Hlavatka

Vážení kolegovia. Keby ste sa vybrali na hlavatku, aký prút by ste si zobrali so sebou ? (dĺžka, gramáž, akcia)
Autor diskuse: dad - Profil , 12.12.2006 dravci - náčiní, doplňky

NŘízek - Profil | St 13.12.2006 15:37:44

Flip: mozna si uplne nerozumime, ale 30g je furt 30g, jestli mam na nejakym prutu napsano 10-30g a on v tom rozpeti primerene pracuje, je to O.K., mam li na nem 10-30g a on se ohne az pri zatizeni 50g, neni to jak vyrobce uvadi. Beru, ze je to orientacni., ale podle ceho se mam orientovat, kdyz to neodpovida? Nic proti HM 80, ale sam si psal, ze ty polsky gramy sou nejaky tezsi:-), ono vyrobit prut s krivkou okolo 50g, a napsat na nej 10-30g neni zase tak slozity:-), s tim nejaka IM6 nebo HM80 nema zase tak co do cineni.

    NFlip - Profil | St 13.12.2006 15:15:07

    Řízek tady nešlo op gramáž,protože ta je orientační a ještě nevyjadřuje schopnosti prutu.
    Abych uvedl vše na pravou míru,tak uvedu příklad ze současnosti.Mám dva pruty 10-30 gramů dělí je od sebe pár roků.Jeden je z IM6 a druhý HM 80 tuhost u těch prutů je neporovnatelná a tudíž i tlak,který tím na rybu vyvíjím.

      NŘízek - Profil | St 13.12.2006 14:16:19

      Flip: gramaz, ono tezko rict, me ty nektery tipy na naradi pridou fakt zbytecne naddimenzovany, ale buko chyta hlavatky asi tak 20-30 let, tak nemam duvod mu neverit. To ze dneska prut o 50g odpovida 150g, neni asi nejstastnejsi priklad, spis je to tak, ze firmy si to cislujou jak chtej a gramaz zhusta vubec neodpovida-viz berkley- skeletor, dragon, sportex atd. Fireline a pod nema vic hlavatkaru v oblibe, v sutrech trpi vic nez vlasec, v teplotach pod bodem mrazu, kdy se nejvic chyta, je stejne naprd. Ja teda na hlavatkach byl 2x, pokazdy s musakem, zatim sem nic nechyt:-), takze to co tady prezentuju sou zkusenosti zkusenejsich:-)

        Nbbb | St 13.12.2006 14:09:09

        Na Slovensku snad pred 4 rokmi jeden dobry rybar s Partizanskeho chytil za den na Poprade 6 hlavatok v lete na blesuna od 80-117cm.

          Nrybomil | St 13.12.2006 12:53:49

          Našel jsem nějajé typy z mých oblíbenců - Sportexů :
          Sportex Carat Spin 3 HT Crosswinding, 300cm, up to 75 g, váha prutu 275g za 5288 Kč.

          Sportex Spin 5 dl SP 3025 Croswinding 300cm, up to 100g, váha 350 g ( vyztužený, zesílené koncové očko za 5461 Kč.

          Hlavatkový a lososí speciál :
          Sportex Carat Strong CS 3029 300cm, up to 400g, kevlarový speciál , váha 310g za 5085 Kč, s tím už vypáčíš opravdu hóóódně moc.
          http://www.mavep.inshop.cz/inshop/ a samo pak ještě ty dražší........

            Nsaxon | St 13.12.2006 12:35:30

            rybomil - súhlas...glovatka 40-80g - iný poľak/jaxon, mikado/ by tam dal spokojne 20-40g

              Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:58:03

              Flip - A s tou FL , nesnáším ji ani u přívlače na štiky. Velké nasrané ryby mi s tím nejdou a tečka.

                Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:53:45

                Flip - jo,pravda .Já na ně beru 30-70,80-200,100-300.Záleží na nástraze,řece .V Mongolsku jsem nebyl, ale z nějakých videí jsem nabyl dojmu,že tam je to trochu jiné.A němci co tam chytají ty velké mají vercajk silnější.Bližší info nemám.

                  NFlip - Profil | St 13.12.2006 11:43:03

                  pppp-doba se prostě mění a prut dnes 50g je to samé co kdysi 150g.Mám kamaráda, který je na slovensku a v Polsku chytá pravidelně na FL a neslyšel bych od něj nějakej problem.Stejně tak na pruty do 80g mydlí Tajmeny v Mongolsku.Jó časy se mění.

                    Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:40:59

                    no,tak to je do 5. to je fakt dobré.

                      NFlip - Profil | St 13.12.2006 11:38:59

                      šeptal-pppp-doplním tě teď je na ty HM62 25% vánoční sleva.

                        Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:34:57

                        Flip - a pročpak myslíš ?

                          Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:33:08

                          šeptal - vím o dvou:
                          HM 62 travel 2,75 7-21g ten bude pro tebe
                          HM 62 travel 3,00 40-80g to je dost .

                          Otázka je stejně zasviněná ultralajtem

                            NFlip - Profil | St 13.12.2006 11:32:17

                            péčko-když to tady takhle pročítám,tak to vypadá,že jsi hlavatky mydlil za doby Mahena a Werichovi jsi dělal průvodce.Klobouk dolů,ale teorií jsi nacpanej řácky!:-)))))

                              Nrybomil | St 13.12.2006 11:30:18

                              4p: To jistě. No jen že na těch vodách co bych v současnosti jel na hlavatky je nejspíš 1 peřej za 3km.
                              Jaký ódy na Drakouše, prostě kvalita, ale za cenu ne pro každého. Jsou i jiné gut pruty, možná ne tak sjůpr, ale zas za menší prachy.

                                Nšeptal - Profil | St 13.12.2006 11:22:52

                                pppp: Hodil by se mi nějaký "univerzál. 8 - 9 stop a max do 40 g.

                                A omlouvám se za svinění otázky.

                                  Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:21:41

                                  šeptal - dělá ,ale na co ?

                                    NMichal | St 13.12.2006 11:21:35

                                    šeptal: kup si normální, stav se, udělám ti z něj travel verzi během několika sekund :-))

                                      Npppp - Profil | St 13.12.2006 11:20:38

                                      rybomil - ono v peřejích je všechno jinak.

                                        Nšeptal - Profil | St 13.12.2006 11:20:23

                                        Když jste zase sklouzli k ódám na "Dragouše", nedělá taky nějakou travel verzi?