MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Prut Delphin Symbol Carp 12 ft/ 3lb

Zařazení: Pruty, Delphin
Určeno pro: kaprařina, všeobecná rybařina


Společnost Moss ze Slovenska uvádí na trh nějakou novinku prakticky každý rok a letošek není výjimkou. Letošní novinka, kterou jsem měl možnost vyzkoušet, je kaprový prut Symbol Carp, který je nabízen v délce 3,6 m a "vrhací zátěži" 3 lb. Na výběr je dvoudílná nebo trojdílná verze. Kaprové pruty Delphin patří mezi velmi oblíbené, zejména pro svůj dobrý poměr ceny a kvality. Tento prut patří k těm levnějším i v sortimentu této značky.


Prut je postaven na štíhlém blanku z 24T karbonu. Blank prutu má před rukojetí průměr 12,7 mm u dvoudílné verze, potažmo 13,7 mm u třídílné verze. Spojený je převlečnými spojkami zpevněnými vyvázáním na obou částech spojek.Prut je osazen celkem šesti SIC očky, včetně špičkového očka. Průměr náběhového očka je 40 mm, průměr špičkového očka je 17 mm. Náběhové očko je u obou prutů poměrně daleko od sedla navijáku, přibližně jeden metr. U dvoudílné verze je umístěné kousek od spojky prutu, u třídílné verze je až v polovině na druhém díle. Očka jsou vyvázána černou nití a přelakována silnou vrstvou bezbarvého laku.
Rukojeť je velmi minimalistická. Na obou stranách sedla navijáku jsou jen černé duplonové „čepičky“ ukončené stejným vyvázáním jako očka. Nejsou tam žádné kroužky ani další díly. DPS sedlo navijáku je lety prověřené a často používané. Rozměrově pojme i ty největší navijáky a po dotažení se samovolně nepovoluje. Sedlo je, včetně kovových kroužků, celé v černé barvě.Rukojeť je dělená – za sedlem navijáku je „holý“ blank a na posledních 15 cm je shrink tube, což je materiál velmi podobný EVA pěně, jen mnohem tenčí. Průměr rukojeti je 17 mm a na posledních čtyřech centimetrech se rozšiřuje až na 24 mm. Tím na konci vzniká tvar, který dobře padne do ruky a zajistí, že budete prut držet pevně i při prudkém hodu. Rukojeť je, stejně jako u všech kaprových prutů značky Delphin, o něco delší, než je běžné. Od středu sedla navijáku má 62 cm, což dává při nahazování o něco větší páku a tedy i sílu do hodu.


Rukojeť je na kaprový prut velmi nezvykle zakončena gumovou koncovkou. Dříve byly tyto koncovky na kaprových prutech běžné, ale v posledních letech jsem prakticky narazil jen na kovové koncovky. Gumová má tu výhodu, že na ní není vidět poškrábání od kamenů na rozdíl od té na té kovové.Jednoduchost je doménou tohoto prutu a jeho design není výjimkou. Na prutu nejsou žádné okrasné doplňky, jen to, co prut skutečně ke své funkci potřebuje. Celý prut je kompletně v černé barvě, včetně všech komponentů. Jedinou výjimkou je malé zlaté logo a označení prutu na horní a dolní straně blanku před rukojetí.


Jak dvoudílná, tak i třídílná verze mají 3 lb. Blank prutu má parabolickou akci a velmi dobře vyvážený poměr, co se týče nahazování a zdolávání. Zdolávání je příjemné, prut pracuje dobře, i když zdoláváte menší rybu. Díky dělené rukojeti se při zatížení ohýbá prut úplně celý. Na druhou stranu se s ním bez problémů hází i do dálky. Možná je trošku škoda, že ho výrobce nabízí jen ve 3lb variantě kvůli rybářům, kteří mají rádi mnohem měkčí pruty, protože nepotřebují házet daleko s velkou zátěží.


Když to všechno shrnu, jedná se o solidní prut, který má vyvážené vlastnosti, co se týče nahazování a zdolávání. Vypadá elegantně a na první pohled se jeví mnohem dražší. Nejsou na něm žádná cingrlátka a ozdoby, ale o to příznivější je cena tohoto prutu, která se pohybuje mezi dvanácti a třinácti sty.
Technická data
Délka 12 stop/360 cm
Vrhací zátěž 3,00 lbs
Počet dílů2, nebo 3
Průměr blanku nad rukojetítrojdílný 13,7 mm, dvojdílný 12,7 mm
Velikost naváděcího očka40 mm
Počet oček6
Transportní délkatrojdílný 126 cm, dvoudílný 186,5 cm
Hmotnosttrojdílný 325 g, Dvoudílný 300 g
Rukojeťdělená, EVA pěna + shrink tube
Délka rukojeti(od spodní části prutu po střed sedla): 62 cm

 

Klady a zápory

elegantní vzhled

vyvážené zdolávací/házecí vlastnosti

dobrý poměr ceny a kvality

pouze 3lb verze

Odkazy
Ceny produktu Prut Delphin Symbol Carp 12 ft/ 3lb srovnáte na Zboží.cz

O značce
Výrobce: Delphin, Slovensko
Dodavatel: Distributor pro ČR a SR - MOSS.SK

O autorovi recenze: Jiří Jakeš, rybaří od roku 1992, vystudoval obor rybář na Střední rybářské škole v Třeboni a nástavbové studium podnikání v oboru na téže škole. Poté pracoval dva roky na rybí líhni a od roku 2007 pracoval jako redaktor magazínu Kapr, který později (2009-2012) vedl jako šéfredaktor. Od jara 2012 je redaktorem rybářského serveru MRK.cz. Od roku 2014 je členem výboru a hospodářem MO Most.

 

Autor: Jiří Jakeš dne 3.7.2018

Hodnocení uživatelů

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Začátek sezóny lovu dravců:

Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniChub Cyfish 2 Man + přehoz ZDARMA

Nový model bivaku Cyfish 2 Man Vás dostane svou velikostí, konstrukcí a kvalitou použitých materiálů. Populární Cyfish bivak je vybaven velkým předsunutým kšiltem, má unikátní systém ventilace a mnoho dalších vylepšení.

akce, rybareniClimax návazcová šňůrka Cult Skin Braid 20m 9,10kg - camou

Za 227
Cult Skin Braid je návazcový materiál s jádrem ze 100% Dyneemy, zatížené wolframem a tuhým opláštěním. Na začátku a na konci ustřižené montáže odstraňte kousek opláštění, přivažte háček a karabinku a získáte montáž s háčkem, která kaprovi neklade odpor a velmi lehce ji může nasát.


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Gammarus - Prostějov Gammarus - Prostějov

Prostějov, Wolkerova 10