MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Pro handicapované rybáře upraví u Lipna speciální místa

Kategorie: Všeobecné

Českobudějovičtí rybáři začali ve spolupráci s obcemi a Povodím Vltavy plánovat nová místa pro handicapované rybáře. Nejprve se mají objevit na březích jihočeského moře.

http://budejovice.idnes.cz/specialni-mista-pro-hand​icapovane-rybare-u-lipna-f6m-/budejovice-zpravy.asp​x?c=A150704_2175165_budejovice-zpravy_khr

 

rover - ®, 8.7.2015

Diskuse k bleskovce

N Honza7 - ® Pá 7.8.2015 21:19:34
unudle >> To víš je spousta případů kdy tě zdravý teda pouze fyzicky zmrzačí a ještě mu máš být vděčný že ti přispěje na zdravotní a sociální. Je obrovská škoda, že se nedá měřit inteligence a sociální cítění ještě v prenatálním věku a při nedosažení cílených parametrů byl by nutný potrat. Ubylo by spoustu idio-tů a zbytečných diskusí.
Všimni si, zde vůbec nejde o míru zneužití finančních příspěvků ( to by tihle lidé už dávno museli řvát na feťáky, zloděje, zkrátka pravé parazity systému ) ale o to že by jsi náhodou mohl chytit rybu, která by teoreticky čekala na něho.
N computerfish - ® Út 28.7.2015 22:37:54
venybit >> No "hloupej" možná jsem. Ale o tom tato diskuze není. Přeji ti, aby si se uzdravil.
N unudle - ® Po 27.7.2015 15:50:54
Mrknato >> Ještě jednou, speciálně pro tebe. Nemám za co děkovat, protože žádnou výhodu od ČRS nevyužívám. pokud to jde, tak si vše radši zaplatím, abych nemusel bejt někomu vděčnej.
N Mrknato - ® Po 27.7.2015 7:16:59
unudle >> Mícháš dohromady neslučitelné věci. Každý totiž platí zdravotní a sociální, ale ne každý je rybář, nebo řidič.

Pokud se s člověka zdravého, stane člověk nemocný, či po úraze, to zdravotní a sociální za něj v nějaké formě platí stát, tedy my všichni. To je solidarita. V té solidaritě je i nějaký příspěvek na auto, ošetřování, neboť to k životu potřebuje a může parkovat i tam, kde zdravý ne. Tohle nikdo nikomu "závidět", nebo vyčítat nemůže.

