Drachkowitchův systémek

zkoušeli jste to už?jaký byly výsledky?Podle mě to musí byt docela mazec pokud se to s tím umí.Chystám se to letos zkusit poprvé a už se na to těším!
Autor diskuse: studna - Profil , 5.3.2006 dravci - nástrahy, návnady

Petrson - Profil | Ne 5.3.2006 22:05:10

>> ALL > ke zmiňované knize jsem se ještě nedostal a o systémku mám jen kusé informace; mohli byste jej někdo aspoň stručně popsat, případně sem hodit nákres? Děkuju.

    PJ - Profil | Ne 5.3.2006 21:54:42

    zelí: asi to tak bude, ale jestli jsi nenarazil na Portratovu knihu o chytání candošů, tak si to přečti a budeš Drachkov. systémek dělat taky.

      zelí - Profil | Ne 5.3.2006 21:50:07

      All:Dračkovič není tak jednoduchý jak na první pohled vypadá.Ani jeho výroba a ani lov se systémkem samotným,tak aby jste nebyli zklamáni pánové.Nechci být za chytráka ale je to tak.

        vraník - Profil | Ne 5.3.2006 14:30:05

        pj
        kdy se pustíš do výroby ????

          PJ - Profil | Ne 5.3.2006 14:27:44

          FreeGAme: koukni do přívlače, běží tam ta samé diskuse.

            FreeGAme - Profil | Ne 5.3.2006 14:26:22

            PJ: to je prave ten problem pri mi sikovnosti se pri prorezavani olova porezu ja a olovo poleti se vztekem nekam do kouta :)

              PJ - Profil | Ne 5.3.2006 14:13:49

              FreeGAme: já myslím, že to prakticky neexistuje, navíc očka nemají být proti sobě, ale v úhlu. Dobrá zpráva je, že běžný olůvko jde bez potíží naříznout nožem, chce to jen neuhnout a snažit se držet sřední rovinu.

                FreeGAme - Profil | Ne 5.3.2006 14:05:20

                Docela by me zajimalo jestli se u nas na trhu vubec daji sehnat oluvka s dvemi ocky, jaka se pouzivaji na vsech nakresech. Protoze ani takhle velky brok jsem tady nikde nevidel.

                  PJ - Profil | Ne 5.3.2006 13:53:28

                  mirmen: taky souhlasím s potencinálním nebezpečím utržené rybky, ale horší je normální rybičkaření na položenou, kdy na dně leží ještě "kilometr" vlasce.

                    studna - Profil | Ne 5.3.2006 13:50:27

                    mirmen: s tím že utrženej systémek může zkončit jako past rozhodně souhlasím,ale na řece kde se to chystám vyzkoušet to dost dobře znám,takže se nebojím že bych někde kladl pasti. A tam kde to neznám s tím vláčet nebudu,páč těch systémků mám jenom 10ks a nerad bych o ně přišel během jedné vycházky.Taky zám revír (Dyje 4B) kde musí být takových motanic o kterých ses zmínil požehnaně,od kaprařů,vláčkařů... na podzim jsem tam během 2-3 hodin vláčky pozbyl tolik twistrů co nikde jinde ani za sezonu :-) A co se týká etičtějšího lovu na plavanou se živou rybkou,tak tento způsob se mě zdá malinko pasivní ,ten systémek je o tom,vyprovokovat neaktivní,nelovící a odpočívající candáty s tím že je zároveň vyhledáváš.

                      Pyzda | Ne 5.3.2006 13:27:18

                      Soudruzi, jak je to zde s CaR? Ano když si přečtu o lovu salmoidů na Aljašce, nebudu to chtít realizovat ve zdejších podmínkách. Pokud ano, pak deset otčenášů a článek jak jsem úplně C a R v jiném spektru masařiny.

                        PJ - Profil | Ne 5.3.2006 13:20:32

                        mirmen: kde konkrétně?

                          mirmen - Profil | Ne 5.3.2006 13:15:50

                          PJ - nedávno jsem to viděl v nabídce českého výrobce

                            PJ - Profil | Ne 5.3.2006 13:03:45

                            vraník: ještě mě napadlo, že by stačilo mít volně na vlasci olůvko a jako kloub by fungoval volnej přechod olovo-háček. Někdy to proberem o pivka.

                              vraník - Profil | Ne 5.3.2006 12:52:54

                              pj
                              to jsem taky myslel, mluvil si přece o velkých brocích..........

                                mirmen - Profil | Ne 5.3.2006 12:50:40

                                studna : jsem zastánce lovu na mrtvou i na živou rybku, ale pouze za určitých okolností. Vše má své ale.
                                Zrovna tenhle způsob lovu se mi nelíbí.
                                Mám proto několik zdůvodnění:

                                - candát je ryba, která svým způsobem života ovlivňuje rybáře a techniku lovu
                                - často se loví těsně nade dnem
                                - často se loví na horkých místech ( pařeziště, terenní zlomy , zatopené úvozové cesty přehrad aj.).
                                - při lovu nade dnem dochází k velkému množství kontaktů s překážkou a k časté ztrátě nástrahy i s částí kmene
                                - na mnoha místech vyhledávaných rybáři je na dně změť utržených motanic z utržených vláčkařských i kaprařských šňůr ( vloni jsem na jednom revíru vytáhl na FL 9 !!!! krmítek, asi 4-5 twistrů, vše na motanici pletenek, která zůstala viset na pařezu. Některá krmítka a twistery tam byly měsíce - podle koroze. Vše bylo vytaženo při jediné vázce!!!).
                                - chytám ryby 30 let, ale nikdy bych si nedovolil lovit se systémkem v obdobných podmínkách
                                - důvod je naprosto jasný - po utržení nástrahy ( mrtvé vláčené rybky) zůstane nastražena past, a kterou nějaký dravec na 100% najde a zažere se
                                - domnívám se, že v takovýchto podmínkách je nesrovnatelně etičtější lovit například na plavanou (na anglána) s malou živou rybkou na jednoháček, zasekávat do 1-2 vteřin po záběru, než lovit se systémkem na dno a zabíjet ryby ( včetně podměrečných).

                                Systémek nepatří do ruky nezkušeného rybáře.

                                  PJ - Profil | Ne 5.3.2006 12:43:07

                                  vraník: já spíš nosím v hlavě ty jigový hlavičky se sreamrovým hákem v očku. Asi to zkusím.

                                    vraník - Profil | Ne 5.3.2006 12:40:02

                                    pj
                                    :-))))) ale výsledek vypadá dost dobře, ne ???

                                      PJ - Profil | Ne 5.3.2006 12:33:34

                                      studna: myslím, že ten humbuk vyvolala ta knížka, výsledkem je, že spousta rybářů zkouší samovýrobu, což se projevilo třeba tím, že se nedají koupit velké broky.

                                        Pete - Profil | Ne 5.3.2006 12:11:55

                                        abych řekl pravdu po přečtení knihy Úspěšné chytání Candátů mě tato metoda taky oslovila a určitě jí na Lipně vyzkouším, takže se rovněž připojuji k otázce