- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nekovové lanko na štiku
Exictuje něco takového a jestli ano máte s ním zkušenost a případně jde sehnat do síly 0.20mm?
Autor diskuse: libkos - Profil , 17.1.2007 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NDenny | Ne 21.1.2007 16:11:52
libkos - mas pravdu,jsou v tom ocelova mikro vlakna,ktera samozdrejme nejsou videt ale vypada a chova se to jako tuzsi vlasec,to nejslabsi dvou librove je ze sedmi vlaken a to nejsilnejsi stodvacetilibrove je ze 133 vlaken
NVítek | Ne 21.1.2007 16:08:27
Štičí zoubky jsou hotové korundy - možná lanko na bázi skelných vláken?
Nlibkos - Profil | Ne 21.1.2007 15:20:30
pppp-Zdravím velebnosti.Ja právě používám ty potažené na 4-6 Kg a nad 74cm mi to loni žádná nevzala.A to ani ze dna.V okamžiku když ho sundám tak mám záběr od veliké skoro jistý.Jenže u břehu v nejlepším ji pouze zahlédnu.Kdyby se to stalo jednou,tak se tím nezabývám.Letos to vidím,tak že budu muset vymyslet jak uvázat 0.50mm bez velikého uzlu.Kdyby vás něco napadlo budu moc rád.Trubička asi bude to pravé.
NCoatnick - Profil | Ne 21.1.2007 12:05:56
All: kdysi jsem tady nasel neco o lanku od Jaxonu
Moje 1. osobni zkusenost z letosnich stik na mouchu byla, ze nevzali neco, co bylo dokonce nad vlasec 0,20 mm. Akorat za tim poctive vyjely, "hodily brzdu" , prohlidly a upalovaly pryc. A to slo vesmes o vesmes "zblble" nasazene kudlicky 35-60cm. Na cca 50 sticek mi to jedina ukousla. Bohuzel slo jen o 14 denni zkusenost v ciste vode, takze tady nechci rozdavat moudra a uz vubec navadet k nepouzivani lanka.
Protoze jsem nenahanel kvantitu, ale sbiral zkusenosti, tak se podelim jeste o jednu. Za tech 14 dni braly temer a vyhradne jedinou barvu strymrda (RH, slavista..) v ruznem provedeni. Na ostatni nereagovali, nebo to prohlidly, event. prastily do toho zavrenou hubou.Proto jsem to slovo "zblbe" dal do uvozovek. Rybickari a vlackari, ktery jsem v ty dobe potkal, si ani neskrtli.
Moje 1. osobni zkusenost z letosnich stik na mouchu byla, ze nevzali neco, co bylo dokonce nad vlasec 0,20 mm. Akorat za tim poctive vyjely, "hodily brzdu" , prohlidly a upalovaly pryc. A to slo vesmes o vesmes "zblble" nasazene kudlicky 35-60cm. Na cca 50 sticek mi to jedina ukousla. Bohuzel slo jen o 14 denni zkusenost v ciste vode, takze tady nechci rozdavat moudra a uz vubec navadet k nepouzivani lanka.
Protoze jsem nenahanel kvantitu, ale sbiral zkusenosti, tak se podelim jeste o jednu. Za tech 14 dni braly temer a vyhradne jedinou barvu strymrda (RH, slavista..) v ruznem provedeni. Na ostatni nereagovali, nebo to prohlidly, event. prastily do toho zavrenou hubou.Proto jsem to slovo "zblbe" dal do uvozovek. Rybickari a vlackari, ktery jsem v ty dobe potkal, si ani neskrtli.
Npppp - Profil | Ne 21.1.2007 11:16:09
libkos -čau pane,
a zkoušel jsi lanko potažené silonem,jsou sice tlustší , ale třeba by to mohlo fungovat.Já je na vláčku nepoužívám, po každé rybě jsou moc kudrnaté,na rybku by to třeba fungovalo.To co popisuješ , mi připadá zajímavé, takhle jsem o lankách ještě nepřemýšlel.
a zkoušel jsi lanko potažené silonem,jsou sice tlustší , ale třeba by to mohlo fungovat.Já je na vláčku nepoužívám, po každé rybě jsou moc kudrnaté,na rybku by to třeba fungovalo.To co popisuješ , mi připadá zajímavé, takhle jsem o lankách ještě nepřemýšlel.
