- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Fireline
Tak jsem po dukladnem studiu prispevku na mrku dospel k nazoru, ze fireline na vlacku asi neni spatna volba, zajimalo by me jenom jakou barvu zvolit, kourovou nebo zelenou. Ktera je lepsi? Ma ta zelena nejake nevyhody? Pripada mi lepsi, protoze se da lepe sledovat draha nastrahy, nebo ne? Dik
Autor diskuse: Hake - , 29.8.2003 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
4x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Otto - Profil | Út 2.9.2003 9:16:31
K&R> aaneb jak tvrdí Tomi, proti hladině vidí ryba všechno černý :-).
Otto - Profil | Út 2.9.2003 9:14:17
Rybám je to putna. Já dávám šedou ze zvyku. Stejně se barva za pár vycházek částečně vymyje.
rapalla - Profil | Po 1.9.2003 19:27:38
Jenom malej dotaz - už vám někomu překousla štika firelinku? Mně se to za pět let ještě nestalo.
Jirka | Po 1.9.2003 8:46:05
Sikula - podle mne co nejtenčí, matná, spíš do tmava. Poslední sezonu používám HENDS (kevlar omotaný kovovým opletem), jsem s ním spokojený, je příjemně měkké. Takže nejlépe nebarvené lanko, ale s patinou, ne lesklé.(chytám hodně za sluníčka)
Sikula - Profil | Ne 31.8.2003 19:39:50
Jirka: A jaká lanka jsou teda nejlepší? Zelený, nebarvený, ...?
Hrouzek - Profil | Pá 29.8.2003 16:37:18
Pro dobrej pocit bych vzal tu kouřovou,ale ta světle zelená jim(asi) nevadí,v pohodě jsem tahal štiky,okouny,candoše a i boleny.
Jirka | Pá 29.8.2003 12:47:00
Já si myslím, že barva u šňůry mnohdy vliv má, stejně tak jako u lanka na štiku.
Osprey - Profil | Pá 29.8.2003 11:19:10
Dráhu nástrahy je třeba sledovat mezi balvany a kolem větví, tam je za určitého osvětlení fluo barva výhodou. Jinak mi barva šňůry při vláčení žíly netrhá, spíš mě zajímají její mechanické vlastnosti.
K&R - Profil | Pá 29.8.2003 9:44:23
tipnul bych si, že ryba proti hladině tu šňůru vidí pořád stejně bez ohledu na barvu, snad v superčisté vodě to může mít nějaký vliv ale tam bych stejně použil radši monofil
Goba | Pá 29.8.2003 8:02:22
když vím co tam házím, kam to házím a kam to táhnu, tak mi připadaj řeči o sledování nástrahy o ničem....jedině za soumraku to má snad nějaký efekt.
Vlada S. | Pá 29.8.2003 7:43:14
Ve špinavé vodě je lepší fluo zbarvení, kvůli sledování. V čisté vodě mám, možná subjektivní, pocit, že je šňůra vidět a pak míň věřím celé sestavě. Ale co vím, tak na to má každý jiný názor. Osobně bych šel do kouřový, ono po pár tisících náhozech:-) tu dráhu nástrahy odhadneš, i když vlasec vůbec nevidíš.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
4:21Úhoří sezona 2012 10519
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










