Jak chytáte nejraději candáty?

Na co a jak chytáte nejraději candáty? A v jaké době a období máte největší úspěšnost?
Autor diskuse: Eriksonn - Profil , 3.8.2008 dravci - nástrahy, návnady

Na jakou nástrahu máte největší úspěch při lovu candátů?

A) Na woblery13%

B) Na gumy24%

C) Na mrtvou rybku39%

D) Na živou rybku18%

E) Na něco jiného6%

Od 3.8.2008 hlasovalo 119 čtenářů.

NMaroš3310 - Profil | Ne 3.8.2008 14:10:32

Eriksonn: Jezdím ještě na vodu,kde se v hojném množství vyskytuje cándát východní a toho chytám na hnojáka na brček. A když dou tak lítá z vody jeden za druhým.

    NStavba - Profil | Ne 3.8.2008 14:09:08

    Chytam na mrtvou ze dna, prumer vlasce 0,20, navazec 40 cm a jednohacek. Nastraha maly hrouzek, ploticka nebo ocasek z cejna. Chytam rano, vecer sem zadneho nechytil.

      NMaroš3310 - Profil | Ne 3.8.2008 14:07:11

      Eriksonn: Já jsem na ocásek nikdy nic nechytil.

        Nobrisek - Profil | Ne 3.8.2008 14:05:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        já mám nejvíc candošů na živou na brk do 6g a vlasec do 0,20...většinou používám oukleje, pak plotičky tak cca 7cm...propíchávám je za horní pysk malím jednoháčkem...sekám do 5 vteřin.Když nemám záběry, rybky měním po cca 30 minutách...Je to hlavně o fleku a chodím na ně od října do konce sezony...

          NEriksonn - Profil | Ne 3.8.2008 14:04:53

          A jaké jsou úspěchy s uříznutým ocáskem , já tedy nic moc

            NMaroš3310 - Profil | Ne 3.8.2008 14:02:00

            Erikson: Mrtvá ouklejka.

              NEriksonn - Profil | Ne 3.8.2008 13:58:20

              Maroš3310- jaký druh rybky se ti osvědčil nejvíce?

                Nkubah - Profil | Ne 3.8.2008 13:57:53

                Candáty chytám na rybky s feederem, nejvíc chytám na hrouzky

                  NMr.Stick - Profil | Ne 3.8.2008 13:48:03

                  Přívlač - nejčastěji gumy, ale pár ryb mám i na woblery a plechy.

                    NZdenall - Profil | Ne 3.8.2008 13:46:46

                    Candáty chytám nejčastěji na mrtvou rybku ze dna,nebo na plavanou.

                      NMaroš3310 - Profil | Ne 3.8.2008 13:40:11

                      Já je chytám na průběžnou montáž přes swinger a pípák jak kapry,akorát swinger je na nejjemněji a na konci montáže rybka do 10 cm.

                        NEriksonn - Profil | Ne 3.8.2008 13:35:45

                        HP - z mé zkušenosti taky samozřejmě záleží na tom jak znáš daný revír a místa , stalo se mi , že jsme s kámošem chytali na stejnej wobler a byli od sebe cca 50 m a rozdíl dělal 6 kusů on 2 a já 8 tak jsme si za týden místa prohodili a vyhrál on a já nechytil ani jednoho

                          NHP - Profil | Ne 3.8.2008 13:28:18

                          Největšího mám 65cm, ale povedlo semi přesvětčit i třeba 2 candaty 60cm v 5 hodech, prostě štěstíčko. Kamoši chytají podobně a už se přes 80 dostali.

                            NEriksonn - Profil | Ne 3.8.2008 13:22:00

                            HP- jákého chytls na tento systém největšího

                              NHP - Profil | Ne 3.8.2008 13:10:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              0,16ku bez lanka, když dojde štika tak to většinou upálí, ale zato mám takto více záběrů.

                                NEriksonn - Profil | Ne 3.8.2008 13:07:18

                                HP- jakej používáš vlasec ?

                                  NEriksonn - Profil | Ne 3.8.2008 12:59:46

                                  Já mám celkem úspěch na woblera imitace pstruha potočáka , ale ještě jsem na něj nechytil většího jak 50 cm

                                    NHP - Profil | Ne 3.8.2008 12:58:40

                                    Nejraději zkouším candáty na kopítka a nejúspěšnější bývá čistě bíla nebo nějaké světlejší barvy. A jinak ja za ty roky říkámm, že prostě musí byt candatí den, někdy nechytnete ani jednoho za týden a pak to příjde a jdou jak z praku. Nejvíc naně pak chodím v říjnu a listopadu.

                                      NHorda - Profil | Ne 3.8.2008 12:57:22

                                      nejradeji vlacenim wobu nebo gum

                                        NFreaky Styley - Profil | Ne 3.8.2008 12:51:41

                                        Tak já se pokouším chytat candáty nejčastěji na gumy...pokouším píši proto,protože jsem ještě nikdy žádného nechytil..:-)