No a dostáváme se k té rybařině. To není životní potřeba, ale "dobrodiní svazu", uvedené i ve stanovách a za to by jsi mohl i poděkovat..... Máte levnější povolenku a nevztahují se na vás ani brigády (platba). S těmi vyhrazenými místy je to dobytčárna a ti zdraví, kteří to podporují z Vás dělají "cikány", tedy nadstandardní a nestandardní občany a to se mně nelíbí, pokud si máme být všichni před zákonem rovni.
N splávkař - ® Po 27.7.2015 6:23:24
venybit >> Pokud jsi vlk a navíc je to tam tvoje tak není co řešit a CHKO tě vítá. Pak i sám oceníš, že se tam ani kdejaký ZTPák nesmí prohánět v rámci své zábavy autem.
N sven - ® So 25.7.2015 22:28:53
venybit >> .."Ta půda našemu rodu ještě někdy před 700lety nejspíš patřila"...
Tak to máš dost blbý, potomku Vlků.... asi seš o 700 let vopožděnej.....
N venybit - ® So 25.7.2015 22:14:25
computerfish >> Ty jseš také uplně hloupej že? Kolik toho nám ZTP/P dáváte? Většina vozíčkářů pracuje v IT oblasti a vydělává více pro tento stát na daních něž ty se kdykoli zmůžeš. Ale na to asi nejsi dostatečně informovanej že?
N venybit - ® So 25.7.2015 22:11:03
splávkař >> Ano to jsem řešil já, a můžeš mě tedy říci jak když bydlím v oblasti dojezdu pouze CHKO jak mám rybařit? Prostě nesmím? Jakým právem to ty chceš mě zakázat? Já jsem potomek rodu Vlků ,můj rod je jedním ze 6 nejstarších rodů v Čechách. A ty mě chceš říci , že nesmím 100 metrů za zákaz vjezdu v CHKO ? Ta půda našemu rodu ještě někdy před 700lety nejspíš patřila.
Už jsi to pochopil? Nebo ještě ne? Není člověk jako člověk ,nikdo mě nebude tvrdit , že nějaký uprchlík tu má stejné právo jako já , stejně tak ty a nikdo jinej mě nebude zakazovat jít kam potřebuju a třeba i jet.
N venybit - ® So 25.7.2015 22:04:04
Honza7 >> Že se s Mrknato ještě bavíš, po pár příspěvkách jsem pochopil , že není normální. Má prostě v hlavě vyprázdněno, přečti si to po něm ,takto normální člověk nemyslí. On je naštvanej na vozíčkáře ,že mají oproti němu výhody. To přeci není normální :) On je jeden z 10 milionů, na jeho nemoc by se musel sezvat kongres doktorů . Víc nemám co dodat :)
N unudle - ® Ne 12.7.2015 16:22:27
nofish >> Pravda, brigády bych platit nemusel, ale ta stovka za hodinu mně nezabije a pokud vím, že se smysluplně použijí a nerozfrcají se někde na žranice úředníčků, tak mně ani ta tisícovka ročně nemrzí.
N nofish - ® Ne 12.7.2015 16:07:18
unudle >> pokud je to plná cena celosvazovky, tak ano.
Já mluvil jen o tom, že ZTP mají nárok na slevu na povolence a vlastně i brigádách.
N unudle - ® Ne 12.7.2015 16:03:44
nofish >> Mám celosvazovku za 2100Kč, tudíž mi žádný člen na zábavu nepřispívá.
N MrCement - ® Ne 12.7.2015 15:44:04
Nofishi, klidně ti přispěji na zábavu. Vem si motorovku a uřízni si 3 končetiny a dosáhneš na povolenku za zvýhodněnou cenu. A já slibuji, že ti doživotně budu platit ty papíry v ceně ZTP. Tudíž máš komplet papíry grátis. A to se vyplatí.
N tuzemak - ® Ne 12.7.2015 15:38:24
computerfish >> ne všichni tělesně postižení mají ZTP,ne všichni invalidi si žijí nad tvoje poměry,už se konečně proberte,furt si myslíte jak si invalida žije nad poměry.Čekáš,že se ti bude držitel průkazky ZTP klanět k nohám jako dědeček hříbeček v Mrazíkovi?
N nofish - ® Ne 12.7.2015 15:21:43
unudle >> Každý člen črs ti (jako ztp) přispívá na zábavu. Na levnější povolenku, jejíž cena je jiná, než ztp platí. Pokud tuto slevu využíváš. A to nemá s odvody státu nic společného.
N unudle - ® Ne 12.7.2015 15:05:53
computerfish >> Nevím proč bych měl někomu i když jen stručně děkovat za to, že jsem 30let platil sociální a zdravotní pojištění a teď když mám zdravotní problémy tak si to jen vybírám. Ty dvě výhody které využívám (dálniční známka a sleva na telefon) z těch peněz můžu užívat až do smrti. Není mi jasný, čím konkrétně ty přispíváš na moji zábavu. Možná těma přihlouplejma kecama, který ale nepobavěj, spíš jsou k pláči.
N nofish - ® Ne 12.7.2015 13:38:11
Pokud si to neuvědomujete, krmíte tady pořád a dokola ty samé, již několik dní v této diskuzi, několik let na mrku :-)))
N computerfish - ® Ne 12.7.2015 12:39:36
tuzemak >> Každý slušný člověk má pocit sounáležitosti s tělesně postiženými. Ale ta sounáležitost by měla platit pro obě strany. V ČRS jsou tři procenta tělesně postižených nebo ZTP-P, kterým my ostatní "zdraví" přispíváme na jejich zábavu. Stručný souhrn výhod pro tělesně postižené je v odkazu. Stále jen slyším, co nemohou, co si nemohou dovolit, atd. Bohužel nikdy jsem ještě od tělesně postižených neslyšel alespoň stručná slova poděkování za to, že jim pomáháme slušněji ve společnosti žít a že prostředky, které bych mohl dát například svým dětem dávám jim. Myslím, že se pro ně udělalo a dělá více než tomu bylo za dobu "fujtajblovou" I tento článek je toho důkazem.

http://www.klarapomaha.cz/vyhody-pro-drzitele-pruka​zu-ztp/

[ Vstoupit do diskuse - 188 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniCHUB - Podložka UNHOOKING MAT velikost L

Za 509
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

akce, rybareniSOUL - Vážící trojnožka TRIPOD WEIGHSYSTEM

Za 809
Výprodej - sleva 40% na vše! (do vyprodání skladových zásob)

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
InRybareni.cz InRybareni.cz

Rybářský obchod InRybaření.cz nabízí prvotřídní zboží nejvyšší kvality, seriózní jednání a vstřícnost. V našem internetovém obchodě...