Povodeň nepřežily tuny ryb, teď pod přehradou zapáchají
Diskuse k bleskovce Povodeň nepřežily tuny ryb, teď pod přehradou zapáchají
Chcete se tu ještě dál hadát ? Myslím, že to nikam tady nevede. Více ne = zamčení
A) ANO29%
B) NE71%
Od 17.6.2013 hlasovalo 45 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NJBpivosaj - Profil | St 19.6.2013 5:49:29
NF.T.M. - Profil | Út 18.6.2013 21:52:37
Nkožich007 - Profil | Út 18.6.2013 21:24:30
NF.T.M. - Profil | Út 18.6.2013 21:20:11
NFRANK71 - Profil | Út 18.6.2013 16:13:10
Ndandakl - Profil | Út 18.6.2013 14:50:51
NBosanac - Profil | Út 18.6.2013 14:29:00
Zvykej se jestli chces komunikovat s pravovernym .
NMrknato - Profil | Út 18.6.2013 13:55:17
NMrknato - Profil | Út 18.6.2013 13:39:19
Já si myslím, že se nehádám, v diskusi píši své názory a hrubosti na mou adresu neoplácím, to je uličnictví?
Jsem členem ČRS, který má nějaké poslání, cíle a měl by respektovat zákon a vyhlášku. To je pro mě základ. Kapr mi nevadí, ale je ho všude dostatek, není pravda, co se psalo iniciátory petice K70, že velcí kapři z revírů mizí, což dokazují ti, co z lagun převáží velké kapř.
Problém svazu je zcela někde jinde, než v rybách, které uvízly mimo revíry a z 99% to jsou kapř. Problém je s pstruhovkami, menšími toky a pokud jsme jeden svaz, měli bychom řešit problémy podle důležitosti, ne podle toho co si kdo prosadí a vyřve ..... Proto je mi proti mysli, když by se ČRS zabýval finančně záchranou ryb, které lze snadno a efektivně v revírech obnovit. V případě, že by svaz měl vše v cajku, pak bych se takovému to stylu záchrany nebránil, pouze s upřesněním, kam tyto ryby umístit. Někde jsem četl, že v jižních Čechách to vypláchlo stovky rybochovů a pak tedy tito kapř nejsou uživatele revírů a pak ani členů svazu......
Bylo by normální tyto ryby jim vrátit a když to tak počítám, tak teď už budou vlastnictvím majitele pozemku, kde se nachází laguny......
NMrknato - Profil | Út 18.6.2013 13:19:23
Nšmudla007 - Profil | Út 18.6.2013 12:59:48
Kdo včil nezachraňuje tak nebude mít právo tam vylehávat... tak je to aspoň hystericky podávané.
Paradoxně v situaci kdy rybama řeky přetékají díky vyplaveným rybníkům soukromých subjektů. Navíc se narušuje přirozený výběr nejsilnějších jedinců, kteří vydrží i v té laguně do dalších záplav a zplodí nové odolnější potomstvo další generace. Ono je prostě hodně pohledů na stejnou věc. Proto je svět barevný a ne černobílý.
NRST - Profil | Út 18.6.2013 12:36:00
Víš vážený kolego jsem ze střední moravy s povodněmi a likvidací škod po nich mám jisté zkušenosti, ryby jsme zachraňovali jak v r. 1997 tak i v 2010, vždy jsme nechali udělat z čerstvě uhynulých kusů rozbor na cizorodé látky a schválně víš s jakým výsledkem?? ryby byly v naprostém pořádku a nevykazovaly žádné opakuji žádné známky kontaminace. A víš proč je to v celku prosté při povodních je několika násobně větší průtok v řekách a ten případný odpad rozředí tak, že je voda až na zákal ve výsledku čistší, než za standardního průtoku, kdy se do ní uvolňují jedy uložené ve dně řek z dob minulých. A pan MRKnato může otevírat oči tak maximálně tomu kdo nemá páru o zákonech a navazujících předpisech , ano nepopírám občas se stane a v některých věcech má pravdu, ale bohužel jen ve velmi malém procentu případů... jinak fabuluje a mlží.
Osobně si velmi vážím lidí co se třeba na vlastní pěst pustí do záchrany jakéhokoliv živočicha, ryby nevyjímaje.
NBosanac - Profil | Út 18.6.2013 12:33:55
Nčertice bertice - Profil | Út 18.6.2013 12:31:35
NPrchlajs - Profil | Út 18.6.2013 12:30:28
NPrchlajs - Profil | Út 18.6.2013 12:23:14
NBosanac - Profil | Út 18.6.2013 12:22:37
každý máme nárok na svůj názor a to i pán který žije v době ještě za krále klacka ale neberu mu to ale taky nenechám aby se do mě a do nás všech navážel, to mi vadí.
Vy se taky nenavazejte a neurazejte ostatni . To mne vadi .
Nšmudla007 - Profil | Út 18.6.2013 12:21:52
Buď je ryba z laguny kontaminovaná a je třeba ji ekologicky zlikvidovat .. nebo je zdravá a v pořádku a je teda možný ji pustit zpátky do revíru nebo vyudit. Kapraři nadávají lidem co kapry sáčkují a odnáší .. a přitom de fakto ohrožujou zbytek rybářů , ryba se v revíru asi dekontaminuje sama od sebe.
Tradicí je vyplavené ryby slovit a spotřebovat, je to i v zákoně že vyplavená ryba je majetkem vlastníka pozemku. Vracet tolstolobika,sumečka amerického do revíru je "neprozřetelné".
Nčertice bertice - Profil | Út 18.6.2013 12:08:21
Nšmudla007 - Profil | Út 18.6.2013 11:49:13
Není špatné občas nějakou rybu ulovit zabít a sníst, ryba není hračka. Čím víc pouštěčů, tím víc ryb masaři budou muset odnést aby byla rovnováha.
