. Proto se taky musí uchovávat v dobře větrané místnosti. Prostě kde je sucho a teplo. Pokud to nedodržíš zaplísní ti i bez té šprcky nebo jak to tu nazýváte. Já tomu říkám fólie. Takže jestli někdo lakuje, je to jen aby korek nebral vodu a vzhledově zůstal na mnoho a mnoho let stejný. Tudíž tím lakem vyřešíš zaplísnění a životnost korku. Ale je to čistě každého věc. Taky nemám rád zaneřáděný a špinavý cajk. Je to vizitka rybáře, jak se o své nádobíčko stará.
Nlada78 - Profil | So 15.1.2011 19:48:19
Sethy >> vždycky se časem objeví levnější alternativa-at to jsou paliva,jídlo....nebo ta mechovka. Jenže pokud nemají odbyt,tak to bud zabalí,anebo slevní. To první pochybuji,páč to živí spoustu lidí.....
NSethy - Profil | So 15.1.2011 19:45:42
lada78 >> jenže důvod proč ho stále nahrazuje něco jiného je právě jeho cena.
Nlada78 - Profil | So 15.1.2011 19:38:50
Sethy >> když o něco není zájem,tak cena klesá-když je o něco velký zájem,tak cena narůstá. To snad pochopí každý. No a jelikož korek stále více nahrazují umělé hmoty,tak aby se pěstitelé uživili,musí jít s cenou dolů,ne?
Nlada78 - Profil | So 15.1.2011 19:35:57
Sethy >> drcený korek,odřezky,podlahy-ty nejlevnější-to vše je z odřezků. Na to,že ubývá jsem se vyjádřil špatně-on ubývá,ale ne proto,že by byl vytěžen a nesází se,ale proto,že o něj klesá zájem,protože plast je levnější. Což znamená,že cena korku klesá,ne stoupá.
Nlada78 - Profil | So 15.1.2011 19:29:50
Sethy >> stromů neubívá,to by se z nich nedělali podlahy-což je trend poslední doby.
NSethy - Profil | So 15.1.2011 19:28:23
bobina >> já to nemyslel přímo na tebe, ale obecně. Btw. když klikneš na jméno toho komu chceš psát, nemusíš pak jeho nick vypisovat.
Nbobina - Profil | So 15.1.2011 19:26:52
Sethy
Tak ,kdybych byl,tak mi je vše u ři.i a zinknu je na věšák a neřeším to :))
Tak ,kdybych byl,tak mi je vše u ři.i a zinknu je na věšák a neřeším to :))
Nlada78 - Profil | So 15.1.2011 19:25:24
bobina >> myslím,že nejde o úbytek korkových dubů,jako surovin. Tady jde o peníze-dnes jsou levnější umělé hmoty. Dokonce i láhve s vínem se čím dál častěji špuntují gumovýma zátkama. A pak,čím dražší prut,tím kvalitnější korek. Ty levné jsou vlastně slepené kousíčky(odpad z jiné výroby)korku,něco jako dřevotříska.
Nbobina - Profil | So 15.1.2011 19:24:37
lada78 I tak se to dá ,no a pak - a mně to vadí - to po zaschnutí drbeš a čistíš.
NSethy - Profil | So 15.1.2011 19:22:11
bobina >> Mám na firebloodu ještě víc porovitou, ale je pravda že tam omatlání krmením nehrozí :-D
Ale tak pokud nejsi prase tak to nehrozí ani u feederu.
Ale tak pokud nejsi prase tak to nehrozí ani u feederu.
Nlada78 - Profil | So 15.1.2011 19:20:31
bobina >> spíš bych řekl,když to můžu nazvat drobnou,,nevýhodou,,že na černé mechovce jde víc vidět ušpinění od krmné směsi.
Nbobina - Profil | So 15.1.2011 19:16:30
Ono jak lada78 zmiňoval "totalitní Lipna",tak mechovka se určitě už nějakej rok na rukojetě dává,ale na bestech mi připadá dost pórovitá - či jak to napsat - proto se na ni ptám,myslím že je o něco náchylnější na případné nečistoty z krmení na rukách.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
SoNFeederařina na řece 64404
SoNPickermánia-ultra light fishing 49140
PáNGURU - vše kolem téhle značky 6272
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
Co je nového - feeder + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3












