MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Rybářské lístky

Zajímalo by mne jak byste se dívali, vzhledem k současné situaci, kdy na úřadech nejsou k dispozici r.l. na to, že někdo loví s prošlým lístkem nebo bez lístku, ovšem s platnou povolenkou a zaplacenými příspěvky. Ze zákona je to jasné a naštěstí to není můj problém, ale rozčiluje mě, že jsou kvůli absolutní neschopnosti některých jedinců (které si nadmíru platíme), načasovat logicky posloupnosti věcí poškozováni jiní.

Autor diskuse: Dubonovicz ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 22.4.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Dubonovicz - ® So 24.4.2004 1:21:25
jasněm rozumím, tím jsem si nechtěl povzdechnout nad úředníky na úřadech jako spíš nad lidmi, kteří jsou poněkud ehm... výše, že... (jak se to vezme) a za vyhlášky atd. odpovědní... prostě mě irituje, že mám často pocit, jakoby v našem státě odpovědní lidé často přemýšleli zadkem místo jinými orgány a ústrojími....
N Dědek Pá 23.4.2004 20:27:58
Tak jak píše Alan. Vydávat. ale volně prodávat. Nechápu, proč se u nás v republice ze všeho dělá taková věda. V USA se pro rybáře vše prodává i na benzínových pumpách.
N Alan Pá 23.4.2004 16:25:10
filip>Vydávat, ale volně prodávat.
N filip - ® Pá 23.4.2004 14:31:44
Nedávnojsem četl, že příjmy za rybářské (lovecké) lístky sotva zaplatí úředníky, kterí se tím zabývají. Z toho mi plyne, že nejlepší by bylo je nevydávat vůbec.
N Véna S. - ® Pá 23.4.2004 8:23:56
Dubonovicz: Od 1.1.2004 mají dle nového zákona o rybářství vydávat ryb. lístky obce s rozšířenou působností. Ale z důvodu neexistence prováděcí vyhlášky k zákonu, která měla obsahovat i vzor nového RL, to bylo řešeno tak, že se ještě nějakou dobu vydávaly staré RL nebo se nevydávaly žádné. Nové RL se mohou vydávat až teď, kdy je platná prováděcí vyhláška. Pověřené úřady tak doplácely na právní chaoz stejně jako jiní, bylo nadáváno úředníkům, že nechtějí lístky vydat, ale oni prostě nic jiného dělat nemohli, protože i to vydávání starých RL již bylo v rozporu s novým zákonem.
Jinak jak psali již přede mnou, bez platného RL prostě povolenku nedostaneš.
N halibut - ® Čt 22.4.2004 16:35:52
Myš: Máš zcela pravdu - říční hospodář N E S M Í vydat povolenku bez předložení platného rybářského lístku.
Dubonovicz: Tímto jsi jistě pochopil, že tvoje otázka je vúči funkcionářům ČRS bezpředmětná a budeš ji muset směřovat na obecní úřad, ke kterému příslušíš (obce s rozšířenou působností).
N Myš Čt 22.4.2004 15:15:02
Já nevím, ale mám pocit, že bez platného RL se povolenka nevydává.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa Saltist

Tyto navijáky Daiwa Saltist se skvěle hodí pro jiggování na moři, nebo náročný lov sumců či ryb tropických vod, jako třeba GT či kranasů.

akce, rybareniakce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap

Za 10.990
akce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap cenová akce - nejlepší brolly současnosti v setu s přehozem za výhodnější cenu než supa brolly system!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...