MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Anglie slaví Národní měsíc rybaření

Kategorie: Všeobecné

Od 16. července do 14. srpna slaví Anglie Národní měsíc rybaření.

Cílem tohoto projektu je:
- zvýšit počet sportovních rybářů
- informovat veřejnost o ekonomickém, sociálním a ekologickém přínosu rybaření
- ovlivňovat politická rozhodováních o přírodě s ohledem na důležitost rybaření
- zvětšit rozmanitost rybářů oproti zažitému vnímání, že je to záliba jen pro bílé, neinvalidní muže.

Během těchto dní se koná mnoho lokálních akcí, kde licencovaní rybářští trenéři mají zdarma nerybářské veřejnosti pomoci naučit se lovit ryby.

www.nationalfishingmonth.com

 

Martin M. - ®, 22.7.2011

Diskuse k bleskovce

N xmac - ® Út 26.7.2011 11:54:14
Martin M. >> Jo, jen převést více pravomocí na místní organizace.
N Martin M. - ® Út 26.7.2011 10:12:26
xmac >> prijde mi to hodne podobne dnesni situaci, jen proste zdrazit poplatky za brigady, coz dnes centralne nelze naridit.
N xmac - ® Út 26.7.2011 8:24:41
Martin M. >> Rozdíl je daný zaprvé cenou. Pokud budu jen užívat, těžko to mohu chtít za tisícovku ročně a jiní, aby to odmakali. Navíc by konečně bylo dost peněz jak na profesionální strážce, tak třeba pro hospodáře na plný úvazek, který by se mohl věnovat revíru. V dnešním stavu i člověk s nejlepší myšlenkou bude po práci těžko něco stíhat, i kdyby se rozkrájel. Navíc by to mohl díky tomu být odborník na rybářství. Co se týče práv, proč nemít stejná jako člen, který platí méně, ale účastní se na chodu a úpravách revíru (nemyslím tím jednu brigádu ročně). A hlas na schůzích také stejný, proč ne, když na revíru také loví. Je to podobný systém, jaký by měl vlastně fungovat v současném systému, jen je v nedotažené formě. Sám bych byl možná také uživatelem, vzhledem k času, ale nebráním se platit např. 2 nebo 3x tolik za povolenku, oproti člověku, který bude plnohodnotně fungovat pro spolek. Pokud na to nebudu mít, nebo nebudu mít čas a nevyplatí-li se mi to, tak budu jezdit na soukromé revíry, nebo si pořizovat denní a podobné hostovačky. Člověk by si měl uvědomit, že na žádný koníček nemá právo z ústavy a je jen jeho volba, jak si to zařídí. Pokud budu chtít jezdit na motorce, protože mě to baví, taky když na ni nebudu mít, tak si jí musím odepřít. Když budu chtít střílet zvěř, taky to stojí nejen peníze, ale i čas a námahu. Jen rybáři mají jakýsi pocit, že je všechno za pár korun, bez práce a povolenka by měla být nejlépe za 300 na rok.
N Martin M. - ® Po 25.7.2011 19:50:12
xmac >> a rozdil v pravech a povinnostech mezi nimi?
N xmac - ® Po 25.7.2011 19:31:39
aleš vavřina >> Milý Aleši, nikde nikomu nic nezakazuji a nikde nepíši o nějaké vyvolenosti.Sám se ani vyvoleným necítím... Pokud mi budeš ochoten vysvětlit k jaké klice jsi mě přiřadil, budu jen rád. Nějak totiž na sobě nic takového nepozoruji.

Co se týče mého názoru na rybaření u nás, tak jednoduše by měly být 2 druhy povolenek - "Uživatelská" - to co funguje teď - nikdo nic nedělá a je jen uživatelem revíru a ne členem spolku a
"Členská" - pro ty, co roznesou ryby, přijdou na brigády, budou se starat o okolí a čištění toků a chod organizace.
N aleš vavřina - ® Po 25.7.2011 11:44:29
xmac >> Zase další sobecký WaM zaslepenec - "já můžu a jiní NE!!!!" - skvělé, jedinečné, prostě geniální ... - zcela v duchu jisté MRKařské kliky.
V bleskovce se vůbec nepíše o podmínkách, za nichž by angličtí zájemci o sportovní rybaření tento koníček vykolnávali - ALE hned by každému nevyvolenému odepřel možnost provozovat tento nádherný koníček. Ve své reakci vůbec neřeším podmínky pro provozování našeho koníčku, ty by měly být nastaveny v dlouhodobém horizontu udržitelně. Nemohu ale překousnout drzost s jakou je tak omezený názor veřejně prezentován.
N xmac - ® So 23.7.2011 18:14:38
Nevědí co činí rozšiřovat rybaření mezi masy.

[ Vstoupit do diskuse - 7 reakcí ]

Co je nového (všeobecné)
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNASH Spacák FROSTBITE+ SUB ZERO se slevou 22 % !

Za 3 799 Kč s DPH.
Lehký, měkký spací pytel s vnější nepromokavou membránou. Rozměry: 210 x 88cm, Váha: 4 kg, Termo-fleecová-vložka pro dlouhodobé uchování tepla. Extra prostorný pro optimální a nerušený komfort.


akce, rybareniBoty PROLOGIC Survivor Boot NEW GREEN

Za 1 949 Kč s DPH.
VÝPRODEJ !! Sleva 40% na Boty PROLOGIC Survivor Boot NEW GREEN


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...