MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zásoby vody ve sněhu jsou několikanásobně větší než loni

Kategorie: Všeobecné

V současnosti se v napadaném sněhu v České republice nachází až pětinásobné množství vody, než tomu bylo ve srovnatelném období loni. Data zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

K 11. prosinci je podle ústavu ve sněhové pokrývce na území naší země zhruba půl miliardy metrů krychlových vody, což znamená asi 6 litrů na metr čtvereční. Odhad před rokem činil 0,126 miliardy metrů krychlových vody. V průměru tedy šlo o 1,6 litru na metr čtvereční. Například v dubnu se nacházelo ve sněhu v českých horách asi sto milionů metrů krychlových vody.

Zdroj: http://www.vodarenstvi.cz/2017/12/15/chmu-zasoby-vo​dy-ve-snehu-jsou-nekolikanasobne-vetsi-nez-loni/

 

MAXXSKATER - ®, 17.12.2017

Diskuse k bleskovce

N Grasel - ® Pá 22.12.2017 9:17:15
Ikdyby pršelo měsíc v kuse, tak to se spodní vodou ani nehne, obnovení hladiny spodní vody trvá několik let...
N Valuček - ® Pá 22.12.2017 8:12:02
Přemas >> Tak to Vám přeju, kéž by to byla pravda i u nás. Já se živím pěstováním kvítek - na poli, a ačkoliv letos pršelo celkem pravidelně ale ne moc, tak to rostlo špatně a pomohlo až opakované intenzivní zalévání. Zjara studny měly trochu vody, lidi si nechávají dělat vrtané do velkých hloubek, v tomto týdnu byl v rádiu Cílek - rozumnej odborník - a prý dělali zkušební vrty u Znojma - 7 metrů do hloubky než narazili na skálu a v celém profilu prý naprosto suché. tak nevím, kolik té vody by muselo spadnou a taky se vsáknout. Třeba si ale příroda poradí, ale zatím teda ne. Celkově mluvijou, že vody spadne stále stejně, ale výrazně nerovnoměrněji než dřív.
N Přemas - ® Čt 21.12.2017 20:45:50
Valuček >> Já bych se ničeho nebál. VČ, ještě na jaře tu bylo sucho, že každý druhý jehličnan byl žlutej. Teď je začátek zimy, a voda teče z každé pukvinky a tak zelený stromy jsem ještě neviděl. Příroda si vždycky poradí :o)

Tady už většina stanic sledující stav podzemní vody hlásí "velmi vysoká hladina" ...
N retrívr - ® St 20.12.2017 22:09:19
Celkově stav vody nesleduju. Mám jen své prameny, vím, že v naší velké oblasti spadlo hodně " výhodných " srážek. Tedy prameny jsem tak silné neměl už tak deset let / nic si nepíšu ". Jde o oblast Krkonoš, voda jde dolů dál. Sucho letos v této oblasti, tedy i spádové nebylo. Vím, že Morava je jiná. Ale katastrofické scénáře, které jsme zvyklí už předem poslouchat bych neviděl. To jen za mne z mé vlastní vody. Opravdu tak silná nebyla velmi mnoho let.
N kaprus - ® Po 18.12.2017 8:57:20
Stejnak to steče doprdele, tak co😡
N Valuček - ® Po 18.12.2017 8:54:00
U nás - Třebíčsko - jih vysočiny - bohužel beze změn. Často poprchává, nebo trošku sněhu, ale voda jen v orniční vrstvě, v hloubce všechno suché na troud, klesá hladina spodní vody, usychají borovice, smrky hromadně napadeny kůrovcem, protože jsou oslabeny suchem, hromadně se kácí, rybníky co lovili tak jsou téměř prázdné. Ale na jižní Moravě to bude možná ještě horší. Toto všechno je ještě následek toho, jak loni nepršelo celé léto a podzim, pak sice bylo slušně sněhu, ale všechno vzala hlína a i tak to bylo málo. Stálej deficit srážek. Jestli nenapadne opravdu moooc sněhu nebo nebude pršet 14 dní v kuse, tak to nechcu zjara vidět. Řeka Jihlava teče málo, 2 kubíky za sekundu, chytám s 2-gramovým splávkem.
N Willow - ® Po 18.12.2017 8:36:54
RST >> Tady už 2x roztál sníh,nebylo ho moc ale s tou řekou to pěkně cuklo.Od půlky října jsem nebyl na pstruhovce,bylo to furt kalný a docela to teklo.:-((
N Kalopa - ® Po 18.12.2017 8:30:02
Za chvíli přijde mediální masírka s nebezpečím jarních záplav
N RST - ® Po 18.12.2017 8:28:04
Willow >> No ono hlavně od září skoro každý týden prší. Neříkám že ten sníh na horách není, ale ty průtoky aktuálně více ovlivňují ty deště.....
N Willow - ® Po 18.12.2017 8:20:13
Asi na tom něco bude,vloni Tichá Orlice,Divoká Orlice od 1.11-15.12 průměrný průtok T0/1,5m3/s;DO/2,4m3/s.
Letos TO/6,5m3/s;DO/11m3/s.
D.O. je ale ovlivňována manipulací na vd.Pastviny a tam byla hladina o 7metrů výše než vloni.!!

[ Vstoupit do diskuse - 10 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStarbaits Stojan Barooda Pod Plus 3 Rods | SLEVA 25 %

Za 2.199
Vysoká stabilita a variabilita ho předurčují na použití při lovu na velkých jezerech a řekách. Všechny nohy jsou teleskopické. Nyní za skvělou zvýhodněnou cenu!

akce, rybareniExkluzivní akce jen u nás!

Za 9.699
Bivak Mad Two Man Dome Madtexx + křeslo Specialist Pro Chair. Za bezkonkurenční cenu na trhu. DOPRAVA ZDARMA, DÁREK K NÁKUPU.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybářské potřeby Rybina Rybářské potřeby Rybina

Největšího kapra chytíte pouze s kvalitním vybavením a to Vám nabízíme v našem e-shopu Rybářské potřeby Rybina. Široký výběr rybářských...