- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
NP Podyjí a Dyje č.13
Jak se na to díváte vy?
Jezdíte někdo muškařit na třináctku?
Vadilo by vám přijít o pstruhový revír na Znojemsku?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
zabadak - Profil | Čt 7.6.2018 15:21:59
tarantule - Profil | St 21.9.2011 20:41:14
YAriman - Profil | Ne 11.9.2011 20:52:21
jepice - Profil | Út 6.9.2011 21:07:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Tu vodu dobře znám, má slušnej potenciál a rozhodně bych se nezlobil, aby onu vodu na 2-3 roky zavřeli a mezi tím stříleli kormorány a plašili volavky, které se tu poslední dobou také přemnožily. O potavu ryby skutečně nemaj nouzi, větší kvanta chrostíků jsem nikde jinde než tam v životě neviděl.
Po hájení bych nechal tuto vodu v kompetenci NP Podyjí, která by prodávala jen určité množství povolenek. Mohli by se vzít jen třeba 2 potočáci za rok, povolená jen moucha. Ale je to jen můj názor. Hlavně tam toho potočáka a případně i lipana nasadit...
Ještě před 4 rokama se na tý vodě dalo krásně zachytat. Když to šlo, tak člověk bez problémů vysušil i za pár hodin 30 potočáků a všichni se motali kolem 30-33cm (Márfič by mohl vyprávět).
Ale já tomu vlastně vůbec nerozumím.
Mates PB - Profil | Út 6.9.2011 20:43:27
Moudrá kniha povídá, že zastoupení lipana ročně v obsádce kolísá více než třeba obsádka PP, bo lipan se odlišuje svými nároky.
V období vydání moudré knihy se píše o povodí Dyje, že v tomto úseku se vyskytují kapitální lipani okolo 500mm. Tyto vody lze považovat za výborné lipanové vody, bohužel se nachází v NP v pohraničním pásmu a jsou nepřístupné.
Pro zajímavost je tu roční délkový přírůstek, třeba na Svratce (Lusk 1975) 1 rok - 137mm, 2 rok - 242mm, 3 rok - 300mm, 4 rok - 337mm, 5 rok - 355mm, 6 rok - 358mm.
Je tu několik řek a přírůstky jsou různé u některých revírů mají 4 leté ryby už 40+.....
Zdroj: Lipeň, Lusk - Skácel 1978
XAXAP - Profil | Út 6.9.2011 16:22:41
Řízek 29,76 - Profil | Út 6.9.2011 15:26:23
kakr - Profil | Út 6.9.2011 15:18:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Sekundár to je, ale ryby jsou za těch více jak 70 let co Vrancl stojí patřičně aklimatizovaný.
Duhák a siven je NP zapovězen, zbývá jen potočák a lipan.
Je to abnormálně úživná voda, když obrátíš šutr, tak je obalen chrostíky. Ba i vranka se zase objevila, ale se salmoidy je to více než bídné.
mildas - Quinn - Profil | Út 6.9.2011 15:09:45
iwanhoe - Profil | Út 6.9.2011 14:35:07
je to hezká voda, ale že je jaká je, tzn. vhodná pro vygranulené nasazence a dobře platící lovce asi někomu vadit nebude
bez love tam ryby nebudou nikdy a buď se bude za love sadit nebo tam bude národněparkovné a trvalé nic moc
to asi některým ochranářům jistě vadit nebude, ale když už jim někdo dosadí hafo ryb, tak se jistě přiuživí i nějakej párek vyderjen nevím co by na to rakušáci, ti vám nedovolí ani vstoupit z jejich strany do vody (jepičák by mohl vyprávět) a o rybáře navíc myslím ani moc zájem mít nebudou .-/
díky přehradě to asi má jen blbá či blbější řešení tož uvidíme ..
Jarda Š. - Profil | Út 6.9.2011 13:58:36
kakr - Profil | Út 6.9.2011 13:41:21
Revíry o kterých je řeč, D14 a 13 ležely od roku 1948 v hraničním pásmu, kde nebyl přístup a ryby se nelovily a na D13 ani nenasazovaly. Jen část revíru D14 byla pro obyčejné rybáře přístupná. a tam se také zarybňovalo, mimo jiné i duhákem a sivenem.Nějaké znečišťování a úpravy toku se v této lokalitě nekonaly. Po roce 1990 to byl rybářský ráj. Ale už není.