NDenny | Ne 21.1.2007 0:43:09
Objevil jsem novinku v USA a vypada to velmi dobre,vyrabi se ve ctyrech barvach a v nejruznejsich silach,je to kombinace nylonu a mikro ocelovych vlaken,vyrobce to doporucuje na stiky a jine "zubate "ryby a daji se na tom vazat vsechny druhy uzlu jako na vlascich.
NFlip - Profil | Čt 18.1.2007 16:32:01
osprey-no lošošy nám dokázali,že umí udělat blbce i ze zahraniční ekipy z Česka.Ale zase o nějakém cíleném chytání nelze mluvit.Spíše bych to přirovnal k pohádce -Jak slepé kuře zrno našlo!(I když v mém případě zase hned ztratilo)
Nosprey - Profil | Čt 18.1.2007 15:42:02
Flip: Muskie má jednu vadu. Moc velké vody, kde žije. Já mám radši pevnou půdu pod nohama a možnost nahodit až k protějšímu břehu.
Ale jednou si fakt někam dojedu chytit něco velkýho (velký Ho..?).
Když se ale nebáli Poláci prodat tobě lístek na Parsetu, ze mě nikde mít strach nebudou:-)
Ale jednou si fakt někam dojedu chytit něco velkýho (velký Ho..?).
Když se ale nebáli Poláci prodat tobě lístek na Parsetu, ze mě nikde mít strach nebudou:-)
Nosprey - Profil | Čt 18.1.2007 15:37:36
zelí: To není návod jak ji vyndat na 100%, to je jen rada, jak zvýšit svou statistickou šanci, že to dobře dopadne:-)
Jinak - jak vás tu tak vidím pohromadě - strašně mě svrbí ruka. Hned bych někam vyrazil s vláčákem a kyblíčkem Rapal. Místo toho kolem hučí vichřice a já si nedojdu ani na chudáky tlouště.
Zatracenej život...
Jinak - jak vás tu tak vidím pohromadě - strašně mě svrbí ruka. Hned bych někam vyrazil s vláčákem a kyblíčkem Rapal. Místo toho kolem hučí vichřice a já si nedojdu ani na chudáky tlouště.
Zatracenej život...
Nzelí - Profil | Čt 18.1.2007 15:16:36
Osprey:Míro ještě se mi snad nestalo aby mě ta bestie nepokousala resp.abych se já svojí nešikovností nepořezal.jinak podběrák opravdu moc nepoužívám a vetšinou jí chytám za palicí,ale ty větší už jdou do podběráku.Ale poslední vyháčkování ve vodě dopadlo tragicky.Flip by mohl vyprávět:-)))Jinak lanko dávám tak do druhého utržení a pak už na to nemám nervy to stále vázat.takže občas to kousnou a díky tomu jsem přišel i svojí nej.štiku na Labi.A to jsem jí už vodil dobrých 15min a až u břehu si řekla dost a davaj pryč.takže ty tvoje body mají taky mezeru:-)))
NM.M. | Čt 18.1.2007 15:09:29
Laci - chlapcov z Tv som stretol minulého roku na Hrone, chytali lipne. Ale čítal som aj článok od niekoho od Vás ako chodí s muškárkou na Topľu - jalce, mreny,.. Myslel som, že to by sa v Tvojom prípade dalo. Ak Ti neide o mäso, ale o zážitok, tak s jalcami si užiješ dobrú rybačku. Môj vercajk nestojí za zmienku, je to tzv. NO NAME ( myslím, že grey shadow ) , má možno aj viac než15 rokov . Kedysy dávno som ho kúpil v LM na radu predajcu ako výborný univerzálny prút za strašných 3000,- Sk, čo bolo oveľa viac ako môj vtedajší mesačný plat. K tomu plasťák naviják za 500,-( asi fly dragon ?) a nejakú Cortlandku šnúru z podpultového výpredaja za 300,- Sk. Kúpil som si 5 múch, natiahol prdelačky a mazal do vody. Muchy som upráskal vo vzduchu ( zasvietení vedia , čo mám na mysli), skoro som si vypichol oko keď mi chuchvalec šnúry zakotvil na hlave. Po pol hodine , sklamaný a porazený , som skončil a doma odložil prút do kúta. Vytiahol som ho až nedávno, keď som si uvedomil, že sa potrebujem v tej rybárčine dostať kamsi ďalej. Myslím, že som urobil dobre.
