MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Příliv a odliv nedovolí Dyji zamrznout

Kategorie: Všeobecné

Mrzne až praští, ale některé řeky nezamrzají. A ani nezamrznou, protože jimi protéká teplá voda. Příkladem je Dyje v území Národního parku Podyjí, která ale nezamrzá i z dalšího důvodu – její hladina totiž každý den kolísá o půl metru. Takový příliv a odliv ledový příkrov nevydrží.
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/reportaze/_zprava​/priliv-a-odliv-nedovoli-dyji-zamrznout--826830

 

mexik - ®, 22.12.2010

Diskuse k bleskovce

N lobotomie (fanik) - ® St 22.12.2010 18:44:08
kolísá to tam x let a za komárů, když tam byli ještě dráty a normální smrtelník se tam nedostal - tam bylo ryb jak sraček a kolísání se na nich nijak neprojevovalo. Faktem je že třeba v květnu a v červnu se dá leckde už koupat a tam nikoliv... během chvilky ti zmodrají nejen rty =)

pochopitelně to nezamrzání souvisí mnohem více s tím odkud je voda z vranova vypouštěna, jak už tady někdo přede mnou naznačil.
N Kreja - ® St 22.12.2010 17:39:43
Viděl jsem kdysi film o Dyji o to kolísání je pro ryby v některých úsecích úplná havárka
N VRT - ® St 22.12.2010 16:07:50
Možná ten chlap měl dodat, že voda která jde přez turbínu je přiváděna ze spodí části vodního sloupce, takže je teplejší než při hladině. A když se k tomu přidá kolísání průtoku - výsledek je jasný - pod hrází voda nemá šanci zamrznout.
N Mirek.V. - ® St 22.12.2010 13:08:25
Pekna blbost v Hamburgu stoupa a klesa Labe pri prilivu a odlivu min. 4,5 m kazdych 8 hodin a je kompletne zamrzly. Reka Wesser o 100km dal v Bremach nestoupa ani o 1cm a neni na ni jedinej ledovej skraloup, je plna soli z vapenek, ktere podle ni stoji.

[ Vstoupit do diskuse - 4 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Odcizení?

Zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli někomu z Pardubic nebo okolí, nebylo odcizeno rybářské pouzdro na pruty, značky :SEMA RAPTOR...

Poděkovani

Timto chci moc poděkovat uživateli s nickem jova12- Josefu Vašinovi,ktery mě a synovi pujčil na jarni Toačovske 24cte uzavřeny deštnik,protože jsem podcenil matku přirodu,Ještě jednou velke dik,Pepa...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Prak Rangemaster Powergrip Catapult

Za 459
Rybářský prak určený pro krmení různých druhů návnad.


akce, rybareniCRALUSSO Method Power Quick Snap

Za 84
Tento produkt Vám umožní velmi rychlou a pohodlnou výměnu návazce a zároveň chrání uzel před poškozením od krmítka. Balení obsahuje 6 ks.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Párysův rybářský ráj Párysův rybářský ráj

Jičín, Hradecká 816