MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Diskuse k článku: Jak vzniká háček

Diskuse k článku Jak vzniká háček

Autor diskuse: TWIN 69 ®26.4.2012

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 22:48:55
Sintrix >> já měl vel. 8 a 10 praskalo to jak ve svěráčku a na rybě nad 35 cm
N Sintrix - ® So 28.4.2012 21:43:51
Brčál - už nikdy Mic >> Ahoj. Mám jen dotaz na velikost háčků, které praskaly.
Já používám maximálně 8 v níže uvedených typech. Můžeš mi říct velikost(jestli víš i typ) ? Dík.
Je to pro mou potřebu, abych testnul než koupím víc.
N Anýzový dědek - ® So 28.4.2012 20:27:57
Brčál - už nikdy Mic >> to nevím nejsem hmyzák,,..))
N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 20:09:35
Anýzový dědek - 28.4.2012 19:49:26 - já vždy zkoušel na mušky. Dál nevím. Kdysi jsem používal trojháčky a dvojháčky s prošívací jehlou. Jen na trhu nic jiného nebylo :-)
N Anýzový dědek - ® So 28.4.2012 19:49:26
Brčál - už nikdy Mic >> tak já dostal nejprve pár vzorků a jelikož tady tyto háčky moc známy nebyly, tak jsem je podrobil důkladnému testu u vody.Mám na mysli háčky na feeder. M-art je o poznání tenčí než mnou používané Awashimy Blade hook vel. 6 a 8.a vydrýí stejně ostré i po zdolání 23 kapříků do 60 cm.
Žádný zahnutý hrot dovnitř jako mají Awashimy. Myslím si že se o hodně zlepšila kvalita.
Na podmínky v jakých jsou vyráběny, prostě nesrovnatelné. protože čínské a jiné háčky jsou drahé hlavně kvůli DPH, ale jejich kvalita je občas taky dost pofidérní,
Párkrát jsem koupil oslavované ownery a lámaly se jak třísky.
N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 19:37:43
Anýzový dědek >> není to jen v drátu.Někde jsem četl že mají nový a dokonce dostal vzorek :-) časopis Muškař (nakoupil toho za pár peněz a vše k h...), pak na jedné akci sem je viděl představovat háčky dostal vzorek, zase nový drát a stejný výsledek. Minulý rok jsem tento háček dostal od kámoše zase jako vzorek rychle sem zašel do Tabáku a koupil i trochu vyloupil :-D pár Rybářství :-D ( tím se všem omlouvám kdo nedostal k časopisu háček) zase se lámal jen to už nekupuji nemám zapotřebí přijít o pěknou rybu kvůli háčku nebo se nervovat že to znovu prasklo při vázaní a to máš mušku skoro celou hotovou.
Pokud ten podnik neopustí člověk, který to tam kalí, nevymění mašinu která to ohýbá a další úkony k tvorbě háčku tak je to háček na malou rybu a v globále vyjde dráž než hák za 6 kč.
N Anýzový dědek - ® So 28.4.2012 18:45:34
Brčál - už nikdy Mic >> nic proti tvým zkušenostem, ale měl jsi háčky od M-Artu z poslední doby?
Já ano a musím říct, že vyrobit kvalitní háček v ceně 1,80Kč/ks se vidí málokde.
Je pravdou, že se lámaly, ale tento nedostatek si myslím výrobce odstranil nákupem kvalitních prutů oceli, takže lámavost je snížena na úplné mimimum.
N Brčál - už nikdy Mic - ® So 28.4.2012 17:28:17
M-Art jsou levné háčky, které se rády lámou jak v obloučku i u očka, tento stav je od počátku a to je zkouším min.15let a vždy dopadnu stejně. Je jen zajímavé že kromě Zemana - které se taky lámaly, je tam dělal i Hanák, Hends teď už ne a nikdy se nelámaly a Šiman je tam dělá taky Skalka hook a vždy je pošle panu Skalkovi na dodělání. Některé M-Art mám ještě doma.
Používám háčky - Hends, Hanák, Gamakatsu, Varivas, Timco a Dohiku :-D
N TWIN 69 - ® So 28.4.2012 15:51:16
Barbusek >> Mě by ta výroba v Brazílii zajímala.Na zbytek Ti odpověděl kolega Sintrix.Můžu Tě ubezpečit,že kdybys viděl výrobní podmínky v Asii,tak bys zvracel.Já je viděl a není o co stát.
N packa - ® So 28.4.2012 7:08:52
ryba domácí >>koukl jsem se na kartu- jestli je to tak tak se taky omlouvam
N Kocháč - ® So 28.4.2012 6:02:06
sadraj >> soráč
N ryba domácí - ® Pá 27.4.2012 22:17:47
Kocháč >>Sadraj není mongol. Kdybys četl některé jeho příspěvky, věděl bys, že jde spíš o jeho nemoc. Bych se mu asi nesmál.
N packa - ® Pá 27.4.2012 21:53:58
sadraj >> promin možna to je únavou ale nějak nerozumim řeči tvého kmene-že-by mistni dialekt?
N sadraj - ® Pá 27.4.2012 21:47:37
Nazdar jem mne tak napadlo cokdyby nekterý z mnistnich rejpalu nebo z tech comaji sdoma hačky které se už nevyrábeji a chráni si je jako oko v hlave zkusili jedne nebonekolik jimi osvedčených a nevyrábených druhů od již zemřeleho maleho výrobce zkusil poslat vurobvi do budejovic s tim že by byl zajem vyrobit zkušední serii taohoto fruhu a výrobve by po zdokumentovaní a připravce podkladu pro výrobu tomu kdo tma ten vzor zasla posla jeho drahocený original zpšt , Třeby by se podařilo podpořit nove vznikajicí starou českkou formou a obohatit jeji vyrobunocými druhy dlouhodobe lety zkoušenými typy háčků které nasim předkum vyhovvyly a najednou se přestaly vyrábert vyrobce by vyrobil třeba zkušebni serii 500-1000 kousku a polal je mezi lidi k testovaní a nebo svým testarum a výroba nových starých druhů háčku by se uchytil a opět bychm jakostát byli v nečem jedinečníé nežli pomlouvat a vychvalovat činu a podobně , přeijen je to domaci vyroba a když se podivate na cenu kusu hačkus DPH na jejic h cenniku tka je to vlastne zastejnou cenu za kus skoro u všrcvh vyrobku krom hačkuna jigyx a 2 a 3 hačku což je pochopitelné ale daly by se vyrábet i tvary ktere zatím ve výrove nejsou kdby onebyl zajem , myslim ež upravit vačku kolem které se bude koneřný tvar háčku ohýbat a podobneých par mališkoxi by nebyl až tak veliký problem když se podivate jeký sortiment je forma schopna vyrábet již dnes a v kolika ktarech a rozmerech tka udelat o nbejakuch 10 tybu navic je te nnejmensi probem Je ale potřeba vedej konkretní tvar hačku a tloušku dratu a podobne přimo tvar a na to foto nestačí je potřeby mit konkretni kus v ruce aby se podle nej nechalvyrobit prototyp a potom rozjet zkušemi výrobu ,

