MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Průzkum dna a měření hloubky

Ostatní

Sestava pro průzkum loviště před lovem.

  • Kmen: 0.25 - 0.35 mm


Tato montáž se používá pro průzkum loviště před lovem, kdy zjišťujete charakter dna a hloubku vody. Používá se spíše na stojatých a velmi mírně tekoucích vodách. Na řekách je tento postup pro zjištění hloubky nepřesný.
Průzkum provádíte tak, že nahodíte sestavu do vody pomocí silného prutu, necháte vše dopadnout ke dnu a vypnete vlasec. Pak povolujete vlasec apočítáte si, kolik délek jste povolili (např. délku od navijáku k prvnímu očku prutu) než se splávek objeví na hladině. Pak vše zase vypnete, potáhnete olovem kousek po dnu, čímž zárověň zjišťujete jeho charakter (bahno, rostliny, písek, štěrk, pevné dno apod.) podle toho, jak se olovo zlehka či ztuha posunuje a jestli přitom poskakuje nebo klouže... Potom zase povolujete vlasec a měříte hloubku v tomto místě. Postupně si takto tvoříte představu o zkoumaném úseku vody, nebo si to můžete i kreslit pro pozdější použití.

Postup

Potřebujete velký splávek s očkem na spodním konci, lze použít velké štikové splávky nebo speciální markery pro toto použití. Dále těžké olovo alespoň dvojnásobné hmotnosti, než jaký je výtlak splávku. To je důležité, protože jinak se olovo při vyplavávání splávku k hladině či stahování splávku ke dnu může pohybovat a výsledné měření je nepřesné.
Na olovo přivážete kousek vlasce o něco delší, než je délka splávku. Na druhý konec vlasce přivážete velký obratlík nebo nějaké jiné očko, kterým bude klouzat vlasec. Skrz tento obratlík protáhnete kmenový vlasec, pak gumovou kuličku (stoper) a nakonec vlasce přivážete splávek.

Poznámka: tato montáž není vhodná pro použití splávku jako bojky na pomocném prutu, protože vlasec mezi olovem a prutem je veden kousek nade dnem a zdolávaná ryba by se do něj snadno zamotala.

Martin M. - ®, 22.2.2006
Průměrná známka: 1,90

Diskuse k montáži

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]


Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják Ultegra 5500 model 2017

Za 4 050 Kč s DPH.
Nejnovější Black a Shadow Shimano modely XSD/XTD - Nejdůležitější věc JSOU NA SKLADĚ - zasíláme ihned, navíc s DOPRAVOU ZDARMA a novou nejnižší cenou pro všechny zákazníky


akce, rybareniJRC Extreme TX Pod 4 Rods

Za 4 599 Kč s DPH.
AKCE na vybrané stojany JRC


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Grundik - Příbram Grundik - Příbram

Vítejte na stránkách našeho e-shopu, který Vám nabízí široký sortiment rybářských potřeb za velmi zajímavé internetové ceny. Veškeré...