MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Považujete za potrebné dlhodobo vnadiť pri love kaprov na rieke?

Na rieke lovím kapre asi 5 rokov a domnievam sa, že úplne postačí mierne zakŕmiť pred samotným lovom, pričom dlhodobé vnadenie nie je potrebné, resp. nemá zásadný vplyv na úspešnosť lovu. Aký máte názor?

Autor diskuse: Michal Mišík
Zařazeno do: kaprařina - nástrahy, návnady, 24.4.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N P.J. - ® Pá 25.4.2003 22:34:18
Záleží na šířce řeky,vytypování správného místa,dostatku tvého času/pokud máš možnost se dostat k řece každý den/,zakrmovat nejlépe na 2.místa,jestli-že je to možné.
Takto jsem úspěšně lovil kapry na Odře 6 před 20.lety.Do 10-20minut jsem měl odchytáno velice často,pokud jsem kapra urval či poplašil,přecházel jsem automaticky na záložní stanoviště.Vnadil jsem bramborem,ale chytal jsem na hrách,rohlík.Jinak záleží v jak dlouhém pásmu se kapří hejno pohybuje,což znamená kolikrát můžeš zaznamenat průjezd kaprů třeba za hodinu.
Ale jak píše Michal Mišík ti kapři tam musí být.
Nejlépe je hejno vypozorovat,jaké má zvyky a jak dlouhém úseku řeky se pohybuje,pak vytypovat vhodné místa k lovu a zakrmovat,nejlépe pravidelně
v určitou hodinu.Kapři najíždějí pravidelně na stanoviště plus mínus pár minut/pokud je nic nevyplaší/.Můžeš si podle nich řídit hodinky.
Tyto zásady platí pokud se nezmění počasí,stav vody či stanoviště kde lovíš.
K tvé otázce-dlouhodobým vnaděním urychlíš uspěšnost lovu.
N siro Pá 25.4.2003 6:50:36
Mam podobné zkušenosti jako piškotus.Na Vltave projíždí ryby velkou plochou a než najdou naše místečko tak to chvilku trvá.U menších říček je to o tom najít stanovište.
N Michal Mišík Čt 24.4.2003 20:20:41
Moje skúsenosti sú skôr také, že kapre je potrebné nájsť a potom dlhodobé vnadenie nie je potrebné (samozrejme na tomto mieste nie je ani na škodu). Ak sa na danom úseku kapor nevyskytuje, dlhodobým vnadením ho nestiahnem na svoje miesto.
N Carpion - ® Čt 24.4.2003 9:42:34
Mé poznatky z Dyje jsou:více krmemí a stačí krmit 3dny a pak hurá na ně.
N Piškotus - ® Čt 24.4.2003 6:55:58
Podle mne záleží na velikosti řeky a na hustotě obsádkay.Na větších tocích pravidelným krmením ryby naučíš denňe projíždět krmnou plochu.Stačilo jít o 20m jinam a ryby sem tam nenašel.Jen má zkušenost na Vltavské kaskádě.Na klasické řece jako je třeba Berounka mám však stejnej poznatek jako ty,tudíž po zakrmení cca po 5min braní.Možná je to taky druhem a množstvím krmení.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | nástrahy, návnady ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox lehátko Royale XL bedchair

Za 5 790 Kč s DPH.
Extra široká postel XL 208x98cm pevná,stabilní a pohodlná se specielní termovložkou, luxusně vypolstrovaná s velkou nosností, specielní systém nastavení výšky AKČNÍ CENA po registraci ještě nižší DOPRAVA ZDARMA


akce, rybareniSada signalizátorů JRC RADAR CX SET 2+1

Za 4 490 Kč s DPH.
Vybavte se špičkovou a spolehlivou technikou! Nový Radar CX nabízí ve střední třídě vlastnosti signalizačních systémů těch nejvyšších tříd. Tyto signalizátory se zabudovaným vysílačem byly navrženy a testovány v UK a splňují nároky zkušených kaprařů po celém světě. Možno zakoupit i na splátky.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...