MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Těsto z plavačkové návnady

Nástrahy > Těsta

  • Finanční náročnost: 10-20 kč za hroudu z jednoho vejce

Smícháním vejce s plavačkovým krmením si můžete vyrobit skvělé těsto pro chytání kaprovitých ryb. Nabídka na trhu je široká a můžete si vybrat krmení nejvhodnější pro vaše použití. Je lepší vybírat ty výrobky, které jsou určeny na cílový druh ryby, např. pro kapry, cejny, tlouště, parmy, líny atd. Universální nebo velkoobjemové směsi, které se používají jen jako základ mixu, nejsou tak dobré, ale fungovat budou také. Je vhodné použít stejný mix pro výrobu těsta, z jakého budete dělat i svou návnadu na zakrmování.
Vejce v těstu velmi dobře vše slepí, lépe než obyčejná voda, ale zárověň se bude těsto postupně rozpadat. Často to ale bude jiné rozpadání, než s vodou. Spíše začně těsto na povrchu řídnout, než že by se rozpadalo. Vznikne na něm mazlavá vrstva.
Jelikož z jednoho vejce uděláte více těsta, než kolik jej během jednoho lovu spotřebujete, je dobré u vody z něj dělat kuličky stejné velikosti, jakou dáváte na háček, a zakrmovat s nimi. Tedy pokud chytáte u břehu.
Těsto lze nastražovat na háček do obloučku (viz foto), nebo pod háček na pružinku nebo korkovou kuličku či nějaký korálek.

Ingredience

Ke smíchání těsta potřebujete jen vhodné plavačkové či jiné hotové krmení, vejce a případně nějaký posilovač či jiná aroma, sladidla, oleje apod. Místo vejce můžete použít med nebo vařící vodu či mléko. Výsledek bude rozdílný, můžete zkoušet.

Postup přípravy

Suchou směs smíchejte se syrovým vejcem. Budete potřebovat asi 100-150gramů směsi na jedno vejce. Prohnětejte nejdříve vidličkou, potom rukami. Tuhost těsta by neměla být větší, než aby nespadlo z háčku. Čím měkčí, tím více záběrů na něj budete mít - zaručeně! V ledničce v mikrotenovém sáčku vydrží mnoho dní.

Fotografie:

 

Martin M. - ®, 1.2.2006
Průměrná známka: 1,70

Diskuse k nástraze/návnadě

N WhooooO - ® Čt 25.2.2010 9:17:41
osvedcilo se na obalování boilie vice zaberu sice mensich ryb ale aspon zábava :))

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Tomas-carpio.cz Tomas-carpio.cz

nejvyšší kvalita za nejnižší ceny pro naše kapraře. výběr toho nejlepšího od fox, rod hutchinson, shimano, carp spirit, dynamite baits, ace,...