NFlip - Profil | Čt 18.1.2007 14:37:29
Osprey-prosím tě nedělej to! Až zmákneš ty metrovky,tak začneš investovat do Aerolinií,aby jsi Amíky naučil cíleně žehlit Muskie a zase nám zavedou díky tobě vízovou povinnost.:-))))
Nosprey - Profil | Čt 18.1.2007 14:29:56
Caira: Kdesi dole jsem si všiml, že mě přeceňuješ:-))
U mě jde spíš o to, že u nás jsou k chycení i slušné štiky (100+) a tak jsem se snažil pochopit, jak to zvíře funguje a jak ji můžu cíleně dostat na prut.
Objevil jsem strašnou spoustu zajímavých věcí - spíš detailů a pořád objevuju nové. Od šedesátek mě to posunulo k osmdesátkám (nebo lehce pod) - naprosto bez náhod cíleně lovené ryby.
Čtrnáct let jsem nedokázal lovit ryby nad 70 cm jinak než čistou náhodou. Až chytnu cíleně některou z těch opravdu velkých, začnu si myslet, že to už trochu umím. Zatím jsem pořád ve výcviku.
U mě jde spíš o to, že u nás jsou k chycení i slušné štiky (100+) a tak jsem se snažil pochopit, jak to zvíře funguje a jak ji můžu cíleně dostat na prut.
Objevil jsem strašnou spoustu zajímavých věcí - spíš detailů a pořád objevuju nové. Od šedesátek mě to posunulo k osmdesátkám (nebo lehce pod) - naprosto bez náhod cíleně lovené ryby.
Čtrnáct let jsem nedokázal lovit ryby nad 70 cm jinak než čistou náhodou. Až chytnu cíleně některou z těch opravdu velkých, začnu si myslet, že to už trochu umím. Zatím jsem pořád ve výcviku.
NLaci - Profil | Čt 18.1.2007 14:22:39
M.M. vďaka za vyčerpavájúcu odpoveď, asi s tým končím, už mám plán pre výbavu na prívlač z nákupom a tak, muškarku som chcel len ako okrajovu asi ešte rok počkam, tam blizko mna som ešte muškára nevidel a ani neviem kde by som takto chytal pstruhovku nemame žiadnu, tak preto tie šťuky som chcel skusiť, tak ak sa ti chce tak napiš tu tvoju zostavu na ktorej si a učil ak nie tak nič, ahoj :-)
Njoll | Čt 18.1.2007 13:56:50
já se teď učím muškařit u nás na řece na proudnících:) mám rekord 15:D
NM.M. | Čt 18.1.2007 13:55:09
Laci - neviem, či je to pravé orechové začať muškáriť práve na šťukách. Pokiaľ viem, máte u Vás v MO TV, pár nadšencov, ktorí muškária. Spoj sa s nimi, možno Ťa to chytne za srdce a budeš sa tomu venovať na plno. Ja som pred 3 rokmi skúsil zabrodiť a chytol som prvého duháka. Teraz mám za sebou 2 roky muškárenia, viažem si muchy, pochytal som jalce , potočáky a toho roku som sa viac venoval aj lipňom. Túto jeseň som chytol aj prvé 2 šťuky a 1 zubáča na strímra, a 1 amura za plutvu. Poviem Ti, že to bolo na to jemné náradie niečo fajnové. Bohovský pocit. A teraz to hlavné. Všetko to doteraz bolo na jeden prút. Chcem si teraz kúpiť novú výbavu a myslím si, že sa v tom trochu už vyznám a dobre je, že som sa nesplašil na začiatku a nenakúpil kraviny. A mám obavu, že ak nemáš o tom ani potuchy, ako si naznačil, tak ľahko potom zistíš, že ten prút síce možno nie je až taký zlý, ale je v podstate na hovno. :o) Uf
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












