- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak na okouny?
Ahoj všichni,
chtěl bych se zeptat, na co chytáte okouny před zahájením vláčky? U nás na revíru kde jich je plno berou jen brzo ráno, takže ve všedním dnu na ně můžu zapomenout.
Díky moc všem kdo poradí, je to fakt pěkná ryba
chtěl bych se zeptat, na co chytáte okouny před zahájením vláčky? U nás na revíru kde jich je plno berou jen brzo ráno, takže ve všedním dnu na ně můžu zapomenout.
Díky moc všem kdo poradí, je to fakt pěkná ryba
Autor diskuse: Mlady_Rybar - Profil , 4.6.2007 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NZoidberg - Profil | Čt 7.6.2007 12:38:06
Scanix: Čoveče .. marně hledám zmínku o tom, že aktivní vedení znamená právě a jen přívlač. Z čistě logickýho hlediska bych řekl, že to tam nikde není ani implicitně. Dokonce u muškaření a lovu na umělou mušku není napsáno, že musí být vedeny pasivně. Myslím, že tudy cesta nevede, a že lov na strýmr byl původně zamýšlen jako lov na umělou mušku (muškaření).
---edit---
Konzultoval jsem to s naším hlavním porybným a je to moucha.
---edit---
Konzultoval jsem to s naším hlavním porybným a je to moucha.
NTORARYK - Profil | Čt 7.6.2007 12:26:13
rybarikkk»já někdy chytám pod jezem,kousek od hospody hvížďalka..Tam nic extra sem tam občas nějaká štička,ale zas dost okounů..V Roudný pod jezem,tam zahájim sezonu :-).Kousek dál-pod houpacím mostem,jsem chytil candáta,to byl osobák..Jinak je tam dost small candáti.Štiku jsem tam taky chytil (70 cm).
Nrybarikkk - Profil | Čt 7.6.2007 12:22:07
TORARYK:víš co by mě zajímalo, Lužnici taky docela znám a v Sobíku na jezu jsem pečenej vařenej, jaké jsi měl loni na Lužnici úspěchy s vláčením?
NTORARYK - Profil | Čt 7.6.2007 12:08:01
stanley»ty mě neznáš,já tebe též..Já jsem zas nepochopil-"nektera dotazy"..Asi tam mělo být "některé dotazy".Prosím,nestarej se o mě ;-)
Nšeptal - Profil | Čt 7.6.2007 12:01:36
Scanix: Ať napíší jednoznačnou definici a neprodukují takovýhle koniny. Nějaký lavírování co je a co není aktivní vedení je na pikaču. Aktivně vedu vždycky, když stahuju nástrahu. Vláčím snad, když se netrefím s kulí boilísu na zakrmený flek a hned po náhozu stahuju kvůli přehození?
NScanix - Profil | Čt 7.6.2007 11:54:43
šeptal: jako nejsi asi uplnej hlupak, ale pokud bys to umyslne nahazoval a hned stahoval, treba zizalku na splavku, tak proste vlacis, co je ti na tom divneho, rad mluvi jasne, nezalezi na druhu nacini ci montazi, ale zpusobu chovani.
EDIT: to nacini jiste je urcujici, myslim trpytka, ale vlacet se da i rohlikem, jasny :)
Nšeptal - Profil | Čt 7.6.2007 11:53:01
Scanix: Takže když fídrem stahuju krmelec a na háčku kukuřici, tak vláčím. To je v hajzlu.
NScanix - Profil | Čt 7.6.2007 11:51:06
to all: na toto tema tu bylo uz diskuzi, privlac spociva v aktivnim vedeni nastrahy, je jedno, jeslti je to kuku, streamer ci zizala. Tahani streameru na musaku je dle me predstavy a podrobneho precteni ryb.radu vlacka. Slova "aktivni vedeni" se blbe pravne vysvetluji, ale proste tahas snuru rukou a nenechavas ji "pasivne", takze tak asi. Zalezi na benevolenci rybarske straze, tento dotaz jsem podstoupil i organum vyssi moci, tzv. vyboru CRS, odpoved byla vicemene alibististicka. Takze rozdeli mezi muskarenim, ci chytanim na umelou musku se asi v jisty okamzik stira s privlaci. Jen pro uplnost dve citace, ktere se nevylucuju, tak pozor:
"Za lov přívlačí se považuje i lov na umělou mušku, pokud je nástraha vybavena doplňky zvyšujícími dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka"
(tzn. nejenom, ale take...takze i streamer bez plisku, viz nize)
"Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy vodním prostředím. Za nástrahu se použije 1 umělá nebo přirozená nástraha."
