MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Ječný šrot

Návnady > Suroviny

  • Finanční náročnost: 5-20 kč/kg

Ječný (ječměnný) šrot se vyrábí pomlětím zrnek ječměne. Seženete jej nejčastěji v chovatelkých potřebách nebo v zemědělských družstvech.

Ingredience

Namočený pomletý ječmen má krásnou mlátovou vůni, je tak akorát lepivý a proto rybáři hojně používaný. Oproti pšeničnému šrotu obsahuje více "nečistot" (slupky zrnek). Celkově je hrubější.

Postup přípravy

Ječný šrot se po smíchání s vodou zpočátku jeví jako lepivý, ale po pár hodinách, kdy nasaje maximum vody, může nepředvídatelně změnit konzistenci - někdy bude více lepivejší a mokřejší, jindy lepivost ztrácí. Proto se někdy používá při jeho přípravě horká nebo vařící voda, která jej více slepí dohromady a šrot jak již nemění své vlastnosti. Pak lze použít již jako hotová návnada bez dalších příměsí.
Pro míchání s jinými ingrediencemi by se jeho množství nemělo přehánět, většinou do 20% objemu. V porovnání s kukuřičným šrotem hůře předává vůni zbylých složek návnady do okolního prostředí.

 

Martin M. - ®, 22.10.2005
Průměrná známka: 3,00

Diskuse k nástraze/návnadě

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAmiaud Carp"o Easy rod pod

Za 9.750
Špičkový nerezový stojan do každého terénu od 20.9.2017 se skvělou akční cenou Čtyřnohá klasika s panoramatickými hrazdami a novým systémem uchycení od prestižní francouzské firmy, na skladě i tripody

akce, rybareniAkce Abu Garcia Venerate

Akce na všechny přívlačové pruty Abu Garcia Venerate


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...