MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Maver Skyline Feeder

Zařazení: Pruty, Maver
Určeno pro: feeder
Maver Skyline feeder 12ft 80g je přesně tím, co bych v této cenové hladině od dobrého feederového prutu v mediu čekal.

Prut se chová v ruce velmi příjemně - svou svižností, lehkostí a malým průměrem blanku z něj mám hned po uchopení dobrý pocit.

Akce (ohyb) prutu je nejvíce v horní polovině. Není to vyloženě "házecí", ani vyloženě "zdolávací" prut na krátkou vzdálenost. Není pro něj problém hodit klasické 40 g krmítko 50 metrů daleko, nebo malé krmítko s olověnou špičkou k 60 metrům. Velice dobře se tento prut hodí i na stále populárnější method feeder.Podle vybrané špičky se výrazně mění chování celého prutu. Nejvíce mne prut nadchnul až při větším zatížení se středně tvrdou nebo i nejtvrdší z dodávaných špiček - přestože nejpoužívanější asi bude ta nejměkčí, ale kvalita prutu pak trochu zaniká v celkové gumovosti takové sestavy. Na řekách zvládne prut s tvrdší špičkou středně velká 60g krmítka házet 40 metrů jak nic. Ani pod takovou zátěží se prut nad hlavou při vrhu nekroutí v rukách a svižně "kopne" krmítko vpřed - měl jsem z něj dobrý pocit a příjemně mne v tomto překvapil.

Zdolávání ryb je bezproblémové. Žádné ale.

Velikost všech oček je standardní, nic nepřiměřeného. První dvě očka od navijáku jsou dvoupatková, ostatní jednopatková, ale nízká a pevná. I proto se nebojím vozit jej k vodě navázaný - není choulostivý na zacházení. Převozu pomáhají i 3 stejně dlouhé díly, které po spojení gumičkami nebo stahovacími páskami tvoří pevný celek odolný na zlomení či ulomení čehokoliv - samozřejmě v odpovídajícím pouzdru na pruty.K prutu se hodí navijáky velikosti 4000. Ale pokud nepoužíváte těžká krmítka nebo nenahazujete daleko, stačí i menší naviják. Ideální kmenový vlasec bude 0,18 až 0,24, může být i tenká pletenka, a návazce 0,10 až 0,18.

Nabízí se srovnání s dalším prutem od stejné značky, na který jsem již dělal recenzi a dlouhodobě jej používám - Maver Diamond 90g. Dokud jsem na Skyline měl nejměkčí špičku, zdál se mi o něco horší jak Diamond, ale s tvrdší špičkou se naplno projevily jeho házecí schopnosti a začal jsem pochybovat, jestli se v něčem vůbec od Diamondu liší. Vzal jsem si proto oba pruty k vodě a začal srovnávat. Pocitově ani měřitelně jsem ale nenašel rozdíl a ještě víc mne dorazilo, když jsem pruty položil vedle sebe - úplně stejná očka a jejich rozmístění na prutě, stejné špičky a dokonce všechny díly prutu pasovaly do spojek mezi sebou navzájem. Rozdíl je jen v rukojeti, barvě ozdobné nitě na očkách a Diamond má kulatou nálepku Made in Korea a Skyline tu stejnou nálepku ale s textem Made in China. Pokud mezi těmito pruty je nějaký další rozdíl, tak jsem jej neodhalil. Přitom Skyline je o tisícovku levnější prut a navíc je i hezčí. Je možné, že třeba Diamond vydrží větší extrém v namáhání než se zlomí, nebo se tak rychle časem "nevytahá" (blank ohýbáním postupně měkne), ale to subjektivně nepoznám.


V mých očích je Maver Skyline velmi universálním a příjemným prutem.

Chování prutu při zdolávání můžete sledovat na přiloženém videu. Jedná se o lov na method feeder na malé svazové pískovně. Video není sestříhané ani jinak upravované.
Video - Maver Skyline Feeder

Technická data
průměr prutu nad rukojetí12,4 mm
délka rukojeti s nasazeným navijákem58 cm
největší očko na prutu 14,5 mm
nejmenší očko na špičce 2,2 mm
průměr špiček 3 mm
počet oček 9 na prutu, 6 na špičce
špičky 3 kusy - 3/4, 1 a 1,5 unce
hmotnost 195 g

 

Klady a zápory

designově hezký prut bez křiklavých zbytečností

pokryje široké spektrum různých revírů

výborně háže

nejměkčí špička by mohla být kvalitnější

Odkazy
https://www.facebook.com/Maver-CZSK-1841725666046972/
http://www.maver-fishing.cz/

O značce
Výrobce: Maver, Itálie
Dodavatel: František Hanáček, f.hanacek@seznam.cz, +420 777 948 274

O autorovi recenze: Martin Maťák rybaří od roku 1985. V roce 1996 vytvořil MRK.cz a dodnes je jeho spolumajitelem a šéfredaktorem. Je autorem mnoha článků a rybářských videí. V letech 2012, 2013 a 2016 vyhrál I. Ligu LRU - feeder.

 

Autor: Martin M. dne 30.5.2017

Hodnocení uživatelů

N černásmrt - ® St 31.5.2017 0:55:14

Tenký, lehký, rychlý

Přesné nahazování

Silová rezerva i pro větší ryby

Špičky jsou levné a zaměnitelné s řadou Diamond

Zpracování některých detailů není nic moc

Mám Skyline 3,9m/100g, medium-heavy prut který s přehledem odhodí i plné 70g krmítko, přitom je pořád dost jemný i na návazce 0,12mm, váha prutu v 3,9m je pouhých 220g (váženo), poměr cena/výkon je vynikající.
N Suicide - ® Út 30.5.2017 21:46:00

Lehounce a přesně nahazuje krmítka i menších gramáží

Pěkný blank

Celkem levné náhradní špičky

Některé konce špiček se musí dobrušovat aby padly do 3 konce dílu.

Je to super prut za hodně dobrou cenu. Vlastním 2 feedrove pruty od Maveru jeden je již více zmiňovaný Diamond o kterém už není třeba mnoho psát. Ale pokud uvažujete o koupi hodně podobného prutu jako je Diamond ale nechcete za prut dát tolik peněz jako za zmíněný Diamond tak pro Vás Skyline bude určitě skvělá volba. Dvě z předností těchto prutů jsou opravdu skvělé nahazovací vlastnosti a zároveň zdolávací akce. Než jsem koupil pruty Maver tak sem myslel že mě bude dlouho trvat se naučit techniku a hlavně přesnost nahazování;-) ale teď jsem spokojen a myslím že bude každý kdo si vybere jeden z těchto špičkových prutů.

[ Vstoupit do diskuse - 2 reakcí ]

Co je nového - všechna témata
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniRidgeMonkey novinky 2019

Za 149
Na skladě kompletní nabídka firmy RidgeMonkey včetně novinek jako kbelíky, Gorilla boxy, Choppa kráječ, čelovky VRH300, VRH150, bižuterie a mnoho dalšího, co není hned, je nejpozději do druhého dne u nás

akce, rybareniPouzdro Fox Specialist Quiver AKCE

Za 1.330
Skvělá taška na tři pruty a příslušenství, vnitřní centrální kapsa pro uložení deštníku, nebo "brolíčka" Dvě vnější kapsy na vidličky a podběrák Prostor na tři individuálně uložené pruty


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...