MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Výtěr mníka jednovousého ...

Kategorie: Všeobecné

Malý náhled k Tachovským, kde třou mníka.

http://www.crsplzen.cz/cz/novinky/75.html

 

xmac - ®, 4.2.2012

Diskuse k bleskovce

N xmac - ® Út 7.2.2012 21:07:04
spekstr >> Jo už to vidím,ty jsi z Moravy, tak to je jiná, tam máte vlastní svaz a koukám, že taky pěkně maskuje .. Stejný šmudlové jak u nás :)
N spekstr - ® Út 7.2.2012 21:01:41
xmac >> bouzel v radu to nemam,mam ho pred sebou a vcera sem ho dvakrat prohledl a nic.samozrejmne at lovi rakusaci treba dinamitem,uvedl sem priklad.kraje reviry uz slovickaris,vis jak sem to myslel. jedno vim jiste ze mnika uz si nedam at mas pravdu ci ne,hlavne ze se to dozvi i ostatni
N xmac - ® Út 7.2.2012 20:44:37
spekstr >> Tak letos už to v řádu máš, co dělají v rakousku a jaké tam mají podmínky je jejich věc ne? Jinak výjimka se nevztahuje na kraje, ale na revíry...
N spekstr - ® Út 7.2.2012 20:34:12
xmac - >> na to ze muj prispevek ani tak nepatri do diskuse vyter mnika,se to docela rozjelo,nakonec snad budem zase o trochu chytrejsi,alespon ja.jeste ohledne toho reviru kde sem chytal neni to tak davno co se tam mohli lovit dravci celorocne,o kus dal Rakousti kolekove z vesela plundruji reku cerenama jake pamatuji snad jen nasi dedove,ani si netroufnu odhadnot rozmer ale metr na metr to urcite neni.jiste neznalost zakona neomlouva, ale v nasem kraji je vyjimka doba hajeni od 1ledna do 15brezna mira 30cm tak to proste je v radu ktery sem dostal k povolence.mnika u nas nikdo nevysazuje.kolegove nemejte me to za zle.
N hering - ® Po 6.2.2012 21:40:36
valcha186 >> Vyjímky na chov mníka nějaké jsou a i na jeho lov.Nemusí to být nutně svázané.
Ono by bylo vhodné na MŽ kdyby ten seznam alespoň jednou za dva roky aktualizovali.A chovali se pružněji.To jaký byl stav rybích společenstev v době schválení dotčené vyhlášky již nyní neplatí.
Nejokatěji je ta zkostnatělost či snad nechuť anebo možná i záměr nic se seznamem ohrožených druhů nic nedělat jasně vidět u Kormorána Velkého.Ten tam určitě nepatří už dávno!
N hering - ® Po 6.2.2012 21:25:10
RST >> Ahoj :-D Bavil jsem se s územním hospodářem a ten mi tvrdil,že změny v BP vázané třeba jen platností pro územní svaz musel předkládat k posouzení/schválení (nevím jak to přesně pojmenovat) na příslušný krajský úřad odbor ŽP potažmo zástupcům MZE na KÚ. A myslím,že si nechávají předkládat kompletní znění BP na každou sezonu.
N RST - ® Po 6.2.2012 11:26:54
Mrak >> No u nás právě není a mnozí si myslí že pokud je v BP uvedeno hájení a nej. l. míra tak ho můžou z vesela lovit........ a to mě celkem s.re. I mi vysazojeme mníků poměrně dost loni jestli se nepletu nějakých 2600 Ks ale jak říkám tu výjimku na odlov nemáme.
N Mrak - ® Po 6.2.2012 11:19:25
RST >> Čau Ferdo nevím jak u vás ale u nás výjimka je.U rybářských revírů,kde je v popisu uvedeno MNÍK,je na základě výjimky KÚ Středočeského kraje č.j.8406/OŽP-10416/03-Sy,povolen odlov mníka jednovousého.Nejmenší lovná míra mníka je stanovena na 40 cm,doba hájení od 1.11.do31.1.U nás na revíru to platí.Mníka vysazuji každý rok a poměrně dost se loví.
N valcha186 - ® Po 6.2.2012 10:37:41
RST >> Dokud je v seznamu ohrožených druhů, tak s tím nic dělat nejde. Musel by se vyškrtnout a nebo by proto musel být doopravdy pořádný důvod na vyjímku. Ve více případech v jiných věcech MZ nedalo žádný souhlas.
N RST - ® Po 6.2.2012 10:27:19
valcha186 >> Asi by i dal, ale myslím že problém mníka je někde jinde než v pouhém udělení výjimky. Dokud je v seznamu ohrožených druhů, tak z větší části platí jeho vysazení EU v rámci svých fondů...... tak proč to tak nenechat vždyť o peníze jde až v první řadě.

[ Vstoupit do diskuse - 30 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNovinka Gumy Prorex!!! Skladem!!

Za 20 Kč s DPH.
Nový DF Classic Shad absolutně přesvědčil náš tým testerů okamžitě v průběhu první testovací fáze – obzvláště proto, že jsme chytli spoustu štik a candátů hned od začátku testování a to jen díky této nástraze.


akce, rybareniTactic Carp Bunda Softshell olive green with drill-bag

Za 3 099 Kč s DPH.
Představujeme Vám novinku od firmy Tactic Carp. Jedná s o perfektní funkční oblečení , která má na svém kontě několik prestižních ocenění v zahraničí.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67