MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK - Stále na rybách

Vedra a sucho: Evropa se chystá na nejteplejší léto za 40 let

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N LaV. - ® Ne 22.5.2016 13:17:58
No Saddáme jak jsi to čoveče poznal... já bych byl raději s menším množstvím "hmotných cetek", ale SVOBODEN a hrd a pyšen na svou nezávislost, ale oni to nejsou ve většině naší spoluobčanííí "štond" pochopit... Na co mi je tisíc cetek a nesmyslů, když jsme tak zregulovaní všemi nesmysly, že už ani regulátoři neví co všechno a jak regulují a potřebují další a další závisláky, kteří jim budou rozebírat která regulace je v rozporu s jinými a proto se "muší" neustále aktualizovat a inoovat a do toho ještě Ty lidi co si vymýšlí, že žádnou regulaci v zájmu "všehomíra" nechtějí....
N Saddám - ® So 21.5.2016 19:28:43
LaV. >> Člověče. Dyť ty bys úplně zvrátil naši uměle a cíleně vyrobenou potravinovou závislost. Ty bys svou doktrínou zabraňovat devastaci našich základních výrobních prostředků. Dobytek, maso,organická hmota.... Fuj. Jak komunistické, jak neevropské.
P.S. Ač léta chemik, původně jsem byl agronom.
N LaV. - ® So 21.5.2016 13:46:50
sázet stromy, ale jen sázet stromy nestačí ja třeba i obnovovat malé plochy mezi obrovskými lány polí s travními pásy úvozové cesty, aleje, remízky a jiné rozčlěňující prvky v krajině naší malé hezké země České ( aby byla takovou jakou ji malovali krajináři v 19.tém století... a vrátit zpátky místo plodin (kukuřice, řepka, ) na spalování pícniny ( vojtěška hluboko koření a váže dusík v půdě ! ), na hory hrách, vikev a krmné plodiny ( směsi ovsa a pelušky apod... ) a ty krmit dobytku, který kromě masa bude produkovat i více organické hmoty, jež se vrátí do půdy hlubokou orbou, aby byla plná života a zbytků dutých stébel a humusu a i díky tomu dokázala do hlubších vrstev vsakovat vodu a ne ji po 5mm dešti po tvrdé slupce těsně pod povrchem posílat do vodotečí ( i s ornicí ) a s ty zanášet zeminou a snižovat tak jejich kapacitu.. pak je dlouho sucho a po větším dešti okamžitě záplavy ( bleskové i velké!!! )
N retrívr - ® St 11.5.2016 21:16:35
computerfish >> Nemyslím, že máš pravdu, ta zpráva je rok stará.Bohužel, myslím , že podle indicií z hor bude velmi pravdivá.
N Vítek - ® St 11.5.2016 20:20:03
sázet stromy
N computerfish - ® St 11.5.2016 12:52:02
Zpráva z TN.NOVA.......Za týden sem hoď od nich druhou, to zase budou předpovídat extrémní deště. Ať se to vyrovná. A nech se vyšetřit.
N marmyš - ® St 11.5.2016 5:22:10
Přežili jsme dvě "stoleté" zimy,přežijem i stoleté vedro:-)
N Honza7 - ® Út 10.5.2016 22:27:28
V případě, že vyjde uvedená předpověď, tak kroky k nápravě které předvádějí POVODÍ v ČR jsou nevhodné a neřeší z dlouhodobého hlediska nedostatek vody v období sucha. Je zapotřebí se snažit vodu už zadržovat v místě dopadu a zpomalovat její odtok. Tohle je jediná šance jak udržet vodu v krajině na celém území.
Stavby velkých VD mají smysl pouze v dostatečném zásobování pitnou vodou. Brát velká VD jako řešení rozmarů matky přírody se ukazuje jako nedostatečné řešení, které z dlouhodobého hlediska je komplikovanější, finančně dražší a nedokáže pokrýt nedostatek vody na celém území ČR. Bohužel velká VD jsou úzce spjatá s beton lobby a výrobou elektrické energie. Výroba energie má přímý vliv i na manipulační řád. Bohužel ten pak nebere ohledy na potřeby vodních živočichů, ale je podřízen potřebám byznysu.
Udržet nejen povrchovou, ale i podzemní vodu v dostatečné míře bude v blízké budoucnosti jeden z našich největších problémů.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Podpora mládeže.

V průběhu závodu Method Feeder Cup proběhne sbírka rybářských věcí, které následně věnujeme rybářským kroužkům v našem okolí. Jestliže nepotřebujete staré pruty, splávky, háčky a další věci, které vám...

Čest Tvé památce..

Ivoši, přeji Ti tam nahoře splnění snu, který si přetvořil do textu své písně: "Jedno přání na srdci mám, tak mě poslouchej. Může se zdát trochu pošetilý, přesto ho mám.
Chtěl bych být řekou,...

pozdrav

Posílám pozdrav tam nahoru Ivošovi S........nikdy nezapomenu :-(

Odešel Rybář

Dnes nás náhle opustil kamarád, rybář a skvělý muzikant Ivo Sláma
Všichni,kdo jste ho znali, věnujte mu tichou vzpomínku…

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniMikbaits - Spiceman WS2

Za 160 Kč s DPH.
WS2 boilie bylo původně vyvíjeno jako zimní speciál (Winter Special), ale jak jsme během testování zjistili, je skvělý 365 dní v roce, tedy celou sezónu. Na rozdíl od klasického Spicemana je ještě více kořeněný, mnohem rozpustnější a tím i mnohem rychlejší.


akce, rybareniAkce na zboží FOX

Za 109 Kč s DPH.
Spacák, bunda, vesta, háčky FOX


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPFANATICS.cz CARPFANATICS.cz

Jsme internetová prodejna moderního typu s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi a také klub vyznavačů moderního rybolovu. Máme...