MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Feeder v detailu 8 - Závěsy krmítek

31.8.2012 - Redakce

Většina závodníků má své favority, v podstatě používá jen jeden druh průjezdu a prakticky jej nemění. Pokud této své drobnůstce důvěřujete a nemáte s ní problém, asi vás nic nepřinutí, abyste ji měnili. Ale podívejte se pečlivě na věci, které s průjezdy souvisí.


Nejčastěji se používá obyčejná karabinka s obratlíkem

Zřejmě nejpoužívanějším průjezdem, na který se zavěšuje krmítko nebo zátěž, je obyčejný obratlík s karabinkou. Myslím, že tohle je ze všech variant ta nejjednodušší a nejméně problematická, když pominu to, že některé karabinky mají tendenci se otevírat a levné varianty často praskají. Tady si pohlídejte především očko, které je navlečené na hlavním vlasci. Pokud není nijak deformované nebo ostré, je všechno v pořádku. Stává se to ostatně jen vzácně.


Druhou možností je perlička s obratlíkem a karabinkou

Perlička s karabinkou je druhá možnost a také se hojně využívaná. Bohužel je trochu dražší a ne vždycky seženete malou velikost. Jedná-li se o perličku keramickou v dobré kvalitě, není co řešit. Plasty mohou být problematické a vlasec se do nich může zařezávat. Jakmile se vlasec do plastu zařízne, stává se z průběžné sestavy sestava pevná. Možná to hned ani nepostřehnete, protože i tak se s feederem dají ryby chytat dál. Ovšem při velmi opatrném a slabém braní, kdy má každý záběr cenu zlata, se vám to může stát osudným. Proto plastová varianta vyžaduje důslednější a pravidelnou kontrolu.


Levný plastový průjezd s karabinkou

Občas někdo použije i kovové „téčko“. Nic proti tomu, pokud jím vlasec bez problémů prochází, ale v tomto případe to jistě není úplně ideální. Příliš velká styčná plocha znamená zvýšené tření a právě tomu se chceme za každou cenu u průběžných montážích vyhnout. Není to ale nic tragického. „téčko“ se dá normálně použít. Vypadá docela efektně, ale cena je samozřejmě vyšší.

Jestliže se vám přesto tahle varianta líbí, hledejte „téčko“ s krátkými rameny a dobře hlídejte, aby kovová trubička nepoškozovala stopper. Zejména levné varianty mívají poměrně ostré hrany. Kvalitní „téčka“ nejsou levná.


Nejméně používané je tzv. téčko

Některé levnější plastové průjezdy jsou poměrně robustní, a proto nevypadají příliš dobře. Mohu vás ale ujistit, že na funkci to nemá žádný vliv. Jestliže ale více dbáte na estetiku než na funkci, pak se s tím dá jen těžko něco dělat. Hlavně ať vám vlasec klouže v průjezdu co nejlépe. Čím větší tření, tím hůře je záběr vidět na špičce prutu.

Autor: Redakce

Diskuse k článku (15 reakcí)

Přečteno: 13 763x
Průměrná známka: 1.46

Související články

Feeder v detailu 9 - Vlasec na feeder

Možná bude chvíli trvat, než naleznete ten, který vám a vašemu způsobu lovu bude nejvíce vyhovovat

Feeder v detailu 7 - Zarážka

Stopper sloužící jako ochrana velmi důležitého uzlíku na koncové sestavě by měl mít stálé místo ve vaší krabičce.

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka Mikbaits Feeder dip 50ml

Za 69
Zcela nová řada Feeder produktů, díky níž je naše Feeder range zcela kompletní. Feeder dip nejenže pachově zvýrazní vaši nástrahu, ale ještě okolo ní udělá nesmírně přitažlivý barevný oblak.


akce, rybareniFOX Spacák EVO TS Sleeping bag

Za 4455
Pro registrované zákazníky za 4 199Kč Spací pytel EVO TS navržený jako celoroční vám poskytne díky odepínací vnitřní přikrývce špičkový komfort a udrží vás v teple i při nízkých teplotách. EVO TS je všestranný spacák se skvělým poměrem výkonu a ceny.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR – rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.