- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
hačiky na sumce
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nzubik - Profil | Út 7.4.2009 20:49:30
NLFC - Profil | Út 7.4.2009 20:46:18
Nzubik - Profil | Út 7.4.2009 20:45:19
Npepuco - Profil | Út 7.4.2009 20:41:49
Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá. :-)
Nzubik - Profil | Út 7.4.2009 20:35:48
NLFC - Profil | Út 7.4.2009 20:35:32
NLFC - Profil | Út 7.4.2009 20:32:16
Npepuco - Profil | Út 7.4.2009 20:27:29
Npepuco - Profil | Út 7.4.2009 20:20:08
Dovolím si sem vložiť niečo, čo som už písal v inej diskusii a na inej stránke:
Ale nepíšem tu preto, aby som tu na niekho poukazoval, ale preto aby som obhájil sumčiarov, ktorí sa snažia správať k rybám šetrne, keď na to zákonodárcovia pozabudli-
Ak si pozriete aké koľvek rybárske relácie, tak všade v iných krajinách si sumca vážia, ako súčasť dedictva (ak nerátam Taliansko). Prečo by sme si mali ničiť niečo, čo nám iné krajiny môžu závidieť a to: kapitálne ryby. Na kaprov si všetci kupujeme podložky a iné veci, ktoré zabraňujú poškodzovaniu ryby.
A štvorháky pri chytaní sumcov? Tie používame pri váčších nástrahových rybách, pri ktorých by jednohák strácal zmysle a museli by sme čakať, ako som už písal vyššie na dokonalé zažratie. Toto však prináša veľké riziko poškodenia sumca a nakoľko ryby púšťame a prepáčte za výraz "nežerieme", tak sme si zvolili túto cetu, ktorú zákon nezakazuje. Myslím si, že máme na Slovensku dosť problémov s úbytkom rýb prostredníctvom kormoránov a pytliakov so sieťami a rybárov, ktorí berú ryby ako vrátne fľaše cez ktoré sa im vrátia finančné náklady vynaložené na rybársky lístok a prípadne aj výbavu.
Zákon vyslovene zakazuje určité montáže. Čiže štvorhákom neporušujem zákon.
NKebator - Profil | Út 7.4.2009 20:18:26
NLFC - Profil | Út 7.4.2009 20:13:20
NMartin02 - Profil | Út 7.4.2009 20:07:22
V kaprových vodách sa zakazuje
a) lovi na viac ako dve udice,
b) lovi na VIAC ako dva nadväzce na jednej udici
opatrené jednoduchým háčikom alebo na viac ako
jeden nadväzec opatrený dvojháčikom alebo trojháčikom
Doporučuju si všimnout slova VIAC já bych si to vyložil tak, že cokoli tam dáš navíc tak tím porušuješ zákon,takže finta se čtyřháčkem tě před postihem nezachrání. Jinak jak píše RADYSEK přijeď k nám, tady se to může, tady to nikomu nevadí.
Npepuco - Profil | Út 7.4.2009 20:03:05
Martin02: keď hovno rozumieš zákonom upravujúcich rybolov v inej krajine, tak sa radšej zdrž komnetára. Ďalšia vec štvrtý háčik na trojháku nemá žiadnu funkciu je to len východisko z núdze, aby sme mohli chytať sumce, tak ako je to nielen u vás v Čechách, ale aj inde vo svete. Ako písal už Hakin je to kvôli tomu, aby to nemuselnechať zažrať sumcovi až niekde do žalúdka. Pri riadnom došponovaní montáže sa sumec zasekne okamžite. Hakin už má niečo odchytané a ryby púšťa. Keď by ich chel žrať a nezáležalo alebo mu na tom či prežijú, tak naďalej používa jednoháky.
A posledný príspevok je pre majjkiho: Majjki usudzujúc podľa tvojej otázky a to bez urážky sa radšej zameraj na iné časti výbavy, ako je mulťák, šnúra, udica atď. V prípade, že nebude hroziť, že Ti zlyhá niektorá z týchto častí a to hlavne šúra, tak potom rieš štvorháky. Podľa otázky usudzujem, že sa sumcom ešte len začínaš venovať, ale ak nie a ostatné veci máš v poriadku, tak potom zapoj fantáziu a tie štvorháky si dokážeš v pohode vyrobiť aj sám
NRADYSEK - Profil | Út 7.4.2009 19:50:14
NMartin02 - Profil | Út 7.4.2009 19:46:54
Nšeptal - Profil | Út 7.4.2009 19:46:21
hakin: Koukám, že jsi z Bánovců n.B. Naivně se zeptám, neznáš náhodou nějakou Evu Mátěfiovou? Dneska už bezpochyby nosí jiné příjmení, ale já ji znám jen pod jejím dívčím jménem.
Nhakin - Profil | Út 7.4.2009 19:41:19
NRADYSEK - Profil | Út 7.4.2009 19:37:33
Nhakin - Profil | Út 7.4.2009 19:33:52
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