Z toho plyne, lovis aktivne, vodis nastrahu = vlacis
Muskaris a mas na musce plisek ci vrtulku, ackoliv ji nechavas pasivne splavavat, presto = vlacis
Je to proste a presne, zadne hrani se slovy, jen lide si radi namlouvaji to sve. Me osobne by nevadilo vlacit cely rok, ale mam rad verohodnost a pravdivost tvrzeni, jsem uz holt matematicky zamereny, Petruv zdar a 16.6 se uvidime u vody...
"Za lov přívlačí se považuje i lov na umělou mušku, pokud je nástraha vybavena doplňky zvyšujícími dráždivost pro ryby, například rotující plíšek nebo vrtulka"
(tzn. nejenom, ale take...takze i streamer bez plisku, viz nize)
"Lov spočívá v aktivním vedení nástrahy vodním prostředím. Za nástrahu se použije 1 umělá nebo přirozená nástraha."
Z toho plyne, lovis aktivne, vodis nastrahu = vlacis
Muskaris a mas na musce plisek ci vrtulku, ackoliv ji nechavas pasivne splavavat, presto = vlacis
Je to proste a presne, zadne hrani se slovy, jen lide si radi namlouvaji to sve. Me osobne by nevadilo vlacit cely rok, ale mam rad verohodnost a pravdivost tvrzeni, jsem uz holt matematicky zamereny, Petruv zdar a 16.6 se uvidime u vody...
NStanley 87 - Profil | Čt 7.6.2007 11:29:49
TORARYK - ® pises jako by Ti bylo 5 let a sel poprve na ryby a nektera dotazy jsou uplne k smichu.jak u maleho ditete.pritom je Ti 15
NTORARYK - Profil | Čt 7.6.2007 11:22:34
stanley»nepis za ostatní,a nepis "kazdymu".A napiš mi,co si myslel tím slovem "strasny" ??
NStanley 87 - Profil | Čt 7.6.2007 11:20:31
TORARYK - ® proc kazdymu tak nahravas na smec?vzdyt je to strasny co pises
Nšeptal - Profil | Čt 7.6.2007 11:14:11
Georgino: To je fakt. To jsem opomenul. Ovšem strýmr na muškařský šňůře můžu tahat kdy chci a pokud nemá vrtuli, nebo pohyblivý plech, nevláčím. Nic, nebudu to pitvat, nejsem znalcem legislativy a nerad bych si naběh.
NGeorgino - Profil | Čt 7.6.2007 11:10:38
šeptal: v řádu není nikde napsaný že muškařit musíš jen za pomoci muškařskýho prutu a šňůry, takže muškařit dle řádu můžeš i s vláčákem.Skvělý ne?
Nšeptal - Profil | Čt 7.6.2007 11:09:15
TORARYK: Neděkuj. A přečti si řád, jinak budeš na ryby chodit akorát do akvaristiky. Teď, před prázdninama, by to bylo zvlášť mrzuté.
Nšeptal - Profil | Čt 7.6.2007 11:05:48
TORARYK: Když myslíš. Definice přívlače a třpytky je v řádu jasná. Strýmr z nějakejch chlupů není třpytka. To už bych vláčel i kukuřici, nebo chlebovou kůrku.
Nšeptal - Profil | Čt 7.6.2007 10:53:15
TORARYK: Je strýmrování přívlač? Není, protože strýmr nenaplňuje definici třpytky, kterou tak geniálně popsali v "řádu".
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:05NFotky ryb pouze na přívlač 107191
18:37NBurza na přívlačové nástrahy 33413
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
20:15NBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














