MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Vraťme řekám jejich tvář

Kategorie: Všeobecné

Koalice pro řeky pozvala odborníky z Francie, Švýcarska a Německa, aby představili své zkušenosti se správou a údržbou vodních toků. O seminář projevili mimořádný zájem čeští vodohospodáři – přihlásilo se jich 136 a kapacita sálu je již zcela zaplněna.
http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/v​ratme-rekam-jejich-tvar-zazni-dnes-na-seminari

 

DAVISS - ®, 23.9.2011

Diskuse k bleskovce

N aleš vavřina - ® Ne 25.9.2011 8:38:08
Funkční a přírodě blízké úpravy toků jsou velmi drahé a nelze na nich mít takový "vývar" bokem, jako při stávajícím stylu úprav toků. Přírodně blízké úpravy toků často vyžadují velké množství i ruční práce, opět drahá a "nezajímavá" záležitost.
Za úvahu ovšem stojí zvážit, jaké firmy se do výběrových řízení na provádění těchto prací přihlašují - ty nejsou vybaveny na pomalou, zdlouhavou práci v duchu přírodního stylu, ale výhradně na rychlé provedení zakázky s maximalizací zisku. Jde ale velmi často o nadnárodní firmy a odkud je jejich "mateřská" pobočka? Není to doma kázat pít vodu a v zahraničí (ČR) pít víno???
Bohužel v ČR ani stávající pozemková držba neumožňuje posun koryt řek do přírodně blízkého stavu - pozemky kolem koryt řek nejsou státní, ale soukromé a proč by to vlastníci chtěli? A co míra zastavěnosti okolí řek - prostě často není prostor na realizaci některých opatření. Vůči toku kontrastuje další a další zastavování území vhodnou pro přirozenou inundaci řek - developerské zájmy jsou nad zájmy přírody a úřady tohle další dravcování přírody světí.
Kdo pracuje v odvětvích dále devastujících nebo umožňujících další devastaci naší přírody? My všichni co tu plkáme - takže co vlastně chceme???
N Heatley - ® So 24.9.2011 16:20:39
To jsou jen samé řeči a zkutek utek.Tady u nás v ČR se ale děje úplný opak.Dále se vesele reguluje,necitlivě se kácí veškeré porosty kolem potoků a řek,často naprosto nesmyslně.Koryto se narovná jako nějaký umělý kanál a kolem břehů se nahází tunové balvany,to je přesně současný vodohospodářský stav na našich tocích,velmi však smutný.Nejenže už samotný pohled na takový potok či řeku je velmi smutný,ale zároveň je v takovém toku velmi vážně narušen celý ekosystém v řece,ale i kolem ní.Tohle ale nikdo neřeší,všem je to úplně jedno hlavně lidem,kteří o podobě řeky rozhodují,jejim to úplně ukradené.Řeky jsou dnes mrtvé a z velké části má na tom obrovský podíl,necitlivá regulace vodních toků,ale to je už obehraná písnička na kterou bohužel nikdo neslyší...(přijedte se podívat např.na řeku Jičínku v Novém Jičíně to je opravdu k pláči,udělali z toho vybetonovaný kanál,vykáceny všechno porosty,tak jestli tomuhle,říkají přírodě blízké...a klidně bych mohl uvést i jiné příklady dalších řek...)
N standas - ® So 24.9.2011 0:56:48
b.gun >> náhodou jsem nedávno viděl dokument francouzů o tom jak vrátit řekám pův. tvář.Bylo tam i spousta záběrů na upravené řečiště a co vám budu povídat,nádhera,tůně kolem řeky,meandry,zarostlé břehy a hlavně žádný beton!!!!!
N jaka - ® Pá 23.9.2011 20:11:33
Tak jen doufám, že to nejsou odborníci, jako tady u nás. Občas mi totiž přijde, že o tváři našich řek rozhodují osoby, které znají vodu akorát z kohoutku. Bydlím 50m od vody a to co jsem tady za těch pár let, co jsem na světě viděl, mi už vzalo všechny iluze:(
N b.gun - ® Pá 23.9.2011 19:58:12
By mne zajímalo, co tam chtějí ti čeští vodohospodáři dělat, když u nás razí koncepci "kubík betonu na kubík vody", a někdy i více...

[ Vstoupit do diskuse - 5 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Členská schůze ČRS MO Kladno

Teď v neděli 26. 3. 2017 od 9.00 hodin restaurace RACEK v obci SRBY okr. Kladno.
Holt musíte dojet autem, autobusem, z Kamenných Žehrovic třeba pěšky, ale hlavně přijďte, ať víme co nám výbor...

Rybářská burza v Táboře

V neděli dne 2.4.2017 v době od 8:00 do 11:00 hod se koná ve velké zasedací místnosti ČRS,z.s. místní organizace Tábor v 1. patře budovy Podskalského mlýna (ul. Pod tržním náměstím 369) malá burza...

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
Giants Fishing Spací pytel 4 Season Plus

Za 2199
giants fishing spací pytel 4 season plus


akce, rybareni Daiwa Prorex boxy a tašky

Za 3197
Nová generace tašek Daiwa prorex. Tašky jsou voděodolné a obsahují boxy na nástrahy. Můžete si vybrat ze 4 variant velikostí a provedení.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby - Rybáře Rybářské potřeby - Rybáře

Karlovy Vary, Sokolovská 81