Dnes po opakovaných náletech kormošů se potočák 30+ vyskytuje tam 1ks/1km toku. Lipan vymizel téměř úplně.
Jarda Š. - Profil | Út 6.9.2011 11:12:26
Mates PB - Profil | Út 6.9.2011 11:12:14
xmac - Profil | Út 6.9.2011 11:05:58
xmac - Profil | Út 6.9.2011 11:04:13
Pike - Profil | Út 6.9.2011 10:58:53
Chtěl jsem Xmacovi napsat, že při hodnocení je nutné brát v potaz i další faktory, třeba členskou základnu. Jinak ještě před pěti lety či sedmi, bych bez problému na některých revírech v klidu mohl odnést docházku či docházku povolený limit lipana a to v délce 35cm +-.
Ale neodnesl jsem žádného. Stejně tak pár dalších kamarádů. V roce 1988 by mne to třeba ani nenapadlo a bral bych co se dalo, protože nebyl internet atd.
Prostě těch faktorů je mnoho. A ani ti kormoráni nebyli, tackles se změnilo atd. Čert ví, co udělala nymfa a vybití některých generačních hejn.
kakr - Profil | Út 6.9.2011 10:48:26
Zkus se kouknout na -http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=850
šedesátá léta tam jsou, sice jen z Moravy, ale platí obecně. Co se týče prodaných P povolenek, tak dnes se jich prodává méně než před 40 roky.
A v létech 80tých nenavštěvovali P vody kormoši.
Jarda Š. - Profil | Út 6.9.2011 10:46:53
Pike - Profil | Út 6.9.2011 10:37:04
xmac - Profil | Út 6.9.2011 10:34:12
strejka - Profil | Út 6.9.2011 10:12:56
Spíš než odnesené ryby by mělo být kritérium počet docházek resp. prodaných povolenek na den, ale to je jen podotek. Možná to tak bude a zadavatel má jen nepřesné informace.
Mates PB - Profil | Út 6.9.2011 9:42:54
Mates PB - Profil | Út 6.9.2011 9:41:46
kakr - Profil | Út 6.9.2011 9:41:36
Omyl kolego, chyťapusťáctví je mnohdy horší, jako masajství. Záleží na rybolovcích...
kakr - Profil | Út 6.9.2011 9:33:30
Cena povolenky musí pokrýt náklady stanovené zarybňovacím plánem, včetně doprovodných nákladů. Co když bude revír vyhlášen jako chyť a pusť?
meteor - Profil | Út 6.9.2011 9:22:24
Mates PB - Profil | Út 6.9.2011 9:20:43
http://www.blatenskaryba.cz/ziveryby.php mrkni na kilové tržní ceny ryb. Na to prostě 8 stovek nestačí.
meteor - Profil | Út 6.9.2011 9:09:19
IMHO masachtiví soukmenovci na soukromák za ty peníze nepůjdou, když tě roční povolenka (MP krajská MRS) vyjde na 800,- Kč plus brigády (a nějaký ten poplatek). A potenciální množství odneseného masa za rok je tak lákavé...
Asi nejvhodnější by bylo zdražit povolenky a nějakým způsobem je rozdělit podle (potenciálního) množství odnesených ryb. Samozřejmě CHaP povolenky by stály nejvíc :-)
Kde to žije - muškaření
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoO muškách, umělých 34433
. . . Poradna: Muškaření 3850
. . . Galerie muškařských navijáků 602
. . . Kdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . Bambusák a vyroba 797
. . . Kúp si svojho kormorána 2007
. . . Muška splávek - Dry dropper rig 22
. . . Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . Muškaři a bigbít 7854
. . . Muskareni v Gronsku 2
. . . revír Hořima 68
. . . Muškaření začátečnické vybavení 39
. . . Muškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










