- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruh - nej... vláčecí nástraha
Ahoj, můžete mi prosím poradit účinné vláčecí nástrahy na pstruhy? Posílejte prosím fota, případně doplňující informace o nástraze - délka, hloubka, v jaké pracuje apod.
Autor diskuse: leoo - Profil , 28.3.2009 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
13x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
Njeandy - Profil | Út 31.3.2009 20:01:07
leoo >> dřiv jsem používal plandavky od hamra, ale ted bych je osadil jadnoháčkem a skusím to po letech pstruzi je měli rádi stříbro atd.
NSalmo1 - Profil | Út 31.3.2009 20:00:37
Plandavky jsem používal do přikalené vody.Top byla zlatá a černá 4-5 cm zhruba ve tvaru štíhlé rybky.
Nulrisak - Profil | Út 31.3.2009 13:09:23
A jakou barvu tech nymph preferujete? Moje nej nastraha urcite hausrovo peri a hornet, letos chci vyzkouset smacky a prave ty nymphy, ta ruzova barva se mi zda dost kriklava, duhak to veme ale potocak?
Nrybomil - Profil | Út 31.3.2009 12:00:05
Salmo1 >> No já bych řekl , že JEN do čisté vody..... ani ve světlejší versi jsem při jakékoliv jiné vodě na tyto apod. jiné nic nechytil, zatímco na bílé / bílo černé chlupatičky v poho.
Klasika smáček od Lastie, Berkley, Cormoranu tady asi vládne potom, co se nasazenci vytahaj nebo popíchaj.
Potoci jsou všude opatrnější než sivouši a tečkovaný plotice.
Klasika smáček od Lastie, Berkley, Cormoranu tady asi vládne potom, co se nasazenci vytahaj nebo popíchaj.
Potoci jsou všude opatrnější než sivouši a tečkovaný plotice.
Njeandy - Profil | Út 31.3.2009 10:07:38
tucnak11 >> přesně tak na doufám že to tak dopadne i unás na JM jednoháčky na druhou stranu se dají použít i na ty woblery už aby to bylo
Ntucnak11 - Profil | Út 31.3.2009 9:56:05
jeandy >> Kamarade ja jisem vlačkař,jen chytam stejně na jednohačky,třpytka je zabijak na male pstruhy to uš tak vobler nevadil pstruham jak rotačka ktera rotuji a většinou pstruh chyti se za oko a nebo prošije paštiku,jisem velmi rat že tak to dopadlo.
NSalmo1 - Profil | Út 31.3.2009 1:41:30
dědáček >> Vážu si je sám cca 15 let.Při použití jednoháčku a popotahování po dně,je to top nástraha i při čisté,zapadlé vodě.
Ndědáček - Profil | Út 31.3.2009 1:32:03
Salmo1 >> mohl bych se dozvědět kde se dá sehnat to chlupatý?
Njarousinecicek - Profil | Út 31.3.2009 0:31:22
leoo >> Tady ty třpatky jsou bezvadný. Jsou dost těžký (všimni si, že ta na fotce má nejtěžší typ tělíčka od mepsek), takže choděj hloubějc a daleko se s nima hodí přez proud ve větší řece, tady není co řešit.
NThor - Profil | Po 30.3.2009 22:56:59
pstruh je ma sve teritorium a taky si ho brani proti jinym pstruhum..proto pouzivam RAPALA ORIGINAL FLOATER 5cm barva potočák nebo obcas kdyz je zatazeno to samé jen 7cm barva S
Nfuoco - Profil | Po 30.3.2009 22:49:15
Nehledej v tom žádnou velikou vědu. Po vysazení berou duháci vše co jim předhodíš - rotačka,nebo wobler to je fuk. Když víš tutově , že tam jsou , vydrž a stále nahazuj. Horší situace nastane , když už jsou duháci z velké části vychytáni. Potom je každá rada drahá. Předpokládejme, že jsme u vody s přívlačovým prutem a chytáme třeba na rotačku od firmy mepps a prohazujeme tůň po tůňce a náhle máme záběr, nebo alespoň zahlédneme útok ryby na naši nástrahu , potom je velice dobré vyměnit rotačku za něco jiného. Já používám větší vláčecí mouchu. Nejraději mám red tag. Musí být patřičně těžká, aby se vláčecím prutem dala vůbec nahodit. Ale hlavní a nejůspěšnější nástrahou je to co nikde nekoupíš. A tou věcí je instinkt a rybářský čuch. Vím o čem mluvím. Pstruhy ,ale i jiné ryby lovím přívlačí skoro padesát let.
Nvláčkař 92 - Profil | Po 30.3.2009 21:38:50
majris >> je to obyčejnej kousek gumy jako např. twistřík nebo banjo kterej napíchneš na jigovou hlavičku, záleží na každym samotnym jak to vodí, je to vcelku jedno, mužeš klasicky jako twistříka nebo jako smáčka stylem ''buch buch'' záleží jen na tobě, vyrábí se ve více barvách a velikostech, nejmenší je 2,5cm
Nsmradzjzd - Profil | Po 30.3.2009 21:30:25
majris >> vodím a napichuji to stejně jako twistříka, napíchnu na jig a pocukávám drobnými přískoky u dna.
Nmajris - Profil | Po 30.3.2009 21:26:28
Martin Svoboda >> vláčkař 92 >> Možná mám blbou otázku, ale nikdy jsem na to nechytal. Jak se s tím chytá? Dává se tam nějaká marmyška nebo jigová hlavička? A jak těžká? Chtěl bych to vyzkoušet. Moc děkuji za odpověď.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NStraty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NVýroba woblerů31008
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NLodě a jejich úprava1035
NLov na dírkách5613
NRare woblery - Rapala14053
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














