- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Candát na medovku ?
Ahoj všem, taky se vám už někomu možná stalo, že chytl na medovku nabo na kukuřici CNANDÁTA. Mě se to stalo letos už podruhé a nebyl to žadný malý kus. Chci se zepatt jestli to ti candáti vyhledavají nebo jenom zevlujou kolem rybek, které se pohybují u krmýtka a háčku ? Znám spoustu rybářu co přes jaro-léto chytli candáta na medovku.
Autor diskuse: Tuke - Profil , 9.4.2009 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMalda512 - Profil | Ne 4.8.2019 21:39:41
Tuke - >> Měl jsem před 10 rokama neskutečnou kliku. Během 2 hodin jsem měl
na kukuřici na panáčka dva záběry. Pokaždé candát. První měl 72 a druhý 74 cm . Přitom jsem seděl mezi rybářama kteří měli nastražené rybičky ze dna a všichni bez záběru. Ale je to neskutečná klika.
na kukuřici na panáčka dva záběry. Pokaždé candát. První měl 72 a druhý 74 cm . Přitom jsem seděl mezi rybářama kteří měli nastražené rybičky ze dna a všichni bez záběru. Ale je to neskutečná klika.
Nadraj.x - Profil | Ne 4.8.2019 18:42:50
Trochu to tady oživím. Už jsem vytáhl pěkného candáta na rousnici v dubnu, ale tento týden jsem byl svědkem, jak soused vedle mě vytáhl candáta kolem 70 cm na špendlík (mirabelku). Žádné krmítko, jen háček a olůvko. Nastraženo na amura. Pěknej záběr, žádné stahování. Těžko šel po rybkách a "omylem" vzal špendlík ... Stalo se to někomu ??
Nkajask - Profil | Pá 10.4.2009 20:52:46
Já nevím no mě se to nikdy nestalo ale řek bych ze candát je znám tím že žere mršiny a malí rybičky a jestli ze tu mršinu najde podle nákýho pachu tak ta medovka a ta kukuřice má v ty vodě taky naký to aroma tak proč by nemoch podle toho pachu nemusí to bejt jenom náhoda nevím no
NTurňa - Profil | Pá 10.4.2009 18:35:13
Jo, jo Anýzový dědek si zaslouží poděkování, neb má pravdu, teď se tahají dravci jak diví, zrovna předevčírem při stahování se mi pověsil cca 50 candát, vloni v květnu na bonduelku 80, jdou do tření a doplňují zásoby.
Otázka však stojí, zda jej vytáhnete v povolené době lovu na medovku, já teda ani náhodou.
Otázka však stojí, zda jej vytáhnete v povolené době lovu na medovku, já teda ani náhodou.
NŘeditel - Profil | Pá 10.4.2009 18:11:53
candata jsem nikdy na medovku ani kukurici nevytahnul ale kudel docela dost a to hlavne na kukurici a nejvice pri hodne prikaleny vode na Berounce.
Ntony.bobo - Profil | Pá 10.4.2009 17:17:57
M4r3k >> Tak to nevím,ryby nic neříkali že by jeli po sóje atd.
Ntony.bobo - Profil | Pá 10.4.2009 17:16:40
Blažík >> SSR >> Vynachválit třeba ale tam se většinou ryby pouští
NProgramátor - Profil | Pá 10.4.2009 13:40:57
Tuke >> a bylo to na stojáku, nebo byl alespoň mírný proud?
Npajagogo - Profil | Pá 10.4.2009 12:49:12
je pravda že loni jsem byl svědkem během jednoho týdne jak se na té samé vodě chytli 3 candáti kolem 60, jeden na chleba, druhej na těsto a třetí na bramboru a všechny v poledne plus mínus půlhodina, přitom spoustu lidí tam máchalo rybičky jak mrtvy tak živý a nic. Těžko říct čím to je ale nejpravděpodobnější je pohyb drobotiny u nástrahy, protože ty lidi tam většinou ani krmítka neměli ani nekrmili, jo a bylo to v půlce srpna takže souvislost se třením bych v tom určitě nehledal.
NAnýzový dědek - Profil | Pá 10.4.2009 12:26:12
Od ledna az do cervna je obdobi treni dravcu. Tim padem kousou po vsem, co se kolem mihne. Ve stredu jsem takhle "chytil" a pustil stiku 80cm. Taky na medovku. Jinak loni jsem candata chytl na chleba. Ted to neni neobvykle a proto jsou dravci hajeni.
NAnýzový dědek - Profil | Pá 10.4.2009 12:23:07
Od ledna az do cervna je obdobi treni dravcu. Tim padem kousou po vsem, co se kolem mihne. Ve stredu jsem takhle "chytil" a pustil stiku 80cm. Taky na medovku. Jinak loni jsem candata chytl na chleba. Ted to neni neobvykle a proto jsou dravci hajeni.
NKAMZÍK - Profil | Pá 10.4.2009 11:28:24
muj znamej chtyil za sezonu asi sest candatu a to na bramboru
Nsoulfly - Profil | Pá 10.4.2009 11:20:27
jj je to celkem normál. Strejda starej mazák má taky svýho nej na medovku tuším 96 cm.
Nstrecek - Profil | Pá 10.4.2009 10:32:44
Zdravím. Doufám, že tady nebudu psát něco, co tady zaznělo několikrát. A pokud ano, tak se omlouvám, protože jsem předešlé příspěvky nečetl. Já mám svého největšího candáta uloveného na právě zmiňovanou kukuřici, měřil krásných 80 cm. Už jsem viděl několik krásných candátů chycených na různé foukačky nebo kukuřici. Podle mě canadáti slídí po rybičkách, které se zdržují u krmítka a při neúspěšném zalovení se trefí na háček. Neřekl bych, že přímo candáti vyhledávají tyto nástrahy.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