CO to nezkusit tímhle smerem namisto poporovaní číny thajvanu apodobnych zemi ikdyž maji autoaty ale cenove se to omcc neliší a kdyžse podivam jak nekteříprofdejci jsouschopni profavat kusove jářek napřiklad i za 7-9 korun a to haček nic mocckterý z činy koupí za pár haleřu tka bychradeji kupoval háčky domací výroby kde je mohu ihned připominkovat když vim kdoje vyráví a tem muže ihned reagovat na připoninky o ostrosti uhlu busu a podobne a zboží vylepeovat podle zjistšných poznatků z praxe l Když se jejic h vyrobky prodavaji povetsinou do zahranicí je to naše ostuda vyvážet vlastni vyrobky a dobvažet lebvne a buh vi jak kvalitni čunty m od nekud z 3 zemi když je mužeme varábet doma a panize z vyrobby a prodeje zustanou v česku aneodputuji mimo nás .
N Sintrix - ® Pá 27.4.2012 14:35:04
Barbusek >> Byl jsi se podívat do M-Art Kovo ? Já ano.
Provedli mě částí výroby. Netvrdím, že jde o mamutí podnik. Spíš malá továrnička.
Rozhodně ne manufaktura. A také háčky nejsou prioritním výrobkem.
Že je nikdo nezná ? To bude pravda .
Domnívám se, že část jejich produkce je přebalována do jiných obalů a za jiné ceny.
Jejich nedostatkem je malý velikostní výběr. Zkoušel jsem háčky i jiných českých výrobců.
Postupně se od nich odkláním. Zůstávám u M-Art Kovo. Jen u malých, nebo speciálních, háčků hledám jinde. Podotýkám, že kupuji jen háčky muškařské. S ostatními nemám zkušenosti.
Mám zásoby ješte ze staré éry.
N Barbusek - ® Pá 27.4.2012 12:28:04
TWIN 69 >> pak by to měl být článek s názvem - Jak vzniká háček v české manufaktuře..., protože takle se háčky v moderních podmínkách nevyrábějí. (Ostatně známost a oblíbenost značky toto jen dokládá.) Informační hodnota článku tedy diskutabilní. Taky by tě asi nezajímalo, jak se dělají vyběhlé typy Volkswagenu v Brazílii, nebo jo?
N mildas - Quinn - ® Pá 27.4.2012 9:29:39
TWIN 69 >> Ne, ja tam nebyl. Az mi dojde knapek, nakoupim vic druhu a vyberu. Snad.
N TWIN 69 - ® Pá 27.4.2012 7:08:20
mildas - Quinn >> To je rozumný brát toho víc.Vím že dodává i do Polska a tam jsou s jeho háčkama spokojení.Díval jsem se v Brně na háčky Hends na jejich stánku.Jejich si nezkoušel?
N mildas - Quinn - ® Pá 27.4.2012 7:04:57
TWIN 69 >> Ze nestiha mi nevadi. Ja si klidne pockam a pak toho vzdy kupuju dost naraz, abych mel rok nebo dva pokoj.
N mildas - Quinn - ® Pá 27.4.2012 7:02:47
TWIN 69 >> Nedela. Nebo alespon ne vsechny. Tedy na podzim to rikal.
N TWIN 69 - ® Pá 27.4.2012 6:59:20
mildas - Quinn >> Já jsem v pohodě.Každý má právo na kritiku a třeba se z ní výrobce poučí.Jinak Knápek dělá háčky sám.Akorát toho má hodně a někdy nestíhá.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka Gumy Prorex!!! Skladem!!

Za 20
Nový DF Classic Shad absolutně přesvědčil náš tým testerů okamžitě v průběhu první testovací fáze – obzvláště proto, že jsme chytli spoustu štik a candátů hned od začátku testování a to jen díky této nástraze.


akce, rybareniPelzer Executive Double Rod Sleeve 12ft

Za 1499
Kvalitní pouzdro na 2 pruty 12ft vč. navijáků. Extra silné polstrování, špička i spodek pouzdra jsou vystužené všitým plastem proti poškození choulostivých částí prut, extra velká kapsa na navijáky typu "long cast", neoprénové držadlo, celorozepínací zipy po celém obvodu pouzdra


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBY-RYBIČKY RYBY-RYBIČKY

Říčany, Černokostelecká 2205