Kopáním do Mrknata si nepomůžeš, přemýšlej a třeba pochopíš co proč píše. Chytám i na samosek, dokud to není zakázaný, akorát teda pouštím jenom když se mi chce.
Nborecrybář - Profil | Út 18.6.2013 11:44:04
pane mrknato běžte s těma vašema stupidníma kecama někam jinam (nechci porušit kodex) kamkoli vlezete jen rozdmícháváte nenávist a sortujete lidi, nikde jsem nečetl a nebo neslyšel od vás něco k věci. jste podle mne jen zamindrákovanej (kodex) kterej si tady řeší nějaké své komplexy!!!!!!!!! každou diskuzy dokonale poděláte.
Nčertice bertice - Profil | Út 18.6.2013 11:39:30
Nčertice bertice - Profil | Út 18.6.2013 11:32:24
N1568 - Profil | Út 18.6.2013 11:29:11
Nculi2 - Profil | Út 18.6.2013 11:25:22
Nšmudla007 - Profil | Út 18.6.2013 11:20:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
kdo chce v menším měřítku přeměnit mrtvoly recyklací na krmení tak sem viděl na rybníčkem zavěšený pletivový kruh..na něm leželo zvířátko RoadKill(kočka-zajíc) ..no a červíci padali dolů do vody kde je sbírali pstruzi.
Mrtvola v přírodě není odpad , ale matroš a živiny. Tu chvilku co to smrdí se bude muset vydržet, i červík je příroda a červík taky chce něco žrát.
Culi2, čertice- než něco kydnete tak zkuste použít mozek. Kapr má neblahý vliv na mozky lovců kaprů, a přitom je to jenom Omega3 s šupinama.
Nculi2 - Profil | Út 18.6.2013 11:05:41
NJBpivosaj - Profil | Út 18.6.2013 11:04:50
NPstruh27 - Profil | Út 18.6.2013 10:57:53
Nčertice bertice - Profil | Út 18.6.2013 10:55:43
Nculi2 - Profil | Út 18.6.2013 10:50:31
NCarpHouser - Profil | Út 18.6.2013 8:24:27
NRST - Profil | Út 18.6.2013 8:18:00
P.S. S tou formou to mezi námi není nic moc, mohl bys už vymyslet něco nového, opakuješ se pořád do kola což přestává být zábavné:-))
NMrknato - Profil | Út 18.6.2013 7:57:26
Nčertice bertice - Profil | Út 18.6.2013 7:38:52
NMrknato - Profil | Út 18.6.2013 7:16:41
NMrknato - Profil | Út 18.6.2013 6:45:16
To, co činí spasitelé kapře ohrožuje ostatní rybáře, zvyšuje riziko onemocnění ... lidí. Zachraňuje někdo pstruhy, lipany, parmy, na výše položených revírech tímto způsobem, za takovéto MRKmedializace? Odpovědí je několik, to by mohlo být předmětem ankety, co myslíš?
Nčertice bertice - Profil | Po 17.6.2013 23:35:06
Nčertice bertice - Profil | Po 17.6.2013 23:27:43
NF.T.M. - Profil | Po 17.6.2013 19:51:02
Nfikusák - Profil | Po 17.6.2013 18:42:16
N1568 - Profil | Po 17.6.2013 18:39:40
NEfis9 - Profil | Po 17.6.2013 17:48:50
NEfis9 - Profil | Po 17.6.2013 17:05:27
N1568 - Profil | Po 17.6.2013 17:02:58
NEfis9 - Profil | Po 17.6.2013 16:56:09
N1568 - Profil | Po 17.6.2013 16:50:23
NVL.K. - Profil | Po 17.6.2013 16:36:30
NŠámik - Profil | Po 17.6.2013 12:29:57
Nšmudla007 - Profil | Po 17.6.2013 12:08:00
Když kontaminovanou rybu vysadí někdo zpátky do řeky, někdo ji chytne a sní tak je pak taky kontaminovanej nebo ne?
" Zachraňte kapry před vidlemi :) BubuKuku (c) "
Povodeň, Vidle a udírna, to jde k sobě jak Baťa s dřevákama. (c) já
Nculi2 - Profil | Po 17.6.2013 12:02:56
Nculi2 - Profil | Po 17.6.2013 11:57:42
Nculi2 - Profil | Po 17.6.2013 11:55:21
prijedete vsichni a stema udajnyma nemocnyma rybama se vsichni fotite to je potom slavy
N1568 - Profil | Po 17.6.2013 11:49:54
Nculi2 - Profil | Po 17.6.2013 11:46:10
N1568 - Profil | Po 17.6.2013 11:31:56
NPstruh27 - Profil | Po 17.6.2013 11:14:15
Doteraz spomínam ako som veľakrát prenášal z vysychajúcej kaluže žubrienky (pulce) do močiarov, ako som vyťahoval žaby popadané do betónových skruží, ako som do podberáka chytal ryby vyplavené veľkou vodou do kaluže a nosil ich spať do rieky, ako sme ponachádzali na ulici vyhodené psi, doniesli ich domov a cez inzeráty im našli nových majiteľov. Sú to krásne spomienky a človek má dobrý pocit že pomohol v núdzi živému tvorovi a urobil dobrý skutok a je jedno či to bol človek, pes či žaba.
Ndandakl - Profil | Po 17.6.2013 11:12:31
Jinak velký obdiv klukum který zachranuji ryby ve vlastnim volnu a za vlastní penize.Velice se se před nimi klaním!!!
Červené karty: 1568
Kde to žije - všechna témata
0:14NLov pod jezem v letních vedrech? 10
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 3
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNRybáři vs ochránci přirody 86
ČtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....











